Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah
lahko dobivaš tudi na dom.
Serijo tih dveh parov slik anti-žarkov je 13. aprila posnel Larry Perkins, ko se je vozil po odprti cesti severno od mesta Walsenberg, v ameriški državi Kolorado. Če malo poškilite z očmi in združite levi in desni sliki v eno, boste videli prizor v 3D - domišljija res nima meja ... Super !
Vsako leto okoli 22. aprila se Zemlja znajde med ostanki spektakularnega kometa, po svojem odkritelju imenovanega Thatcher iz leta 1861 z obhodno dobo 415 let, posledica česar je vsakoletni meteorski dež Liridov. Gre za večje število utrinkov, ki navidezno izhajajo iz ozvezdja Lire (pozno zvečer na severovzhodu). V povprečju se utrne okoli 10 utrinkov na uro, a nekateri znajo biti prav spektakularni. Na primer tale, posnet včeraj nad Madžarsko, ki je zasvetil med nogometno tekmo nad Budimpeškim razsvetljenim štadionom in še vedno pritegnil pozornost.
in še eden, malo manj svetel, a na temnem nebu (Maryland - ZDA)
Dober odgovor Neila deGrasse Tysona, Fredo. Res se ljudje premalokrat zavemo, kakšen čudež je življenje, ki ga je sproduciralo Vesolje. In gotovo je to tudi dokaz, da Admin-ova "formula za čudeže" drži - Vesolje očitno pač ne teži h kaosu ... In kdo skrbi za to ? ... Pa smo spet pri vprašanju o Bogu. Ali je, ali ga ni ?
Se še spomnimo, kako najdemo Severnico ? Veliki voz in Mali voz, pa to ...
Astronom, enostaven dokaz da je kaos nujen za harmonijo, vzameš lepe zrele sadež (harmonija), jih daš v mešalnik, vklopiš in narediš kaos, da bi potem ustvaril novo harmonijo-sok ;-)
V vesolju verjetno ni ne kaosa ne harmonije, tako kot to mi razumemo.
Nan, blagor tvojim otrokom, ...
... ti moraš bit' tako čudovita mama, ko znaš vse tako lepo razložit ...
... kot mama od Forresta Gumpa s škatlo bombonov, kot prispodobo za življenje
Ja, očitno sta tudi harmonija in kaos zelo relativna pojma ...
Astronom->Se še spomnimo, kako najdemo Severnico ? Veliki voz in Mali voz, pa to ... <
Res je, da ko pogledam v nočno nebo si ne morem pomagati, da nebi prvo poiskal severnico,
nato pa še Kasiopejo in Oriona. Zaradi ravnotežja, pa bi omenil še posrečeno izjavo (Budabreztruda)
da je delo pri tleh. Res pa je tudi, da me je Admin nekako napeljal, da sem si pogledal
video z naslovom : "Syntropy the Energy of Love - SAND Conference 2012", v katerem je tudi govora
o ravnotežju med antropijo in sintropijo, oziroma kaos naspram harmoniji. Relativnost je tako ali tako sama po sebi relativna +/- , (zbiram pa tudi znamke) in "Forrest Gump" je res dober film.
Upam da nisem preveč zakvačkal tega komentarja.
Nan, celoten film "Forrest Gump" je prežet "simple-minded" vsebino, ker ga nisi gledala, moram povedat celotno prispodobo o škatli z bomboni (bombonieri):
Forrestova mama je, kadar ni imela odgovora na Forrestova vprašanja na temo "Zakaj je življenje takšno, kot je, zakaj ima kdo hibo, bolezen, zakaj je potrebno umret, itd ... večkrat dejala:
"Življenje je kot škatla bombonov, nikoli ne veš, kaj dobiš ..."
--------------
Fredo, Severnica ni bila v kontekstu s kaosom (moral bi napisat ločen post). Enostavno mi je bila všeč včerajšnja "Astronomska slika dneva" in sem jo prilepil:
Prejšnji komentar bi pravzaprav moral razdrobiti na več tem, vendar se mi je zdelo smiselno komentirati v temi "vesolje", kajti identifikacija z vesoljem je točka preobrata kjer sintropija razreši problem identitete.
(I*vesolje)/(vesolje)=I
Človek namreč poizkuša povečevati števec z materialnimi dobrinami, da bi bila njegova identiteta večja od nič, medtem ko je v imenovalcu neskončno vesolje, kar je glede na cilj jalovo početje, saj neskončnost nima konca in je cilj nedosegljiv. Ali identiteta je enaka "zero"; kar vspodbuja antropijo ali kaos. Pravgotovo bo kdo tole znal bolje pojasniti.
Zaradi večje slike pa prilepim link do videa, ki povezuje mikro in makro vesolje, tako da bi bila identifikacija posamezniku morda malenkostno lažja. Iza te točke preobrata, pa se začne začetek ...
O luninem mrku govorimo, ko se sicer polna luna ali del nje znajde v Zemljini senci, torej senci, ki jo Zemlja meče stran od Sonca. Če pride do zasenčenja celotne površine Lune, govorimo o popolnem luninem mrku, če pa je Luna zasenčena le delno, je to delni lunin mrk. Danes, 25. aprila bo nastopil delni lunin mrk, ki bo trajal le slabih 27 minut, saj bo v mrku le drobcen delček Lune. V tem stoletju bo le še en lunin mrk krajši od tega in to 29. septembra 2042, ki bo trajal le 12 minut. Začetek tokratnega delnega mrka bo ob 21h54m08s po našem času, konec pa 22h21m02s. Sredina mrka, ko bo zasenčene največ Lune, bo ob 22h07m30s. Slabi dve uri pred in po mrku se bo Luna nahajala v Zemljini polsenci, kar pomeni, da bo Lunina površina v tem času le delno zasenčena. Če bi torej takrat stali na Luni, bi videli Zemljo, ki delno zakriva Sonce ...