Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 08-jun
  • Knjige na Borštniku

  • sreda 10-jun
  • (Z)mešani festival 2026: Koncert učencev KUD Coda, MePZ KUD Coda, (Z)mešane karaoke

  • petek 12-jun
  • TrojicaFest 2026

  • sobota 13-jun
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  • nedelja 14-jun
  • BrassFest Medvode: Agropop, Dejan Dogaja

  • ponedeljek 15-jun
  • DON BROCO + Slay Squad

  • sreda 17-jun
  • Ljubljana Festival na Ljubljanici

  • četrtek 18-jun
  • Obuti maček

  • sobota 20-jun
  • 1974

  • nedelja 21-jun
  • Poletni večer s slovenskogoriškim pihalnim orkestrom KD MOL Lenart

  • torek 23-jun
  • Odprta plesna scena: Fragmenti v gibanju II • Globina na površju, Snježana Premuš

  • sreda 24-jun
  • Koncert Matjaž Rebolj - Prijatelji za Prijatelje

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Vesolje
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Astronom
     april 16 2013 21:57   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    ANTI-ŽARKI (Anti crepuscular Rays) V 3D

    Serijo tih dveh parov slik anti-žarkov je 13. aprila posnel Larry Perkins, ko se je vozil po odprti cesti severno od mesta Walsenberg, v ameriški državi Kolorado. Če malo poškilite z očmi in združite levi in desni sliki v eno, boste videli prizor v 3D - domišljija res nima meja ... Super !



    Profil
    Quote
    Astronom
     april 18 2013 23:58   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    METEORSKI ROJ LIRIDOV

    Vsako leto okoli 22. aprila se Zemlja znajde med ostanki spektakularnega kometa, po svojem odkritelju imenovanega Thatcher iz leta 1861 z obhodno dobo 415 let, posledica česar je vsakoletni meteorski dež Liridov. Gre za večje število utrinkov, ki navidezno izhajajo iz ozvezdja Lire (pozno zvečer na severovzhodu). V povprečju se utrne okoli 10 utrinkov na uro, a nekateri znajo biti prav spektakularni. Na primer tale, posnet včeraj nad Madžarsko, ki je zasvetil med nogometno tekmo nad Budimpeškim razsvetljenim štadionom in še vedno pritegnil pozornost.



    in še eden, malo manj svetel, a na temnem nebu (Maryland - ZDA)



    Profil
    Quote
    Fredo
     april 19 2013 02:19   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/02/11
    Posts: 209

    http://www.youtube.com/watch?v=9D05ej8u-gU


    Profil
    Quote
    Astronom
     april 21 2013 10:12   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Dober odgovor Neila deGrasse Tysona, Fredo. Res se ljudje premalokrat zavemo, kakšen čudež je življenje, ki ga je sproduciralo Vesolje. In gotovo je to tudi dokaz, da Admin-ova "formula za čudeže" drži - Vesolje očitno pač ne teži h kaosu ... In kdo skrbi za to ? ... Pa smo spet pri vprašanju o Bogu. Ali je, ali ga ni ?

    Se še spomnimo, kako najdemo Severnico ? Veliki voz in Mali voz, pa to ...


    Profil
    Quote
    Nan
     april 21 2013 17:01   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Astronom, enostaven dokaz da je kaos nujen za harmonijo, vzameš lepe zrele sadež (harmonija), jih daš v mešalnik, vklopiš in narediš kaos, da bi potem ustvaril novo harmonijo-sok ;-)

    V vesolju verjetno ni ne kaosa ne harmonije, tako kot to mi razumemo.


    lp


    Profil
    Quote
    Astronom
     april 21 2013 17:50   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Nan, blagor tvojim otrokom, ...
    ... ti moraš bit' tako čudovita mama, ko znaš vse tako lepo razložit ...
    ... kot mama od Forresta Gumpa s škatlo bombonov, kot prispodobo za življenje Wink

    Ja, očitno sta tudi harmonija in kaos zelo relativna pojma ...


    Profil
    Quote
    Nan
     april 21 2013 23:07   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Nisem gledala Foresta Gumpa, ampak všec mi je tvoja kategorizacija "simple-minded Nan". ;-)

    lp


    Profil
    Quote
    Fredo
     april 21 2013 23:11   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/02/11
    Posts: 209


    Astronom->Se še spomnimo, kako najdemo Severnico ? Veliki voz in Mali voz, pa to ... <
    Res je, da ko pogledam v nočno nebo si ne morem pomagati, da nebi prvo poiskal severnico,
    nato pa še Kasiopejo in Oriona. Zaradi ravnotežja, pa bi omenil še posrečeno izjavo (Budabreztruda)
    da je delo pri tleh. Res pa je tudi, da me je Admin nekako napeljal, da sem si pogledal
    video z naslovom : "Syntropy the Energy of Love - SAND Conference 2012", v katerem je tudi govora
    o ravnotežju med antropijo in sintropijo, oziroma kaos naspram harmoniji. Relativnost je tako ali tako sama po sebi relativna +/- , (zbiram pa tudi znamke) in "Forrest Gump" je res dober film.
    Upam da nisem preveč zakvačkal tega komentarja.


    Profil
    Quote
    Astronom
     april 22 2013 05:52   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Nan, celoten film "Forrest Gump" je prežet "simple-minded" vsebino, ker ga nisi gledala, moram povedat celotno prispodobo o škatli z bomboni (bombonieri):

    Forrestova mama je, kadar ni imela odgovora na Forrestova vprašanja na temo "Zakaj je življenje takšno, kot je, zakaj ima kdo hibo, bolezen, zakaj je potrebno umret, itd ... večkrat dejala:

    "Življenje je kot škatla bombonov, nikoli ne veš, kaj dobiš ..."

    --------------

    Fredo, Severnica ni bila v kontekstu s kaosom (moral bi napisat ločen post). Enostavno mi je bila všeč včerajšnja "Astronomska slika dneva" in sem jo prilepil:

    APOD

    Drugače pa kul' tudi jaz zbiram znamke ... in kovance Wink

    LP


    Profil
    Quote
    Fredo
     april 23 2013 16:26   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/02/11
    Posts: 209

    Prejšnji komentar bi pravzaprav moral razdrobiti na več tem, vendar se mi je zdelo smiselno komentirati v temi "vesolje", kajti identifikacija z vesoljem je točka preobrata kjer sintropija razreši problem identitete.

    (I*vesolje)/(vesolje)=I

    Človek namreč poizkuša povečevati števec z materialnimi dobrinami, da bi bila njegova identiteta večja od nič, medtem ko je v imenovalcu neskončno vesolje, kar je glede na cilj jalovo početje, saj neskončnost nima konca in je cilj nedosegljiv. Ali identiteta je enaka "zero"; kar vspodbuja antropijo ali kaos. Pravgotovo bo kdo tole znal bolje pojasniti.
    Zaradi večje slike pa prilepim link do videa, ki povezuje mikro in makro vesolje, tako da bi bila identifikacija posamezniku morda malenkostno lažja. Iza te točke preobrata, pa se začne začetek ...

    http://www.youtube.com/watch?v=u6HWbs11zdU


    Profil
    Quote
    Astronom
     april 23 2013 18:28   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Včeraj na nekem koncertu v Argentini:



    Profil
    Quote
    Astronom
     april 25 2013 17:03   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    DANES DELNI LUNIN MRK

    O luninem mrku govorimo, ko se sicer polna luna ali del nje znajde v Zemljini senci, torej senci, ki jo Zemlja meče stran od Sonca. Če pride do zasenčenja celotne površine Lune, govorimo o popolnem luninem mrku, če pa je Luna zasenčena le delno, je to delni lunin mrk. Danes, 25. aprila bo nastopil delni lunin mrk, ki bo trajal le slabih 27 minut, saj bo v mrku le drobcen delček Lune. V tem stoletju bo le še en lunin mrk krajši od tega in to 29. septembra 2042, ki bo trajal le 12 minut. Začetek tokratnega delnega mrka bo ob 21h54m08s po našem času, konec pa 22h21m02s. Sredina mrka, ko bo zasenčene največ Lune, bo ob 22h07m30s. Slabi dve uri pred in po mrku se bo Luna nahajala v Zemljini polsenci, kar pomeni, da bo Lunina površina v tem času le delno zasenčena. Če bi torej takrat stali na Luni, bi videli Zemljo, ki delno zakriva Sonce ...



    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 24,96 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 10:14

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 25,46 seconds