Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Če pa ni to to!
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     april 22 2011 13:41   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    http://www.rtvslo.si/okolje/zdaj-je-cas-za-novo-zeleno-opcijo-a-kaj-ko-je-biti-politik-psovka/255804

    Marko


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:41   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Dokler uživamo varnost, udobje in zasebnost ni nikomur res pomembno kdo nas vodi.

    Tone


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:41   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Popolnoma soglašam s Plutom, ki izpostavlja pomembno dejstvo:

    Nahajamo se ne samo v okoljski, temveč tudi ekonomski in socialni krizi, dodaja Plut, zato bi se politični uspeh nove opcije začel, če bi okoljska stranka znala te tri sestavine povezati - da bi zagovarjala ravnovesje in socialno pravičnost. "Treba pa je izdelati celoten politični program in ga zagovarjati tudi z osebnim zgledom. Volivci zelenih po svetu so izredno zahtevni in gledajo na to, ali politiki udejanjajo svoja načela." V tem primeru bi na naslednjih volitvah zelena opcija lahko dosegla do 8 do 12 odstotkov, je dodal.

    Lep pozdrav, Zoran


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:43   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Pozdravljeni,

    kaj je in kaj ni res? Vsak izmed nas ima svojo resnico. Prav zato obstajajo skupne vrednote in zakoni, ki tvorijo nabor najpogostejših slučajev, ki se lahko pripetijo. Prav zaprav ali se je že kdo vprašal kako zanimovo, kako posamezni zelo splošni zakoni tisočletja pokrivajo določena področja, kot da se človek ne bi spreminjal, kot da bi stopical na enem mestu in še danes veljajo zakonitosti Rimskega prava. Hja, toliko o tem, kako neprogramirano individualne so množice. Zakone pa žal prevečkrat krojijo družbene elite, ki imajo svojo idejo kako človeka zapreti v škatlico (delati od 7 do 17:00 nič časa za družino, sam gradiš samo do 30m2, itd.)

    Prav imamo tisti, ki mislimo, da je nečesa preveč in tisti, ki mislimo, da je nečesa premalo.

    Morda samo misel iz mojih izkušenj. Popolnoma verjamem, da zmore posameznik spremeniti svet, da zmore skupina ljudi spremeniti svet. Vendar zakoni so še vedno tisti,ki določajo okvirje in določajo to kar je "zakonito" in kaj je "protizakonito". Revolucija je samo oblika kako nezakonito preoblikovati v zakonito. Slovenija potrebuje predvsem revolucijo uma, ki je omejen predvsem z zgodovinskimi omejitvami (majhnost,sosed sosedu volk,ne moraš biti boljši od mene,raje prodam tujcu kot tebi itd.), ki jih seveda posamezniki presegajo, množica pa še vedno tičijo v njih. Med tem, ko mi debatiramo in že pred tem, ko smo debatirali in sanjali in delovali, se je veliko stvari prodalo, propadlo, odpeljalo neznano kam. Ali je Slovenska zemlja res Slovenska? Ne, bi rekli nekateri pripada svetu in je del njega.

    "Skratka, rešitev po mojem ni vstopanje v politiko, ampak preseganje politike (kakršna obstaja danes) in aktiviranje lokalne skupnosti, družin, posameznikov, da si sami oblikujejo človeka dostojno življenje. Če to storimo vsi, ali vsaj zadosti velika večina, potem bo politika sledila ali vsaj poskušala slediti. Verjetno bo prepočasna, zato bo obtičala v zgodovini, mi pa bomo šli samozavestno naprej kot skupnost polna zaupanja, odprtosti, dostojanstva in veličine. " Nara

    V tem se strinjam z Naro, kajti naj bo organizacija Ekologi brez meja, SDS, SD, Unicef ect. to vse so organizacijske oblike, prazne lupine, črke, zlogi. Ekologi brez meja, SDS, SD niso prav zaprav nič, brez tistih posameznikov, ki tej "prazni lupini" dajejo vsebino. Tako tudi Slovenija brez državljanov, vsakega posameznika ni nič. Svet brez prebivalcev ni nič. Politika brez volilcev ni nič. Kot so že rekli, veriga je tako močna, kot je močan njen najšibkejši člen.

    Vendar vsi se obnašamo ravno obratno, cca 2 mio ljudi ni nič, 1000 vladajočih je vse. Zato je pomemno, da pomagamo skupnostim, prebivalcem, da spoznajo, da niso nepomembni, da niso tako veliki kot je velik njihov domači proračun in da so veliko več. Poti, do tega pa so različne.

    1. Počistiti pred svojim pragom in tu je čemur moram pritirditi Zoranu in drugim prebujenim ljudem.

    Žal so se nekateri odločili za politiko preden so počistili pred svojim pragom. Tako, da je njihov prag kaj hitro postal prevelik in ni obsegal samo njih, njihovega doma, njihovega dvorišča, dvorišča bližnje okolice temveč dvorišče celotne Slovenije, dvorišče Evrope itd.

    Potem se vprašam, kako lahko nekdo, ki ni nikoli čistil ali počistil pred svojim pragom, kako lahko nekdo, ki se vozi z najdražjimi avtomobili, živi v vilah, ki je individualist, ki prezira "male" ljudi, oz. jih razume toliko kolikor je to pač politično sprejemljivo sploh razume, kaj pomeni delati in delovati kot skupnost, kako naj razume, kaj pomeni, ko nekdo zasluži 400 ali 500 EUR, in mora plačati najemnino, hrano, preživeti 2 ali 3 otroke, da ne naštevamo.

    Tukaj se ustavi. En del mene si misli, ja potrebujemo novo stranko, nove politike in potem se vprašam, kako pri bogu bodo ti novi politiki sploh zdržali ob vseh podtikanjih. In potem se vprašam ali je politika res moč? Ali je politika res okretna, dinamična? Mislim, da ne. Odločitve se ne sprejemajo v parlamentu ampak drugje. Vpliva nimajo tisti za katere mislimo mi, da ga imajo.

    Če se postavimo na stališče, da ljudje potrebujejo vzornike potem je to res, res jih potrebujejo, ljudje potrebujejo ljudi takšne kot so Nara, vsi vi, jaz in nešteto drugih.

    Vem, da je moč nekje drugje in da se to vsak dan bolj kaže in da bo tistim, ki so na vrhu piramide potrebno stopiti nižje, nižje in še nižje, da bodo lahko videli sonce, ki vzhaja za njihovim hrbtom.

    Kaj lahko naredim jaz?
    Zelo veliko.

    Lep pozdrav,

    Katarina


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:48   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Kako bomo kot ozaveščeni posamezniki spremenili zakone, ki nas omejujejo in na odgovorne položaje demokratično izvolili modre ljudi, ko pa večina svobodnega, ekološko usmerjenega volilnega telesa ne gre na volitve in to z izgovorom« saj nimam koga volit« ?

    Medtem pa gradimo termo elektrarne, podpiramo veliko skoncentrirano kmetijsko proizvodnjo, subvencioniramo neekološko obnašanje,

    cementarna v Trbovljah pa zakonito zastruplja ljudi. Še vedno je glavno vodilo nenehna gospodarska rast.

    Vsak naj bi čistil pred svojim pragom; tipično, zato je na čistilnih akcijah tako malo ljudi. Akcije očistimo slovenijo v enem dnevu se je udeležilo le kakih 10% državljanov. Medtem so verjetno ostali čistili pred svojim pragom. Včasih je treba nesebično počistiti tudi za drugimi. Eno leto po akciji so divja odlagališča spet polna kot da se nič ni zgodilo.

    Če bi obstajala politična opcija, ki bi zares razumela in podpirala družbene spremembe ter z svojim zgledom nagovarjala državljane, bi hitreje lahko začeli graditi nov družbeni red temelječ na ljubezni do sočloveka, narave in vseh živih bitij.

    Lep pozdrav

    Tone


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:48   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo


    Dejmo si zamislit recimo 20 naslednjih let.

    Recimo, da bi radi naredil Slovenijo res prijazno, modro, socialno in okoljsko deželo.

    Verjetno za začetek potrebujemo nek širši nabor informacij, dobrih praks in idej, o katerih bomo lahko razpravljali, razvijali vizije in pol to prenesli v prakso.

    Na podlagi idej oz vizije se vedno izkristailizirajo tudi ljudje, ki bodo to uspešno vodili in izvajali, seveda pa je k temu potrebno dodati nekaj, česar nimamo in to je svet modrih, ki bo te mlade polne entuziazma in zanosa vsake toliko dopolnil z kakšnim pametnim nasvetom.

    Zdej kot sem rekel, politika v tej fazi niti mal ni opcija, ker te z temi pravnimi okkviri in normami čisto zamorijo. Opcija je vasaj kot jaz vidim in je tudi dr. Drnovšek nakazal neko širše gibanje, z odprto noto, a zelo zdravim jedrom, ki bo poneslo nove ideje in vrednote v naš prostor.

    Če bi mal misleno experimentiral, bi mogoče bila kot izhodišče zanimiva ideja, da začnemo čisto od začetka. Ne, da popravljamo stare stvari, ampak da postavimo nove teze oz ideje za vsa področja in potem pogledamo, kaj je bilo zdej dobrega in to vključimo notri, kar ni pa enostavno spustimo.

    Tak nekako po izkušnjah, oz praki je organski razvoj idej oz projektov. Bistvena je kritična masa idej in tega, da jih lahko dobro predstavimo oz zagovarjamo. Ker zdej, če gremo po cesti, grem stavit, da noben ne zna povedat pet primerov dobrih praks, ki bi jih blo vredno vnest v naš prostor, kaj šele da vsi v sloveniji dihamo in delamo za to da se zgodijo. Tako kot smo pri očistimo.

    Drugo pa je, da bi pomoje mogl začet gradit tudi drugače tehnološke parke, kjer bi bil namesto tehničnih idej razvijali pozitivne projekte in ideje. Predvsem pa bi bilo to neko okolje za spodbujanje ustvarjalnosti in gradnjo dobrih timov, ki bodo aktivneje posegali v družbena dogajanja in sploh bili sposobni voditi tudi velike projekte na globalni ravni. Ker ena od bistvenih prvin je tudi to, da se vse te stvari zgodijo tudi na globalni ravni in da smo Slovenci pomemben del tega oz eden od pobudnikov teh svetovnih aktivnosti. Zdej smo čist razdrobljeni.

    Mogoče bi bil za začetek dobrodošel en sestanek, da se v živo pogovorimo.

    Dobrodošel začetek ob spletnem zbiranju idej bi bil tudi neka serija okroglih miz po Sloveniji, na katere povabimo tudi goste iz tujine in na ta način izbor idej in znanja dopolnimo z novimi spoznanji.


    Sonca poln dan

    Aleš Pevc


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:49   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Pozdrav vsem

    hja , kako lepo ko dobiš nekaj kar si lansiral celo oplemeniteno nazaj,
    dolgo sem izkal ta članek o Marineledi , ki sem ga š e pred tem čital, no pa vidim, d a ni
    bilo zastonj, d a je aktualen marsikomu, hvala bogu, dost lepih vzgibov j e vzpodbudil

    Takole mi odgovarja prijateljica Ana Malenica

    Dragi Marjan,

    verjetno ne veš, da sem 7 let živela v Španiji,kjer se počutim doma.
    Tudi to ne veš, da že 10 let načrtujem, da bom živela v Marinaledi. O Marinaledi ti lahko veliko povem. Poiskala bom nekaj fotk,iz Marinalede in ti jih poslala tekom dneva, če te zanima.
    Ta načrt bom kmalu uresničila.Odhajam v Marinaledo, da bom v sredini kjer ni požrešnosti kapitalizma, ki uničuje plemenitost v ljudeh, Z objemom
    Ana Malenica

    V nadaljevanju pozivam , da predstavimo v obliki predavanja model lokalne organizacije, da poprosimo Ano za ta prikaz kakor ga je uspela sama izkusiti v Španiji, hkrati pa izkoristimo priložnost, da izoblikujemo nekakšno model strategije delovanja v smeri kakor je bila že nakazovana skozi vaše prispevke v debati

    Ana bodi torej naprošena podelit tvoje izkušnje, vtise.....iz Španije, hvala ti za to .

    Predlagam da izvedemo omenjeno predavanje 4.6.2011 v okviru prireditev Ekofest v Žalcu, hkrati omenim ,da imamo na ta dan že dogovorjeno predavanje Marie Ane Kolman-na temo Sibirija, šamanizem, na kar bi se , po moje zelo lepo vezalo predavanje Nare Petroviča (Ali si za?) o novi knjigi o Anastasiji, torej je ves čas nekak rdeča nit prizadevanje za lokalizacijo, kjer bi v nadaljevanju morda predvajali v navezi z Marjano Kos (bi se izšlo Marjana?) film , ki govori o lokalnem gospodarstvu
    Localization: The Film! http://www.youtube.com/watch?v=SYEvFRQchyw&feature=player_embedded

    http://www.huffingtonpost.com/catherine-ingram/localization-the-film_b_810155.html?ref=fb&src=sp

    vsem vse dobro

    lp Marjan


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:49   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Tema me seveda zanima ... sam vztrajam, da so socialne kooperative t.j. pravo socialno podjetništvo (in ne tako kot ga določa novi zakon o socialnem podjetništvu) optimalen odgovor na kolaps, ki se nam bliža.

    V ta namen je kooperativa so-ustanovila tudi stranko KSS-ki ne zagovarja več sociale tako kot ustreza malemu socialnemu podjetniku in zato pristopila ponovno k soustanovitvi Stranke za Enake Možnosti : Pozivam seveda da sodelujete pri sestavi vlade ... http://www.sem-si.si/vlada-na-soncu.html ... iščejo se boljši od trenutno postavljenih ministrov v Vladi na Soncu.

    Koliko dela pa je z ustanavljanjem stranke in koko se zadeve sfižijo, pa lahko povem iz 5 kratnih lastnih izkušenj, ko sem bil pri ustanavljanju in elovanju strank - če koga zanima.

    Skratka ... mene predvsem moti, da sem kot član društva Ekologi Brez Meja v poziciji, ko konkuriram na istih razpisih svojemu društvu oz. samemu sebi.

    V tej smeri sicer nimam očitka : Naj zmaga boljši... A to je klasika kako preživeti in sebi odrezati čimvečji kos pogače, ki me dejansko ne zanima več... sam sem bolj zainteresiran za sistem vrednot pravičnosti, solidarnosti in enakosti...

    Nekaj dejstev in česa jaz ne bi hotel : Klasična NVO živi od davkoplačevalskega denarja (1 na novo zaposlen v režiji = 10 brezposelnih recimo Murinih delavk) - drugih rezerv kot odpuščanje, industrija pri dvigu davkov nima več.

    Skratka z enkratnimi projekti, ki "pometajo" grehe kapitalizma in nižajo plače delavcev, bi si želel čimmanj ukvarjati... Ukvarjati pa bi se želel s socialnim podjetništvom kot vzporednim ekonomsko-političnim sistemom, kjer vsa taka prostovoljnost in dobrodelnost odpade!!!

    ZATO ŠE ENKRAT Nepolitično - politična stranka je ustanovljena in dajmo jo napolnit s čimveč vsebinami in to tako, da bo taka tudi ostala.

    Potrebujemo učinkovito in poceni državo, ter pametne, zdrave in bogate prebivalce, ki bodo lastniki svoje zemlje in tovarn v katerih si služijo vsakdanji kruh.

    LP, Jurij


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:50   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Se strinjam s Tonetom, da potrebujemo novo politično opcijo. Edino če ne bo kolektivna zavest preskočila na množično telepatijo in enotno zavest (kar je seveda tudi možno) bomo še vedno rabili voditelje in politike. In morda je to tudi izmikanje lastni odgovornosti, da se mi "alternativci" ne želimo izpostaviti in pojavit v politiki.... Večkrat pomislim na države južne Amerike kjer so domorodci prišli po 500 letih na oblast in so že uzakonili da je Mati zemlja sveta in ima enako pravico do življenja kot ljudje oz. še več, da mi živimo v njeni maternici... Tudi mi potrebujemo vrnitev domorodcev, ki se bodo po 500 letih sedli na prestol. Kje so slovenski modreci, ki so nekoč sedeli okoli vaške lipe? Mar ne premoremo modrosti? Ker če slovenski narod ne premore nekaj modrih voditeljev potem je pa tudi dobro tako kot je, da je vse v razsulu, saj je to naravni red, da slabo prej ali slej odmre.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 13:50   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Kaj lahko naredim jaz? Predlagam ustanovitev projektne pisarne socialnega podjetništva...

    Ena od možnih vizij : Za svoj sedež in materialno osnovo ter vir preživetja si preuredimo bodoči Center Sodobne Umetnosti ter naredimo (poleg ostalega)

    URBANO SKUPNOST

    - ki bo prehransko in energetsko samozadostna - CSU pa je idealen vir preživetja vsaj za 30-do 300 socialnih podjetnikov.

    Sestanek predvidoma v Torek 22.aprila (naj telefonira kogar zanima, ker imam težave z emailom zadnje čase...)

    LP, Jurij


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 14:05   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Citiram: Eno leto po čistilni akciji so odlagališča zopet polna - Ja, to je pa res. Zopet so smeti..(Z možem sva kot najstarejše v skupini, ki je čistila, plezala po naših grapah in se zalagala.. ojoj.., ampak večina pa je bila doma in so se nama prizanesljivo nasmihali ali pa se nerodno izgovarjali..) Sicer pa velikokrat prinesem iz našega (pravzaprav sosedovega..) gozda na Pohorju plastenke, pločevinke, plastične vrečke.. In se mi zdi, da je naš gozd kar čist. A če dalja časa ne grem vanj, se pozna, zopet je več smeti…



    Mislim, da bo bolje šele, ko bomo bolj ozaveščeni. (Horuk akcije pa res ne vem, koliko koristijo)

    Ali pa kaznovani? No, to mi res ni všeč, ampak nas so pred leti na primer naučili ločevat prijatelji, ki dolga leta živijo v Nemčiji.. So rekli, da si tam nihče NE UPA delati drugače. In potem sem ločevala in izvedela, da potem te smeti kar pomešajo.. Upam, da je to že davno mimo. A v glavah še očitno ni reda, ker so odlagališča zopet polna. Ne zdrave pameti..



    Tako kot ni zdrave pameti v kmetijstvu in še marsikje.. Le kaj nas bo končno spametovalo? Da nas bo, ne dvomim, samo kaj čakamo, da se ne spametujemo že prej?!



    Ukrepajmo vsak kot najbolje zna!



    Marja


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     april 22 2011 14:05   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Akcija po mojem je dosegla svoj namen (1%) ... Vendar za 10% spremembo, bi jo morali ponavljati 10 let... potem pa bi po mojem prišlo do preskoka in ne bi nihče več upal metati smeti na stara mesta, ker bi bilo preveč ljudi, ki bi si upali povedati, da se to ne dela in da za drugimi sami že ne bodo čistili Wink

    Tisti pa ki danes čisti gotovo ni nikoli odmetaval ...

    Popis je nujen - nujno je tudi permanentno sodelovanje sprehajalev in slikanje prekrškarjev, ki ji mora slediti akcija inšpektorjev ...

    LP, Jurij


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 8,98 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 11:08

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 9,36 seconds