|
Marène sejme v treh dneh obiskalo veè kot 21.000 obiskovalcev
Sejemski šesterèek je minuli konec tedna v Celje privabil sonce, pomlad in nekaj veè kot 21.000 ljudi. Po njegovem uspešnem zakljuèku nam je vreme ponovno navrglo pošiljko snega.
Vèeraj se je zakljuèilo 6 Marènih sejmov, ki so od petka potekali na Celjskem sejmišèu. Altermed, Poroka, Flora, Apis, Kulinart in Festival kave Slovenija so v treh dneh na sejmišèe privabili veè kot 21.000 ljudi, kar je približno za 7 odstotkov veè kot preteklo leto, od tega je bilo okoli tretjina obiskovalcev na Marènih sejmih prviè. Z rezultatom so na Celjskem sejmišèu seveda zadovoljni; »Veseli smo, da je sejem privabil toliko ljudi.
Najveè zanimanja sta požela Altermed in Flora, mladoporoèence je navdušila ponudba prstanov na sejmu Poroka, gredo pa obiskovalci seveda radi po tem še na kavo v dvorano Festivala kave Slovenija in kaj prigriznit na dobrot polni Kulinart. Tudi tradicionalni ApiSlovenija je na sejmišèe pripeljal veliko število èebelarjev. Veseli nas, da so bili zadovoljni tako obiskovalci kot razstavljavci. To dvoje je tako tesno povezano,« je ob zakljuèku povedal izvršni direktor Celjskega sejma Robert Otorepec. Kar dve tretjini razstavljavcev se je na sejem vrnilo ponovno, 70 odstotkov je svoj nastop ocenilo kot uspešen, kar kaže na to, da so bili zadovoljni tudi razstavljavci.
Vse dni sejma je potekal tudi širok nabor obsejemskega dogajanja; delavnice, predavanja, demonstracije, okrogle mize in tudi tekmovanja. Med drugim so se podelila priznanja najboljšim cvetlièarjem, aranžerjem in vrtnarjem, najlepšemu poroènemu šopku ter najboljšim èebelarskim fotografijam na mednarodnem nateèaju. Na sejmu se je predstavilo tudi veliko število zavodov, organizacij in ekošol. Vsekakor je na njem lahko zase našel nekaj prav vsak.
Veè o pisanem sejemskem dogajanju v foto in video galeriji medijskega centra Celjskega sejma.
V aprilu najprej Mednarodni industrijski sejem, èez natanko en mesec, v maju, pa še avto-moto trojèek
Na Celjskem sejmu bo ponovno živahno od 9. do 12. aprila 2019, ko bo potekal Mednarodni industrijski sejem, za katerega v Celjskem sejmu beležijo izjemen odziv razstavljavcev. Sejmišèe bo ponovno v celoti polno, razstavljavci napovedujejo številne novosti, predvsem pa bo v Celju mogoèe videti veè milijonov evrov vredne stroje in drugo opremo za uèinkovito industrijsko proizvodnjo.
V maju, prav tako med 9. in 12., pa na Celjski sejem prihaja sejemski trojèek Avto in vzdrževanje, Moto boom ter Gospodarska vozila in logistika. V atriju sejmišèa si bodo obiskovalci lahko ogledali šov edinega Slovenca, ki se profesionalno ukvarja z izvajanjem spektakularnih skokov s štirikolesnikom in motornimi sanmi in bo pokazal tudi salto nazaj na štirikolesniku - akrobacijo, ki jo izvajajo le trije na svetu!
 |