Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     Kako si pomagati ko te napade depresija
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Jst
     maj 15 2009 20:46   


    Treba je odkrit vzrok depresije. Delo na sebi, to pomen da greš terapevtu ter spoznavaš svojo preteklost, svoje bolečine, predeluješ ter spoznavaš samega sebe.

    lp


    Quote
    Roman
     maj 22 2009 14:14   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/25/03
    Posts: 2

    depresija-dušna bolezen

    ko si nabereš prtljage,ki jo ne moreta več nositi-ne telo in ne duša,te duša zablokira,da se imaš čas spopast s sabo in temo,ki si si jo navlekel.Potem pa veliko moli-meditiraj,oproščaj sebi,drugim,prosi za Božje varstvo in vodstvo in po kakšnem letu boš boljša,odvisno koliko kovčkov imaš za predelat.Da se pa...meni pomaga tudi ta glazba...

    glazba za dušo in telo
    http://www.bruno-groening.org/kreis/defaultmusik.htm


    Profil
    Quote
    Gost: Pemo
     maj 26 2009 11:14   


    Ola!

    Meni je ful pomagalo, da sem lahko sploh zadihala, B-kompleks tablete in lecitin s selenom. Potem pa zelo intenzivno delo na sebi.
    Pemo


    Quote
    Gost: gost
     maj 26 2009 22:22   


    malo resne glasbe pa bo:

    http://www.youtube.com/watch?v=b54gIJ5lHAc&feature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=gW8gwg6pWoY&feature=related


    http://www.youtube.com/watch?v=vvlCu1_noTc&NR=1

    mogoče bo


    Quote
    forseti
     avgust 11 2009 16:18   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/11/09
    Posts: 1

    No iz lastnih iskušenj lahko povem nekaj napotkov, ko se nas loti napad depresije. Najprej je treba vedeti da se ponavadi ta pojavi, ko smo najbolj mirni, kar tako iznenada. Obcutek tesnobe, mravljinci okoli ust, občutek osamljenosti ali pa da nas ljudje čudno gledajo. Takrat možgani dobijo narobe signal in po glavi se nam začne porojevati razmišljanje o raznih bolezni ali celo, da nam peša srce ali podobne preganjavice. Tako stanje nas spravi v paniko in srce začne res razbijat in tako se vrtimo v krogu in počutje je vse bolj nemogoče oziroma doživimo neke vrste kalapsa.
    V takem trenutku je najbolje, da se umirimo v glavi in nehamo hraniti paniko vendar poskušamo se prepustiti. Če imamo možnost popiti vodo z malo sladkorja, sebi pa glasno govoriti : No da vidim kaj se mi lahko zgodi! medtem počasi vendar čvrsto masirat v vratnem delu do ramen. Tam kjer je boleča točka čim večkrat. Garantiram da po parih min napad mine. In ne samo to teh napadov je vse manj in manj. In še nasvet ne izogibajte se takšnih mest, ki se vam je ta napad pojavil, namenoma pojdite in se suočite z situacijo Wink pa srecno! Zapomni si: Ti vodiš svoje življenje ne on tebe !


    Profil
    Quote
    Gost: Peter
     avgust 12 2009 22:34   


    Depresija je zelo huda zadeva, ki ti lahko oz. ti vpliva na zdravje. Da prideš do takšnega stanja se je moralo že veliko zgoditi in ni bilo vmesnega ukrepanja.

    Življenje kot tako ljudje jemljejo preresno. Kaj to pomeni? Na svetu smo da smo raziskovalci življenja in ne za to da bomo skozi celo življenje živeli pričakovanja drugih in čakali na potrditve kako smo dobri in vse za ceno da drugi ne bi rekli kako grdi smo.
    Torej z drugo besedo se pretvarjamo samo problem je da ne vemo da se, ker ne poznamo svoje mašine- svojih spontanih reakcij. Temu se reče identiteta ki je bila pridobljena v otroštvu in smo si pridobili različne vzorce, prepričanja,itd.

    Vsekakor je potrebno vedeti najprej kdo smo in nato lahko ukrepamo glede našega zdravja.

    Sam sem doživel depresijo, bil sem tudi na dobri poti do samomora. Vendar upanje in trma je bila v meni da bo nekoč bo bolje. Začel sem raziskavo v svoje življenje (različni seminarji) in ugotovil kar nekaj mojih vzorcev ki so furali moje življenje in zaradi katerih nisem imel sam sebe imel rad. Ko sem to zvedel oz. ozavestil sem začel ustvarjati svojo novo prihodnost v kateri vsak trenutek uživam. Seveda pridejo tudi slabi dnevi. Smile To je bil moj način na kratko osvoboditve se depresije.

    Torej moj nasvet glede depresije je samoopazovanje in zavedanje kaj se dogaja okoli mene, če ne gre drugače pa si je potrebno poiskati strokovno pomoč.

    lp
    Peter



    Quote
    Gost: Nataša
     marec 01 2010 12:09   


    Preberi knjigo The secret (skrivnost). Na življenje gledaj z lepše strani. Drugače pa dopolnilno pomagajo tudi bioenergetiki, ukvarjanje s športom (kolesarjenje, tek...)


    Quote
    Gost: invincible
     april 28 2010 01:10   


    Lepo je brati vse te odgovore...sam sem skorajšnji zdravnik, me pa zelo zanima duhovnost in sem se tudi že precej izobrazil v tej smeri...sam izvajam za moje pojme najučinkovitejšo tehniko menjave negativnih prepričanj, čustev iz otroštva ali še od prej iz podzavesti, ki dejansko povzročajo vsa ta stanja (depresija, razne bolezni, nezadovoljstvo v življenju...)! imam zelo dobre izkušnje pri vseh, ki so le odprti na transpersonalno delo na sebi. Gre v osnovi za Theta healing tehniko, ki sem jo sam še nadgradil s svojim prizemljenim in realnim pristopom dela na sebi. Začetnica tega zdravljenja ga. Vianna Stibal si je s to tehniko recimo v trenutko pozdravila smrtnega raka na nogi. Iz absolutnega stanja zavesti je mogoče vse, tudi omejitve uma in kompromise, ki si jih delamo je mogoče preseči, samo ODLOČITI se je treba, da bo sedaj drugače, da ne bomo več žrtve uma, ega, ampak sokreatorji svojega življenja. Za kakršnekoli informacije sem na voljo na 040 653 932.

    LP,d.


    Quote
    Gost: Laura
     maj 05 2010 13:37   


    Predlagam tudi pitje čaja iz šentjanževe rože, saj na telo dluje kot naravni antidepresiv. Je pa pomembno vedet to, da v času uživanja, mazanja,... s šentjanževo rožo, kontracepcija ne deluje.

    Vse dobro in ostanite v zdravju.

    Prilagam še link, kjer si lahko več ogledate o tej zdravilni rastlini.

    http://www.s12.si/component/seyret/?task=videodirectlink&id=933




    Laura


    Quote
    Gost: obupana
     april 26 2011 21:44   


    Tudi mene daje ena popolna nezmožnost in sicer, ko se soočim z eno osebo, ki je bila v konfliktu že z mojimi starši. Zadnje čase sem pogosto v stiku z njim in prav čutim kako me Uničuje s svojo negativno energijo usmerjeno vame. Kako naj se zaščitim pred njim.
    Hvala za morebitno razumevanje !


    Quote
    outsider
     avgust 23 2011 13:54   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/23/11
    Posts: 3

    Obupana,

    morda nisi navedla dovolj informacij oz. bolj konkretno zakaj/kako te ta oseba uničuje z negativno energijo in zakaj si prav ti center le-te.

    Zaenkrat upam da si rešila svojo težavo glede na to da je tvoja objava stara že nekaj mesecev. Če je drugače pa se javi.

    Outsider


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 4,25 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 08:01

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,60 seconds