Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 14-jun
  • BrassFest Medvode: Agropop, Dejan Dogaja

  • ponedeljek 15-jun
  • DON BROCO + Slay Squad

  • sreda 17-jun
  • Ljubljana Festival na Ljubljanici

  • četrtek 18-jun
  • Obuti maček

  • sobota 20-jun
  • 1974

  • nedelja 21-jun
  • 70. Veganski Pohod za Vsakogar - Begunjščica (2060 m)
  • Poletni večer s slovenskogoriškim pihalnim orkestrom KD MOL Lenart

  • torek 23-jun
  • Odprta plesna scena: Fragmenti v gibanju II • Globina na površju, Snježana Premuš

  • sreda 24-jun
  • Koncert Matjaž Rebolj - Prijatelji za Prijatelje

  • ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Vesolje
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Astronom
     december 31 2011 09:19   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    ARKTIČNA PERLA NAD NORVRŠKO

    Po orkanu, ki je pustošil na severu Evrope so nad Norveško posneli tole čudovito perlo:

    http://spaceweather.com/submissions/large_image_popup.php?image_name=Anders-GjAcrwad-Hagen-Perlemor_1325173231.jpg

    Gre za tako imenovane PSC-je (polar stratospheric clouds), oblake iz drobnih zmrznjenih kristalčkov, ki odsevajo prelivanje mavric. To so oblaki, ki se sicer pojavljajo na nebu med arktično zimo ali po orkanih, oziroma, ko pihajo močni vetrovi. Pogoj za njihov nastanek pa je najmanj minus 85 stopinj celzija.

    http://www.atoptics.co.uk/highsky/psc1.htm


    Profil
    Quote
    Astronom
     december 31 2011 21:12   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    SLOOH Space Camera

    Skrivnost je razkrita - Cocoon Nebula v Labodu - LIVE ...

    Čez eno uro pa meglica v Biku. Ugibajmo M1 (Rakovica) - ostanek supernove ? Ali kaj drugega ?

    http://events.slooh.com/


    Profil
    Quote
    Astronom
     december 31 2011 22:09   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Ne, Plejade so - M45 - sedem sester - V ŽIVO !!!


    Profil
    Quote
    Astronom
     december 31 2011 22:14   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Ob 01h15min že v Novem letu pa lov na asteroide ...


    Profil
    Quote
    Astronom
     januar 01 2012 01:07   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Tile na SLOOH se pa ne držijo napovedanih terminov. Zdaj je "lov na asteroide" prestavljen za tri dni in dve uri, torej v sredo ob treh zjutraj ... če seveda spet ne bo kaj drugače ...


    Profil
    Quote
    Astronom
     januar 03 2012 06:55   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Lepe slike včerajšnje konjunkcije Lune in Jupitra ... posneto na Madžarskem:

    http://spaceweather.com/submissions/large_image_popup.php?image_name=Tamas-Abraham-moonjupiter120102_abraham1_1325541854.jpg


    Profil
    Quote
    Gost: Nan
     januar 03 2012 11:08   


    Zgleda, kot bi bila polna Luna...


    Quote
    Astronom
     januar 03 2012 16:11   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Zgleda, ker je preosvetljena. Po drugi strani, če bi bila manj osvetljena, potem Jupitra ne bi bilo videt. Ko smo že pri Luni ... Jo najdeš na tej sliki ?

    http://apod.nasa.gov/apod/image/1201/spotthemoon_westlake_2128.jpg

    Je skrita ko Zmaj Wink


    Profil
    Quote
    Gost: Nan
     januar 03 2012 16:25   


    Nekaj se mi dozdeva, da je skrita za oblakom, tako, bolj na desni...


    Sfalila, a ne? Smile






    Quote
    Gost: Ma
     januar 03 2012 20:47   


    Pozdravljeni,

    kar nekaj časa spremljam debato v tej temi.. zanimivo.

    Imam pa več vprašanj, kot odgovorov..

    Sicer pa se lepo vidi Luna.


    Quote
    Astronom
     januar 03 2012 21:22   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Pozdravljen(a) Ma ! Ja, trudim se, da bi bilo zanimivo a hkrati ne preveč strokovno. Zavedam se, da je veliko ljudi, ki bi jih zanimala astronomija, pa nimajo nikogar, ki bi jim pokazal osnove. Z astronomijo je pač približno tako, kot z učenjem klavirja ali kitare. Naučit se moraš tiste tone in oktave ali pa akorde - potem pa lahko začneš uživat. Najbolj zoprno je biti začetnik. Sicer pa je tudi meni astronomija zgolj hobi in ne poklic ...

    Nan, prav se ti zdi ! To je Luna ob zadnjem popolnem mrku, 10. decembra, slikana iz Kolorada 12 minut pred sončnim vzhodom. Luna, čeprav polna, je skorajda neprepoznavna ...

    http://apod.nasa.gov/apod/ap120102.html


    Profil
    Quote
    Gost: gost
     januar 03 2012 21:24   


    ogromna je na tej sliki Smile


    Quote
    Forum generiran v : 16,03 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 08:30

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 16,53 seconds