Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 14-jun
  • BrassFest Medvode: Agropop, Dejan Dogaja

  • ponedeljek 15-jun
  • DON BROCO + Slay Squad

  • sreda 17-jun
  • Ljubljana Festival na Ljubljanici

  • četrtek 18-jun
  • Obuti maček

  • sobota 20-jun
  • 1974

  • nedelja 21-jun
  • 70. Veganski Pohod za Vsakogar - Begunjščica (2060 m)
  • Poletni večer s slovenskogoriškim pihalnim orkestrom KD MOL Lenart

  • torek 23-jun
  • Odprta plesna scena: Fragmenti v gibanju II • Globina na površju, Snježana Premuš

  • sreda 24-jun
  • Koncert Matjaž Rebolj - Prijatelji za Prijatelje

  • ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Vesolje
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Astronom
     januar 26 2012 18:13   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    TRENUTNO NA NEBU

    Luna v konjunkciji z Venero (Večernico) - poglejte proti zahodu ...

    http://spaceweather.com/submissions/large_image_popup.php?image_name=Martin-Popek-mv3-1-z-1am_1327514759.jpg


    Profil
    Quote
    Astronom
     januar 26 2012 18:56   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    ASTEROID 433 EROS BO LETEL MIMO ZEMLJE

    Asteroid 433 Eros je bil odkrit že davnega leta 1898 in je eden večjih NEO-tov, torej blizu Zemlje letečih asteroidov. S svojimi skoraj 17-imi km premera je večji od tistega asteroida, ki je pred 65 milijoni let zbrisal dinozavre z obličja zemlje.

    http://sl.wikipedia.org/wiki/433_Eros

    Erosa lahko opazujemo na nebu - najbolje okoli polnoči, a potrebujemo daljnogled in nekaj orientacije po nebu. Najbližje bo 31. januarja. Najdemo ga lahko približno na jugu, kjer so takrat ozvezdja Lev, Sekstant in Hidra.

    Eros je iz Leva že prešel v Sekstanta, 5. februarja pa se seli v Hidro. Naslednji link vam ga pomaga najti:

    http://media.skyandtelescope.com/documents/WEB_Feb12_Eros.pdf

    Eros od blizu:

    http://www.solarviews.com/eng/eros.htm

    Še malo Astrologije in mitologije:

    http://www.falconastrology.com/discovery.htm


    Profil
    Quote
    Astronom
     januar 26 2012 22:18   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    JUTRI ŠE EN MIMOLET ASTEROIDA

    Pravkar odkrit 14 meterski asteroid 2012 BX34 bo jutri, 27, januarja ob 16:30 po našem času preletel zemljo na višini le 77 tisoč km. To je višina, ki ustreza dva-kratni višini geostacionarnih satelitov (satelitska TV) ... Nevarnosti trčenja ni !


    Profil
    Quote
    Astronom
     januar 30 2012 17:45   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    TRENUTNO NA NEBU

    Luna v konjunkciji z Jupitrom - visoko proti jugu ...


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 03 2012 21:47   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    OGNJENA KROGLA NAD TEXASOM

    V sredo, 1. februarja je Texas preletela svetla ognjena krogla - bolid. Tu je posnetek, ki ga je ujela tamkajšnja policija:

    http://www.youtube.com/watch?v=47m9D2lLC0A


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 04 2012 07:12   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    KOMET C/2009 P1 GARRADD

    Komet Garradd, o katerem sem pisal že septembra lani, je zdaj viden s prostimi očmi. Seveda če opazujemo nebo daleč stran od mestnega smoga in luči. V daljnogledih in manjših teleskopih je odlična tarča opazovalcev. Najdemo ga v ozvezdju Herkula, v katerem se navidezno zadržuje že od srede septembra. Zvezdno karto z vrisano potjo kometa najdete na tej strani:

    http://www.skyandtelescope.com/observing/highlights/Comet-Garradd-in-Transition-134910733.html

    Včeraj se je komet približal zvezdni kopici M92 v Herkulu, ki je tudi zanimiva tarča za ljubitelje astronomije. Včerajšnja slika:

    http://spaceweather.com/submissions/large_image_popup.php?image_name=rolando-ligustri-C2009P1_120203small_1328287307.jpg


    Profil
    Quote
    ?
     februar 04 2012 10:28   
    Forum Zvezdica
    Zvezdica

    Status: neprijavljen

    Registriran: 09/26/10
    Posts: 23

    Nekoč sem rekla prijatelju, da bi počela nekaj čisto novega.
    "Raziskuj neznane rastline," je predlagal.
    "To že," sem odvrnila, "ampak pred tem moram najprej spoznati znane."
    Nasmehnil se je: "Torej, kar nekaj dela…"

    Toliko neznanega je na tem planetu – koliko šele zunaj njega. A spoznavanje se začne s prvimi koraki, počasi in vztrajno. Marsikdaj moramo za to biti pravi čas na pravem mestu.

    Fino, Astronom, da svoj pogled vesolja deliš z nami.


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 04 2012 22:31   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Pozdravljena Vprašajka !

    Vsak trenutek lahko spoznavamo kaj novega. Saj trenutek ni enak trenutku. Če ga zamudimo, se nikoli več ne vrne. A naj nam ne bo žal za zamujene trenutke ! Ker če bomo žalovali za njimi, lahko zamudimo še tiste, ki šele prihajajo.

    Trenutke ne skušajmo zgrabiti, pač pa jih le opazujmo, kako s seboj nosijo tisto, kar lahko spoznavamo. Priklopimo se na ta tok in pustimo, da nam sami prinesejo tisto, kar nam je za spoznati ... Kaj je znano in kaj neznano ? Kdo ve ? Ali sploh lahko rečemo, da nam je nekaj znano ?

    Dela je dosti, kolikor hočeš, a če je radost tista, ki te motivira, to sploh ni težko. Koliko rastlin si že spoznala ? Vzemi bolj kot retorično vprašanje. Vedno smo na pravem mestu. Ker enostavno drugje ne moremo biti. Smo "Tukaj" in "Zdaj" ! Če še vemo, v katero smer bi radi šli, potem smo že na dobri poti. Potem je potrebna samo še vztrajnost. In cilj mora priti !

    Vendar ponavadi na koncu ugotovimo, da je pot mnogo bolj pomembna od cilja ...

    Res sem vesel, da moja pisanja zanimajo še koga ... končno je to edini smisel ... Smile


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 05 2012 23:44   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    ŠE ENA OGNJENA KROGLA - TOKRAT NAD TOKIJEM

    Na You-Tubu se je včeraj pojavil posnetek še ene ognjene krogle - bolida, ki je v četrtek, 2. februarja preletel Tokijo:

    http://www.youtube.com/watch?v=LhstQVVT5Wo&feature=player_embedded#!


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 06 2012 19:48   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    PROJEKT "VIČ GRE V VESOLJE"

    Na Ljubljanski gimnaziji Vič dijaki izdelujejo sondo, ki jo bodo predvidoma 3. marca poslali na rob vesolja. Več o projektu tukaj:

    http://vesolje.gimvic.org/projekti/index.html

    Vse čestitke Gimnaziji Vič in vodji projekta prof. Roku Capudru !


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 09 2012 23:27   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    TRENUTNO NA NEBU

    Luna v konjunkciji z Marsom - okoli dveh ponoči sta na jugu ...

    Mars postaja vedno bolj svetel, saj bo marca meseca v opoziciji (s Soncem). To pomeni, da se bo marca na svojem "vrtiljaku" spet najbolj približal Zemlji. To je tudi čas, ki je najbolj primeren za opazovanje Marsa. Planet Mars, ki ga izdaja njegova značilna rdeča barva, je v času opozicije praktično nemogoče zgrešiti na nebu...


    Profil
    Quote
    Astronom
     februar 10 2012 18:08   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    MARS V 3D

    Poškilite z očmi tako, da se bosta obe sliki združili v eno:

    http://spaceweather.com/submissions/pics/e/Efrain-Morales-Rivera-Mars_06_02_2012_0602ut-0703ut-3D-EMr_1328814397.jpg


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 26,18 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 08:00

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 27,41 seconds