Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     Ispovjest jednog vanzemaljskog biča-ARYANA HAVAH
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: irina
     december 11 2011 09:42   


    "Slovenske novice" (se navezuje na linki o zlorabi žensk)

    "KOPER – Indijec Mahešvarananda, imenovan Svami ali Svamidži, je svetovna zvezda joge in prosvetitelj (predvsem zahodnjaških) duš. Njegova joga v vsakdanjem življenju je sistem, ki ga je razvil iz tradicionalne joge in ima številne sledilce in sledilke. Ti v njem najdejo lastno luč življenja ter modrost. Svami, star je 66 let, po svetu sadi drevesa miru, se druži z upokojenimi državniki, med drugim tudi z našim Milanom Kučanom pa s Stjepanom Mesićem in z Mihailom Gorbačovom, in daje vtis človeka, ki mu ni vseeno za ta svet. Toda ob njegovem imenu se v zadnjih letih vse pogosteje omenjajo spolne zlorabe učenk, ki v množičnih občilih predstavljajo zgodbe o človeku, h kateremu so prišle z željo po duhovnosti, stiki pa naj bi se na njihovo presenečenje obrnili v drugačno smer in bili namenjeni potešitvi Svamijeve spolne sle.

    »Že ob prihodu je k meni prišla ena od učenk in mi povedala, da me želi guru srečati. Odšli sva k njemu. Z gurujem sva ostala sama, nakar se nama je pridružila še ena učenka. Ona ga je začela božati po telesu, on pa mene. Otrpnila sem. Vprašal me je, ali sem še nedolžna. Na moj pritrdilni odgovor se je ustavil pred penetracijo. Ukazal mi je, naj ga jaz z usti zadovoljim do konca in mu spijem sok. Otrpnila sem, bila sem zgrožena in zmedena hkrati. Dogodek sem doživela kot incest,« je pripovedovala mlada Koprčanka, ki pa ne želi biti javno izpostavljena, tudi zaradi sramu in lastne naivnosti.

    Pile so njegov sok

    Približno 50 minut trajajoča molitev Gurugita, ki jo učenci joge ponavljajo ob vsaki polni luni, pravi, da ne glede na to, ali te guru pretepa ali ponižuje, dela le tebi dobro. Če podvomiš o guruju ali če grdo govoriš o njem, se boš rodil kot demon v džungli.

    VEČ V TISKANI IZDAJI SLOVENSKIH NOVIC: Od boga do izprijenca



    S Strani Zveze joga društev Slovenije, smo prejeli odgovor na članek:

    V dnevniku Slovenske novice in na spletni strani http://www.slovenskenovice.si sta bila 17. septembra 2011 objavljena članka novinarjev Tomice Šuljeviča in Iztoka Umerja, ki opisujeta domnevno neetično delovanje svetovnega učitelja joge in avtorja sistema joga v vsakdanjem življenju Svamija Mahešvaranande.

    Kot organizacija Zveza joga društev Slovenije, del katere so tudi vsa slovenska društva Joga v vsakdanjem življenju, ki so na mednarodni ravni združena v International Sri Deep Madhavananda Ashram Fellowship, odločno ugovarjamo zmotnim in enostranskim prikazom situacije. Vsakdo velja za nedolžnega, dokler mu krivda ni dokazana, zato nasprotujemo končnim sodbam. Takšno prikazovanje situacije in vnaprejšnje obsodbe postavljajo v slabo luč ne le svetovnega učitelja joge, temveč tudi okoli 3000 slovenskih članov, ki sledijo naukom in vrednotam sistema joga v vsakdanjem življenju ter jih tudi dosledno udejanjajo.

    Joga v vsakdanjem življenju je celovit sistem vadbe, oblikovan za sodoben način življenja, ki ni vezan na prepričanja, vero ali nacionalnost. V preteklih tridesetih letih je k učenju tega sistema pristopilo na sto tisoče Slovenk in Slovencev, ki nadaljujejo z vadbo v individualnih praksah, centrih joge, wellnes centrih, športnih klubih in podobo. Zato je povezovanje sistema Joga v vsakdanjem življenju s kultom ali sekto krivično do vseh, ki v skrbi za svoje telesno, duševno, socialno in duhovno zdravje sistem joge redno izvajajo. "

    vir:http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/med-zrtvami-ucitelja-joge-svamija-se-vec-slovenk?sort_by=created&sort_order=DESC&items_per_page=10&page=5


    če verjamemo v zgodbo z "anunaki" in "reprili", zakaj nebi verjeli v resničnost izjav teh žensk... mislim



    Quote
    panefin001
     december 11 2011 10:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Osh-kosh:
    panefin,sam si zapisal, da si na začetku svojega iskanja hodil od učiteljev do gurujev in imel neka pričakovanja od njih,a si spoznal, da so sami šarlatani in nategovalci in da od njih nisi dobil nič.( še sam sem te pozival( pa če se ne motim tudi hetlicht ),da nam poveš kdo so ti šarlatani, da ne bi še nas ,,nategnili,, pa si se ,,nepanefinsko,, izognil odgovoru )). Ali si se lagal ali pa ti omejeni razum( to je tvoja trditev ) spet nagaja.

    Mirko:
    Osh-kosh v takratnih komunikacijah sem omenjal, da sem proučeval fenomen imenovan »guru«.
    Veliko t.i. duhovnih učiteljev se je takrat pojavilo v Sloveniji in nekaj takih sem poznal, a prav z nobenim nisem imel odnosa učitelj - učenec.

    Proučevati nekaj in imeti kritičen raziskovalni odnos do tega, ni enako kot biti učenec ali slediti guruju. V tem smislu me zagotovo nisi dobro razumel.
    Od vsega kar so ti guruji prodajali sem uvidel, da ravno tega ne smem početi.
    Nekaj od teh spoznanj sem izrazil v komentarjih, nekaj pa v članku o dveh učiteljih in dveh vrstah znanja.

    To je resnica o meni in glede takega odnosa do gurujev ga imam ves čas tukaj na pozitivkah in veliko prej, čeprav je res da sem tudi sam v začetku imel zgrešene vzorce do le teh.
    To pa ne pomeni, da te zgrešene vzorce moram potrjevati z namenom, da se drugi v njih ujamejo in se na teh lastnih napakah učijo.
    Tako se tebi zdi, da bi bilo prav, meni pa niti najmanj.

    Največji od takratnih gurujev s katerim sem se v resnici srečal in ki je to bil v pravem pomenu besede, je bila ta ga. AIPI WONG. Opisal sem kaj se zgodilo na tistem in po tistem srečanju z njo in njeno skupino.
    Torej dragi osh-kosh glede laganja in ponovnega nagajanja mojega omejenega razuma, kot si me opisal, boš iz vsega sam najbolje vedel kaj je na tem.
    S tem nimam težav čeprav je simptomatično, kako nekaterim gredo obtožbe lahko iz ust.
    Najbrž dobro veš, da so me zamenjali z MC in trdili kako nisem napisal tiste knjige…

    Kadar sam komentiram poskušam najbolje kot znam, argumentirati zakaj tako mislim in še nikoli nisem uporabil besede laganje za nobenega, čeprav globoko v sebi vem kako so nekateri hudo v zmoti.

    Hvala ti za tvoj izraženi dvom in lepo nedeljo ti želim.


    Mirko


    Profil
    Quote
    Gost: Mitja
     december 11 2011 11:53   


    panefin,
    sam si zapisal, da si na začetku svojega iskanja hodil od učiteljev do gurujev in imel neka pričakovanja od njih,a si spoznal, da so sami šarlatani in nategovalci in da od njih nisi dobil nič.( še sam sem te pozival( pa če se ne motim tudi hetlicht ),da nam poveš kdo so ti šarlatani, da ne bi še nas ,,nategnili,, pa si se ,,nepanefinsko,, izognil odgovoru )). Ali si se lagal ali pa ti omejeni razum( to je tvoja trditev ) spet nagaja.



    Panefin laže, kot pes teće.


    Quote
    Gost: irina
     december 11 2011 12:09   


    zanimivo, kako nekaterih zanima resnica in spregledajo očitni laži gurujev oz. njihove iztirjene razvade... koga brigajo tiste ženske in koga brigajo tista uničena življenja, ki so pri tako imenovanih "učiteljih", ki so po odzivu indijcev samih v svoji domovini izgubljajo zaupanje, ker se ljudje končno tudi v Indiji začeli gledati na "gurujev" z odprtimi očmi in zdravo razsodnostjo, koga briga, da veliko "učencev z zahoda" in ne samo od tam pri "Učiteljih" pustijo svoja leta, svojo človečnost in premoženja, kar tako za promocijo nekega debeluha, ki zna vse obrniti sebi v prid...

    ma nobenega to ne briga... ker po novem, "naprednem duhovnem razvoju" vse se vrti le okrog svojega Lastnega Novega Duhovnega Ega.




    Quote
    Gost: irina
     december 11 2011 12:10   


    zanimivo, kako nekaterih zanima resnica... in spregledajo očitni laži gurujev oz. njihove iztirjene razvade... koga brigajo tiste ženske in koga brigajo tista uničena življenja, ki so pri tako imenovanih "učiteljih", ki so po odzivu indijcev samih v svoji domovini izgubljajo zaupanje, ker se ljudje končno tudi v Indiji začeli gledati na "gurujev" z odprtimi očmi in zdravo razsodnostjo, koga briga, da veliko "učencev z zahoda" in ne samo od tam pri "Učiteljih" pustijo svoja leta, svojo človečnost in premoženja, kar tako za promocijo nekega debeluha, ki zna vse obrniti sebi v prid...

    ma nobenega to ne briga... ker po novem, "naprednem duhovnem razvoju" vse se vrti le okrog svojega Lastnega Novega Duhovnega Ega.




    Quote
    Gost: irina
     december 11 2011 12:13   


    Quote by: Mitja

    panefin,
    sam si zapisal, da si na začetku svojega iskanja hodil od učiteljev do gurujev in imel neka pričakovanja od njih,a si spoznal, da so sami šarlatani in nategovalci in da od njih nisi dobil nič.( še sam sem te pozival( pa če se ne motim tudi hetlicht ),da nam poveš kdo so ti šarlatani, da ne bi še nas ,,nategnili,, pa si se ,,nepanefinsko,, izognil odgovoru )). Ali si se lagal ali pa ti omejeni razum( to je tvoja trditev ) spet nagaja.



    Panefin laže, kot pes teće.





    "mitja" v Indiji je bilo toplo ali vroče?


    Quote
    panefin001
     december 11 2011 12:38   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Irina očitno ljudem ni pomembno bistvo in resnica, saj si v zvezi s tem raje zatiskajo oči tako kot je to omenjeno v prispevku in videu, ki si ga posredovala.

    Seveda bodo najbolj zaslepljeni zasledovalci tega guruja tudi to njegovo dejanje okvalificirali kot izraz "višje stopnje duhovnosti".
    Le korak je potem do tega, da te tovrstna hipnoza takega popačenega odnosa, stane tudi vsega kar imaš in neredko tudi življenja.

    V kolikor bi vsaj kanček kritike, ki jo ta isti ljudje imajo do drugače mislečih imeli tudi do svojih idolov gurujev, bi kaj hitro uvideli prave gore laži.
    Toda kaj bi potem pomenila njihova prazna in bedna življenja???

    V tej zgodbi nisem pomemben jaz, temveč le resnica o gurujih.

    Mitja dragi želim ti vse dobro in vso srečo.


    Mirko


    Profil
    Quote
    Gost: Mitja
     december 11 2011 12:54   


    Panefin@co

    Osebe z dvojnim podstatom se da primerjat s kakim indijanskim gurujem.


    Quote
    Gost: irina
     december 11 2011 13:17   


    Quote by: Mitja

    Panefin@co

    Osebe z dvojnim podstatom se da primerjat s kakim indijanskim gurujem.



    mitja, si verjetno mislil indijskim gurujem in ne indijanskim. Napiši kaj o indijanskih šamanih ali vračih. Tudi tam se bo našel kakšen vegetariianec.
    kaj šele bi bilo s trojnim ali več podstatom.


    Mirko, Mitja in ostali uživajmo v dnevu brez vseh podstatov.


    Quote
    Gost: Mitja
     december 11 2011 13:39   


    Panefin@co

    Osebe z dvojnim podstatom se da primerjat s kakim indijanskim gurujem.

    Indijanski vrači pravijo človeku z dvojnim podstatom tistmu, ki mu ne smeš nikoli zaupati ali verjeti.


    Quote
    Gost: irina
     december 11 2011 13:54   


    Mitja, stvar je v tem, da sploh ne rabiš komu zaupati ali komu verjeti. To samo po sebi odpade tedaj ko raziščeš koliko podstatov imaš sam v sebi.

    Smile


    Quote
    panefin001
     december 11 2011 14:43   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Mitja kot pravi Irina, potrebno je imeti točno tak odnos do vseh gurujev kot si sedaj izrazil.
    Čestitam saj si zadel bistvo mojih pisanj o vseh gurujih.

    V kolikor si mene po pomoti ali izključno svoji predstavi štel med guruje, velja enako za mene.
    Večkrat v svojih pisanjih povdarjam, da to kar pišem nima nobene vrednosti, dokler sam ne spoznaš resničnosti ali neresničnosti napisanega.

    V mojih člankih veliko govorim tudi o dvomu in kritičnem pristopu do tovrstnih (duhovnih) stvari in raziskovanju samega sebe, kot stalnico v procesu učenja.

    Kadar torej kdorkoli od tebe terja, da mu slepo verjameš in slediš je prav, da se mu upreš kot si se tudi meni.
    V takem pristopu lažni guruji izgubijo svojo navidezno moč, ki mu jo dajejo zasledovalci.

    Lepo je biti s kom na isti valovni dolžini.


    Lepo in mirno nedeljo dragi Mitja in pozdrav tudi tebi Irina.


    Mirko


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 5,20 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 05:04

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 5,62 seconds