Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 08-jun
  • Knjige na Borštniku

  • sreda 10-jun
  • (Z)mešani festival 2026: Koncert učencev KUD Coda, MePZ KUD Coda, (Z)mešane karaoke

  • petek 12-jun
  • TrojicaFest 2026

  • sobota 13-jun
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  • nedelja 14-jun
  • BrassFest Medvode: Agropop, Dejan Dogaja

  • ponedeljek 15-jun
  • DON BROCO + Slay Squad

  • sreda 17-jun
  • Ljubljana Festival na Ljubljanici

  • četrtek 18-jun
  • Obuti maček

  • sobota 20-jun
  • 1974

  • nedelja 21-jun
  • Poletni večer s slovenskogoriškim pihalnim orkestrom KD MOL Lenart

  • torek 23-jun
  • Odprta plesna scena: Fragmenti v gibanju II • Globina na površju, Snježana Premuš

  • sreda 24-jun
  • Koncert Matjaž Rebolj - Prijatelji za Prijatelje

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Vesolje
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: vesoljec
     februar 11 2012 16:45   


    kaj je tisto belo na vrhu?

    zgleda kot vhod v marsovo notranjost

    hollow mars theory


    Quote
    Gost: Nan
     februar 11 2012 19:28   


    Vhod, ja, ampak samo za izbrance, kot so Obama in ostali zarotniki. ;-)


    Quote
    Astronom
     februar 11 2012 22:50   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Smile

    Ne, tisto je "polarna kapa" ... podobno kot na zemlji, le da ni le iz vodnega ledu, pač pa je v glavnem površina kape iz ledu ogljikovega dioksida - tako imenovanega "suhega ledu" ...

    http://projekti.svarog.org/nase_osoncje/mars.html

    Sicer pa res američani že sanjajo o luknjah na Marsu:

    http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnologija/nasa-bi-rada-pod-povrsje-marsa/50894


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 11 2012 23:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    VIDEO POSNETKI ZEMLJE Z MEDNARODNE VESOLJSKE POSTAJE (MVP)

    Na tej strani so objavljeni video posnetki zemeljske površine, ki so jih naredili astronavti med bivanjem na mednarodni vesoljski postaji. Posnetki Zemlje torej z višine več kot 300 kilometrov:

    http://eol.jsc.nasa.gov/Videos/CrewEarthObservationsVideos/


    Profil
    Quote
    Gost: vesoljec
     februar 12 2012 15:26   


    na hitro sem preletel naslove in se mi zdi, da nisem zasledil, da bi bla vmes tudi severni in južni tečaj... lahko da se motim, če pa ne, pa veš na kaj impliciram Big Grin

    nevem če je že kdo objavil... no tule je ena lepa slikica zemlje:

    https://secure.flickr.com/photos/gsfc/6760135001/sizes/o/in/photostream/


    Quote
    Astronom
     februar 12 2012 22:21   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    V poglavju "PODATKI O PLANETU" ob tretji sliki v tem poglavju je napisano nekaj o polarnih kapah na Marsu ... Je pa na tisti 3D sliki polarna kapa mnogo bolj očitna - z malo fantazije res izgleda kot luknja v planetu ...

    Tvoj link na sliko Zemlje iz vesolja je čudovit. Po moji oceni je posneta nekje iz višine nekaj tisoč km. Verjetno s kakšnega od USA satelitov. Posneta je v izredno visoki resoluciji. Na sliki je vidna severna amerika, medtem, ko so južna in poli za obzorjem. Če bi hotel, da bi bili na sliki tudi poli, bi morali snemati še mnogo bolj stran ... na primer iz Lune ...


    Profil
    Quote
    Gost: vesoljec
     februar 13 2012 02:25   


    to o polarnih kapah na marsu sem si prebral ja

    mislil sem naslove videov zemlje z mednarodne vesoljske postaje in da ni nikjer tudi posnetek severnega ali južnega tečaja zemlje...

    no če jih nima nasa jih pa ima rusija Big Grin:

    http://www.youtube.com/watch?v=Vadj0Nkby58


    Quote
    Astronom
     februar 13 2012 21:49   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Osebno kar malo dvomim, da so Rusi iz MIRa slikali pole. MIR je krožil okoli Zemlje na višini nekaj več kot 350 km, kar je približno toliko kot mednarodna vesoljska postaja (MVP), orbita pa je bila nagnjena za 51,4 stopinje, kar je celo manj kot v primeru MVP (51,6 stopinj). To pomeni, da se je MIR najbolj približal polu na 38,6 stopinj (90 - 51,4 = 38,6), kar pomeni, da se je najbolj približal polom na 5 tisoč km.

    Z višine 350 km ni šans da vidiš 5.000 km daleč - že zaradi ukrivljenosti Zemlje ne ...

    Tako, da tisto na posnetku je očitno nekaj drugega, kot pa zemeljski pol (katerikoli že) posnet z Mira ...

    Saj pravim, če hočeš posnet Zemljo "od pola do pola" moraš it vsaj toliko stran, kot je Luna. Zadnjo tako sliko Zemlje, kolikor jaz vem, je naredila sonda Rosetta, 13. novembra 2009, ko se je približala našemu planetu na 320 tisoč km, kar ustreza razdalji Lune do Zemlje ...

    http://www.esa.int/esaCP/SEM8KIHVY1G_index_0.html

    Takrat je posnela Antarktiko in del južne amerike, pa še to bolj v oblakih ...


    Profil
    Quote
    Gost: Vesolc
     februar 14 2012 07:53   


    Zanimiv dokumentarec o delovanju magnetnih neviht (CME) z slo podnapisi !

    http://www.partis.si/torrent/podrobno/208988


    Quote
    Astronom
     februar 14 2012 22:52   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Sonce trenutno miruje. Čeprav je na njem nekaj peg, le te niso aktivne. Trenutna slika Sonca:

    http://spaceweather.com/images2012/14feb12/hmi4096_blank.jpg?PHPSESSID=2rvbruisev133apkhau22c28m0

    Zadnji CME, ki je bil 10. februarja je včeraj prinesel malce dinamike v geomagnetni aktivnosti, a se Kp indeks ni dvignil nad vrednost 3 ...


    Profil
    Quote
    Gost: lotus
     februar 15 2012 06:50   


    Magnetna mreža in vi

    Magnetna mreža na Zemlji je specifična v svojem namenu. Je tenkočutno harmonična in
    obstaja iz enega samega razloga - za nastanitev človeštva. Možno je, da mislite, da je
    geološko pogojena s fizičnim obstojem planeta, vendar je več kot to. Je sredstvo, namenjeno
    DNA! Tako deluje magnetna mreža. Govori s človeštvom, preko človek - človeku in je del
    vas osebno. Pomaga vam, da ste povezani drug z drugim in prav tako, da vas ločuje drug od
    drugega. Daje vam nastanitev, izzive, rešitve in ljubezen. Nekaterim od vas vzpostavlja
    povezavo z Bogom, ko mislite ''nanj''. In nekateri bodo rekli: ''Kryon, ni mi všeč ta ideja, da
    fizika vstopa v kraljestvo duhovnosti. Ni mi všeč, da je zemeljska mreža del duhovnosti.
    Rekel vam bom... to tako je! Ker ste kreatorji, kakršni ste, ste ustvarili vse, kar je pred vami,
    vključno z izzivi, dvojnostjo, pogodbami in sredstvi, ki omogočajo vašo celično zgradbo. Ne
    morete ločiti Duha od vaše realnosti. Lahko, da si želite verjeti, da obstaja nekaj nad fizičnim,
    vendar, resnica je, da je središče vsega fizično. Ne morete pustiti Boga zunaj česarkoli!

    odlomek iz http://84.255.197.40/igrivavila/KRYON-Prevodi.pdf


    Quote
    Astronom
     februar 15 2012 20:34   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Pozdravljen Lotus !

    Glej, glej, prav v času tvojega pisanja je Kp indeks geomagnetne aktivnosti narasel na 5 ...

    http://www.n3kl.org/sun/images/noaa_kp_3d.gif?

    Morda pa bo res nekaj na tem Wink

    Drugače pa ja, se strinjam s tabo - človek nikoli ne more in ne sme biti ločen od Boga. Bog ni en striček s palico, ki živi nekje na nebu ampak je tukaj in zdaj. Prav tako kot človek je njegov del tudi vse ostalo - tudi magnetna mreža na Zemlji in preko Boga smo vsi (in vse) povezani ...


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 12,28 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 09:19

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 12,66 seconds