Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  

Rubrike  

Zanimivo  

Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.

Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.

Ne spreglejte  

Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 22-okt
  • Združeni Arabski Emirati

• sobota 23-okt
  • Umetnost otrokom: Repki

• nedelja 24-okt
  • Družabni plesni večer v Ljudskem domu Šentvid

• ponedeljek 25-okt
  • Kendo - pot meča (vpisi od 8 let naprej)

• torek 26-okt
  • Rok Glavan: Alan Ford, naš sopotnik in prerok

• sreda 27-okt
  • Prvi slovenski umetniški fotograf Avgust Berthold

• četrtek 28-okt
  • Besednica
  • Prišla bo pomlad

• petek 29-okt
  • Čas kameleonov - Razstava Tamasa Galambosa

• sobota 30-okt
  • Društvo Vrtnica s PK FREDI

• nedelja 31-okt
  • 23. Pohod po sledeh Soške fronte

• ponedeljek 01-nov
  • Čas kameleonov - Razstava Tamasa Galambosa

• torek 02-nov
  • Ure pravljic v Knjižnici Savsko naselje

• sreda 03-nov
  • Ure pravljic v Knjižnici Črnuče

• četrtek 04-nov
  • Mojster Plečnik

• petek 05-nov
  • Preplesavanje Društva Vrtnica

• sobota 06-nov
  • Poročni sejem Ljubljana

• nedelja 07-nov
  • Voden ogled zbirk Muzeja pošte in telekomunikacij

• ponedeljek 08-nov
  • Potopisni ponedeljki: Najboljši trekingi na svetu

• torek 09-nov
  • Praznik svetega Martina na Lisztovem inštitutu

• sreda 10-nov
  • Maribere: Rdečelaska

• četrtek 11-nov
  • Mojster Plečnik

• petek 12-nov
  • Osmica Ferjančič

• sobota 13-nov
  • Umetnost otrokom: Rdeča kapica

• nedelja 14-nov
  • Vodstvo po razstavi I don't belong here

• torek 16-nov
  • Ure pravljic v Knjižnici Savsko naselje

•   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu

Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Meditacija
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    hetLicht
     avgust 20 2011 13:57   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

Status: neprijavljen

Registriran: 02/22/07

Še enkrat se oproščam vsem, ker sem se tako razburila.

Ampak situacija stanja zavesti me precej skrbi. Na eni strani masa neumnežev, ki ne znajo razmišljati s svojo glavo + tisti, ki so malo bolj pametni in uporabljajo svojo glavo in tako manipulirajo s svetom; na drugi strani različne duhovne poti, katerim cilj je transcendenca + njihov extrem neo advaita, ki zanikajo vse prav vse in ki so prepričani, da je razum največji krivec za vse tegobe, ki nas pestijo, zato ga moramo preseči. Problem je pa ravno v tem, da masa ne uporablja razuma, duhovneži pa ga odklanjajo in tako puščajo pokvarjencem prosto pot, ki pa na žalost uporabljajo svojo glavo in so tako nadvse uspešni pri manipulaciji. Stvar je pa v tem, da bi že veliko pomagalo samo to, da bi začeli vsaj malo uporabljati svojo glavo, svoj razum. Ampak tako pač je, in težko mi je gledati toliko teme in pri tem ne občutiti nemoči.

Živjenje je Eno, ne samo v transcendenci, nad razumom, Življenje je Eno tudi tam, nižje od transcendence, z razumom, čustvi in fizisom vred. Na žalost se tega ne zavedamo, zato je ta Enost podzavestna in polna težav in problemov. To kar se dogaja na Bližnjem V vpliva tudi na nas, tu v Slo. Če ljudje trpijo v Afriki, taisto kvaliteto energije, sicer v drugačni obliki, občutimo tudi mi. Ko spoznaš resnično naravo človeka, spoznaš tudi dejstvo One and Many= Življenje.

Izrazila bi željo, da komntarjev na ta tekst ne pišete, ker gre za neke vrste osebno izpoved, ki ne potrebuje kritike. Seveda pa imate hkrati tudi pravico, da moje želje ne upoštevate.

Astronom
     avgust 20 2011 14:20   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 12/24/10

Res smo majhni in nemočni posamezniki ... a če se spravimo skupaj, smo lahko tudi močni ... in lahko naredimo nekaj ...

Upanje (naj) umre zadnje, kot je rekel ljubitelj gora, ki je umrl na strehi sveta ...

panefin001
     avgust 20 2011 17:05   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 07/06/11

Spoštovani Astronom, lepo je biti umirjen v komunikaciji, tudi v kolikor so pogledi na nekaj, navidez tako zelo različni.
    Namreč kot poudarjaš, ravno to kvaliteto odnosov potrebujemo.

Pri vsem svojem pisanju, nisem nikoli uporabil neprimernih in žaljivih besed, ali kogarkoli omalovaževal.
    Nihče me s svojimi pogledi ni iztiril ali užalil, kljub temu, da je pri nekaterih opazno stanje razburjenosti, oziroma ne potrpežljivosti.

Poskušam na vse mogoče načine, komunicirati in pojasnjevati, kar me kdo sprašuje in to je vse.

Sedaj pri teh komunikacijah, imamo sledeče stanje:

1. osh-kosh nas je kar razdeli na vi in mi, pri čemer sploh ne vem, zakaj
    je potrebna taka delitev, saj kot sem napisal, štejejo le dejstva in ne koliko jih je na eni strani
    in koliko na drugi. Kaj lahko dokaže masa enakega, ali podobnega "mnenja", glede tovrstnih
    tem, gledano skozi prizmo vse zgodovine? Torej nabiranje navidezne moči, skozi zbrano število
    enakih somišljenikov, pri teh rečeh, nima prav nobenega pomena. Ravno obratno, tam kjer
    človek potrebuje potrditve mase, sam ne vidi to, kar zagovarja in ne zna misliti s vsojo glavo.
    2. očitno obstajata dva pristopa, k skupnim temam. En pristop zagovarja razum in na najvišje
    mesto postavlja dosežke le tega, ter zato pravi, vse je misel, vse je jaz (Jaz), tudi v
    t.i.duhovnosti in drugi pristop, ki pravi, ja razum ima svoje mesto in je potreben, toda na
    življenjskih področjih in vprašanjih življenja in smrti, radosti in sreče, svobode in ljubezni, pa je
    ta isti razum povsem, odpovedal in ga je potrebno preseči.

Kar se tiče mene, nimam težav, tisoč krat na različne načine, potrpežljivo pojasnjevati, zakaj gledam na te reči, kot pač gledam. Vsa svoja spoznanja, pošteno delim z vsemi.

V kolikor vse to, tako zelo iritira posameznika, ima preproste možnosti, da se ne vključuje v pogovore in ima še naprej, svoj mir.
    Druga možnost je, da jaz neham komunicirati na pozitivkah.
    Na vsakemu posebej je, da spozna pri sebi, kaj ga je tako zelo iztirilo ali pa tudi ne.

Pri meni se stanje miru, ni spremenilo, od začetka naših komunikacij.

Dejstev, ko enkrat živijo, ne moreš spreminjati.
    Vse do takrat, pa moraš veliko dvomiti, spoznavati in sproti opuščati vse, kar si našel, sicer te staro vrti v krogu.
    Šele ko spoznaš vse, o delovanju sebe, lahko opustiš še to.

Izjemno radost, čutim ob vsem tem, saj nikoli več, ne morem biti izgubljen.

To je največ kar sem spoznal in to sem delil z vami.

Vse vas spoštujem.

Mirko-PA

panefin001
     avgust 20 2011 19:40   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Kosil sem travo.
    Lepota tega početja, je vsestranska.
    Lepo se spotiš, urediš okoilico, kužek in mačkice se lažje kotalijo in izvajajo svoje vragolije.
    Istočasno ko kosim travo, obstaja izjemna lepota, ker je ta čudež življenja vseprisoten, v najrazličnejših izrazih.

Pokošena travica, vam sedaj želi nekaj podariti.
    Ko vi gledate travo, kaj vidite: travo, ali opis trave???
    V kolikor resnično vidite travo, takrat miselna reakcija, ne obstaja.

No in kaj vidite, travo ali misel o travi?
    Boste sami poskusili in pošteno odgovorili, sami sebi???

Poglejte lepo prosim:
    misel nikoli ne more biti stvar in v tem je tudi lepota resnice.
    Ona ubeži vsem mogočim mislim, pa če so nizko, ali visoko duhovne, če so to misli znanstvenika ali kmeta na polju, pesnika ali duhovnika.

Zato pravim, da obstaja energija misli, razuma in energija, ki to ni.

Ta energija je prisotna, mogoče le v prvem hipu ko gledate travo ali pa tudi ne. Takoj zatem, se pojavijo misli, take in drugačne (v kolikor smo jih seveda zavestni) in trave, ne vidim več.

Torej ko se še misel ne pojavi, gre za inteligenco pred mislimi.

Tako energijo smo imeli, ko smo bili še zelo mladi in taka energija, se je bila sposobna naučiti vsega kar znamo.

Ta inteligenca je torej, bila prisotna preden se je tvoril razum, ki ga tako radi opevamo, kot vsemogočega, a on to zagotovo ni.
    Misel ni zgradila drevesa, ni naredila rib in ptic, oblaka in sonca...misel ne pozna ljubezni.
    Zato vrši vsa ta grozovita razdejanja in povzorča trpljenja.

Povejte mi sami, ali človek, ki vse to vidi, lahko še naprej na najvišje mesto razvoja, postavlja razum, misel?
    Kako lahko govorim drugače, le zato, da udovoljim nekaterim?
    To ni mogoče, saj govorim čisto resnico, ki pa je taka kot je.

Kako vidimo ta trenuetk, ljudi okrog sebe, oblak in sonce...???
    Smo resnično tiho, ali doživljamo le hrup lastnih misli in reakcij???

V kolikor se enkrat soočimo s temi dejstvi, mimo misli ne moremo, saj jih ne moremo ubiti, zatreti, jih podrediti ali utišati, z neumnimi ponavljanji svetih besed, z nekakšno koncentracijo in buljenjem v steno...ali kaj podobnega.
    Edino kar lahko naredimo, je da spoznamo naravo in izvor misli, torej samega sebe.

Vsega tega pa ne počnemo, v kolikor prebiramo svete besede, kopiramo ideje drugih, vadimo tehnike...
    Prav zaprav, s tem početjem bežimo od temeljnega izvora, vseh problemov in ga sploh ne spoznavamo. To smo mi sami, ki smo zgarjeni iz misli, le da tega nsimo zavestni.
    Zato nas lastne misli in razum, že tisočletja v svoji nevednosti in zaslepljenosti, vrtijo v začaranem krogu trpljenja, vojn, nasilja... Drugih na tem planetu ni. Za vse to smo edini odgvorni.

Zato so za mene, to najbolj resne stvari kar jih je, za vsakega posameznika.

V kolikor smo torej resnično zaskrbljeni, za sebe in ta svet, potem se bomo lotili izvora problema takoj in ne jutri in zagotovo se ne bomo praskali po nogi, ko nas boli glava.

Vsem miren in sproščen večer, ter veliko spoštovanja do vsega živega.
    Čudež je sedaj tukaj, nikoli jutri.

Mirko-PA

osh-kosh
     avgust 20 2011 22:42   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 06/22/05

panefin,

mislim da je čas, da si malo odpočiješ.Preveč si prizadevaš nekaj povedati,pa nimaš osnovnih pogojev.Stalno mešaš pojme.Zdaj enačiš že misli in razum.Ne bo šlo.Odpočij si,,potem razmisli, se nauči našega jezika( ali pa nam posreduj svoj slovar ) in potem razlagaj.

Če bom prosil da naj vsak napiše svojo definicijo enosti,ne bosta niti dve enake,zato mislim da je bolje da vsi še malo razmislimo.

Dejstvo je, da duhovno ne more obstajati brez fizičnega,zato je moje mnenje, da moramo najprej spoznati materijalni svet.Ko se bomo ZAVEDALI da je potrebno najprej urediti naš prostor za čimboljše življenje fizičnega telesa,se bo odprla tudi nova realnost za razvoj duhovnega.

Nič nam ne pomaga,če nekaj posameznikov doseže ,,razsvetljenje,,, če nam potem zemljo uniči nekaj nerazsvetljenih posameznikov,zaradi pomanjkanja znanja o materiji.

Violeta
     avgust 20 2011 23:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 04/29/06

Mirko, hvala za to, da pišeš na pozitivkah o svojih izkušnjah, osebno zame je zelo koristno branje in se tudi velikokrat strinjam z napisanim.

Lep večer vsem!

Astronom
     avgust 21 2011 02:21   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Spoštovani Panefin !

Opravičujem se, če si mojo misel, da moramo biti en do drugega bolj strpni, vzel osebno. Dejansko je v nekem trenutku prišlo do "zvišanega tlaka" zaradi stvari, ki jih pač prisotni vidimo iz različnih zornih kotov. Poudariti moram, da so tvoji posti res spoštljivi do vseh in jih celo začiniš s pozitivnimi mislimi. Vendar moraš priznati, da smo se zapletli na točki, kjer Kaos dobiva Obliko ali obratno - kjer se Oblika izgublja v Kaosu. Kaos spet morda ni pravi termin, saj si pod Kaos spet vsak svoje predstavlja. Ta točka ali meja ni prostorsko določena, ampak jo določa Um skozi misel. Ta točka ali meja je zelo izmuzljiva, saj jo vsak mali "jaz" dojema drugače. In ko ni uma, ko ni misli, ko ni jaza, izginejo vse oblike in tudi ta točka - meja - ostane čisti, nedoumljivi Kaos. Nedoumljivi, ker je po definiciji Um izklopljen. A prideš takoj v konflikt: kako doumeti nekaj, kar je po definiciji nedoumljivo ? In če ne doumaš, je tako, kot če imaš radijski sprejemnik nastavljen na frekvenco, kjer ni postaje. Nekdo bo rekel, da sliši šumenje (neko energijo, ki je čisto nekaj drugega, kot je običajen radijski program), drugi pa bo rekel, da ne sliši nič, ker pač ne sliši programa ...

In po zgornjem receptu tudi trava za vse ljudi (ali male "jaze"Wink ni več le trava, saj jo vsak vidi v različnih detajlih - kolikor je pač posamezen Um pripravljen posvetiti svojo pozornost travi.

Vesel sem, Panefin, da si odprl to zanimivo temo. Res, da se veliko vrtimo v krogu, a prepričan sem, da je vsak od nas nekaj novega potegnil iz vsega skupaj, kljub temu ali pa prav zato, ker na stvar gledamo iz različnih zornih kotov.

Še naprej ti želim veliko uspeha v spoznavanju Sebe skozi spoznanje Enosti.

Astronom
     avgust 21 2011 07:38   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Dobro jutro vsem !

Zdajle zjutraj, ko me je zbudilo vzhajajoče sonce sem "uštekal", kaj je Priča v vlogi Vinetoua hotel povedati glede sestre Val - chi, ki se je zaletela v tablo Ljubljana in se utaborila na vzhodu Ljubljane. Sprva sem mislil, da Priča to govori simbolično. Zdajle zjutraj pa je priletelo vame, kot strela z jasnega...

Priča je to mislil dobesedno ... Zato si utihnil ?

Za ostale, ki niste skapirali (ali pa sem samo jaz tako zabit, da moram razvit teorijo Kaosa, da skapiram enostavno sporočilo):

Na vzhodu Ljubljane je res tabla "Ljubljana", a če pogledamo na zemljevid je tam Polje - vemo, kaj je tam - in tam se je utaborila Vinetoujeva sestra Val - chi ...

Sam sem do tega zaključka prišel, ko sem rekel, da se ne hecat ... Tudi to ni letelo (le) nate osebno ... sicer pa itak veš, kaj delaš, kot je to tudi Priča izrazil z "ozimnico" ...

Lepo sončno nedeljo vam želim !

panefin001
     avgust 21 2011 09:31   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Dobro jutro prijatelji.

Jutranji zajtrk na terasi, sveža sapica, idila miru in zeleni travnik, hruške, ki dobivajo zlato rumeno barvo in se v njih nabira, kot med sladko darilo za nas, za človeka...

Ptičje žvrgolenje, modrina neba in mir v duši, ko si potešen v celoti.

Le zakaj ljudje, uničujemo take svete stvari, ki jih nismo naredili mi in brez katerih ni naših visoko znanstvenih dosežkov, ni doktoratov in izumov...?

Kako to, da ne vidimo te silne lepote, ki je povsod?

Preveč smo vezani za najrazličnejše reči, polni smo strahu in skrbi, nismo svobodni, nismo prosti, da lahko sploh opazimo, to iz česar izviramo, s čem smo neizogibno in večno povezani.

Imamo vso tehniko, pripomočke, udobje..., a brez hruške, brez paradižnika, brez zraka in vode, ne more biti, niti vseh teh tehnoloških in drugih dosežkov.
    Brez svobode in ljubezni, vse to nima nobenega pravega pomena in deluje kontra nas samih.

Kaj je torej prava svoboda in ali kaj takega sploh obstaja, ne moremo vedeti, dokler ne razvozlamo vezanosti in odvisnosti, vseh vrst.
    V kolikor si le želimo svobode in iz tega naredimo idejo, je to zelo neplodno in celo uničujoče dejanje.
    Zakaj?
    Ker ideja o svobodi, nastane iz omejenega in vezanega uma, ki iz tega stanja, le to projicira v idejo o svobodi.
    To pa ni nič drugega, kot nadaljevanje starih modelov vezanosti.

Svoboda torej pride, ne kot posledica treniranja nekakšnih neumnosti o nevezanosti, ali sledenja ideji, ki te bo osvobodila, temveč le, ko do potankosti razumemo, celoten mehanizem vezanosti.

Dragi osh-kosh,
    sprejemam tvoje kritike in predloge, naj se naučim izrazoslovja, ki ga ti razumeš.
    Hkrati bi bilo lepo in koristno, v kolikor bi se morebiti tudi sam, poskusil izobraziti v nečem, kar prinašam jaz v celotno sceno, saj to obogati človeka, mar ne?

Še enkrat ti moram jasno povedati, da sem se kolikor se da, izogibal opisom enosti, ker se zavedam, da opisi niso dejstva.
    Ravno zato, sem poskusil pokazati, na nezmožnost tega razuma, da doseže nekaj takega, kar presega njegove meje.
    Šele ko razum sam uvidi svoje meje, skozi samospoznajo, lahko utihne in le takrat je možnost novega, po čemer hrepenimo, že od začetka našega obstoja.

Kar zadeva tvoje opaske, da ponovno vpeljujem novi pojem, ko enačim razum z mislijo, si dovolim te prositi, da v miru prebereš moje komentarje in članke, v katerih sem kar nekaj krat, to dvoje že povezoval.

Za učenje sta potrebna dva in ne le eden, seveda v kolikor se ne učiš sam.

Lepa nedelja je, sonček vabi...prilegel se bo sprehod ob kakem potočku...

Srečno vsem,

Mirko-PA

panefin001
     avgust 21 2011 09:47   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Draga Violeta,
    v kolikor moja pisanja kogar koli spodbudijo in mu odprejo kak novi pogled, pristop, ali mu preprosto povejo: "poglej to je to, tudi sam to vidim", je radost obojestranska.

Dolgo sem bil tiho in le spoznaval v miru in za sebe, vse te reči, vse kar sem povedal.

Spoznanja niso iz dvojnosti in niso plod fantazij ali domišljanj, temveč so tako resnične, kot je resničen ta dan.
    Bil sem tako zelo radoveden, da se nisem zadovoljil vse, dokler nisem imel več v kaj dvomiti.

To sem komuniciral z vami, tukaj na pozitivkah.

Za enkrat se od vseh vas poslavljam, do kake drugačne priložnosti, saj sem najbrž preizkušal samega sebe, v tovrstnih elektronskih možnostih.
    Priznam, da to za mene ni najboljša oblika komunikacije, nudi pa zagotovo neslutene možnosti.

Zrno resnice, razblini tone zablod, zato prijatelji moji, negujte radovednost in dvom, spoznavajte in sproti opuščajte najdeno...
    V takem procesu, ne morete zgrešiti svojega pravega doma.

Mirko-PA

Forum generiran v : 64,07 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor

Časovni okvir je CEST. Ura je 01:08

Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste