Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Sara
     januar 05 2011 20:31   


    Upam, da uspe glasovati tudi meni za Ladota in Mojco.
    Saj si to res pošteno zaslužita.

    Srečno vsem skupaj tukaj in naj vas angeli čuvajo.
    V Novem letu pa vse lepo in naj vas obda notranji mir,
    poln topline, ljubezni in veselja.


    Quote
    Gost: naj bom skeptik?
     januar 10 2011 16:50   


    Sara, me prav zanima, ali bodo imeli dovolj poguma, da nominirajo Ladota in Mojco. Res.


    Quote
    Gost: Sara
     januar 10 2011 18:10   



    Želela bi, da bi se to zgodilo. Kajti sem prepričana, da si
    Lado in Mojca to zaslužita.
    Naj bo Novo leto vsaj na tem področju kaj lepše.

    Vsem skupaj en lep in miren večer. Naj vas angeli čuvajo in
    kažejo prave poti Wink


    Quote
    Gost: Koristno delovanje kozmogramov za ?
     januar 10 2011 19:21   


    Quote by: naj bom skeptik?

    Sara, me prav zanima, ali bodo imeli dovolj poguma, da nominirajo Ladota in Mojco. Res.



    ..tipično za hinavsko provokativno izsiljevanje: "Zanima me ali bodo imeli dovolj poguma..."

    nekateri so pa tako nesramni, da te ... pritisne. Kako močna želja biti "slaven"... v zrelih letih... se "samouresničiti" (na bilokateri način in z vsemi možnimi sredstvi in bilo kje).

    Spominja me na sliko: "Veseli ples norcev na človeških kosteh"

    ne vem komu škodujejo kozmogrami, očitno je, da za nekatere osebe, so kozmogrami zadnje čase zelo, zelo koristni.

    kaj bi Lado in Mojca brez kozmogramov???



    Srečno 2011!


    Quote
    Gost: Koristno delovanje kozmogramov za ?
     januar 10 2011 19:24   


    Quote by: MC

    Že vnaprej naj povem, da apriori ne zanikam možnosti, da imajo kozmogrami oziroma mesta, kjer so postavljeni nek specifičen učinek na živa bitja. A da bi se to res dokazalo, je potrebno bistveno več, kot opraviti "raziskave", kakršne so predstavljene v poročilu. Poročilo, ki je predloženo kot »znanstveni« dokaz, je namreč blago rečeno patetično.

    Kor prvo – radiestezijski pripomočki, kakršna so nihala, L antene in, če verjamete ali ne – osebna senzibilnost, imajo toliko opraviti z znanostjo, kot čarobna palica Harrya Potterja ali njegovi osebni občutki, da »je zlo nekje blizu ali nemara celo povsod«.

    Kot drugo – analiza anket oziroma anketiranje med obiskovalci holograma, kaže na to, da tisti, ki je zasnoval »eksperiment«, v resnici nima niti najmanjšega pojma o kakih kliničnih raziskavah, ki naj bi potrdile ali ovrgle korelacijo med »učinkovino« in pozitivnim ali negativnim učinkom. V raziskavi ni navedena niti natančna velikost vzorca, to je število tistih, ki so izpolnili anketo (omenjeno je le 35 obiskovalcev, ki so izbrani vse prej kot naključno, bolj ali manj vsi, pa so vedeli, kakšen je namen »raziskave«). Vzorec torej sploh ni randomiziran in je tudi smešno majhen. Opravljen ni bil niti slepi poizkus, kaj šele dvojni slepi poizkus. Vsi merjeni parametri so v bistvu samo v anketi zabeležene subjektivne zaznave. Analiza anket ne operira niti z enim samim jasno izmerljivim medicinskim parametrom. Zdi se tudi, da so vprašalniki zasnovani tako, da sugerirajo željene odgovore.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Randomized_controlled_trial

    Najbolj prozorno pa je, ko se izvajalec ankete trudi že kar dokazati, kako učinkovita je tako imenovana M-zaščita! Očitno se že iz odgovorov vidi, da so ljudje vedeli, da so od nekega trenutka naprej "zaščiteni". Ne morem se znebiti vtisa, da je cilj ankete še bolj kot kompromitiranje kozmogramov, reklama za M-zaščito. Prozorno - bi rekel, da neprimerno bolj, kot klinične raziskave, ki dokazujejo npr. učinkovitost cepiv ali pralnega praška točno določenega proizvajalca.

    Prav posebej patetično je poročilo neodvisnih raziskovalcev, ki so preverjali učinkovanje kozmogramov in grba z meritvami, neodvisnimi od njegove volje ali avtosugestije. In kdo so ti neodvisni raziskovalci? Nihče drug, kot uradni zastopniki podjetja, ki je distributer in prodajalec obskurne naprave, s katero so opravljene same raziskave. (In delavnic za 300 evrov brez DDV). Prozorno - tako kot peta dimenzija! Naj gospodje odnesejo to svojo sputniško napravico skupaj s svojim poročilom na kako priznano znanstveno inštitucijo, recimo na Institut Jožef Štefan – mislim, da bi se mu resni znanstveniki samo smejali, pa ne zato, ker apriori ne bi verjeli v delovanje »sputnika«, ampak zaradi načina, kako so zasnovane meritve, ki naj bi dokazale tisto, kar so izvajalci meritev že vnaprej želeli dokazati. Mimogrede, če se program, s katerimi obdeluješ meritve imenuje »scientific laboratory« , to še ne pomeni, da so tisti, ki ga uporabljajo znanstveniki in da je način, kako ga uporabljajo, znanstven. Najmanj, kar je moč reči, da razsikovalci še zdaleč niso neodvisni!

    Sicer pa, ko smo že pri merjenju »negativnosti slovenskega grba«, me res zanima, kako je mogoče, da so slovenski športniki, ki na svojih prsih nosijo tako zelo zločest in človeškemu organizmu škodljiv grb, nadpovprečno uspešni v svetovnem merilu?! Me zanima, kaj bi pokazale raziskave s »sputnikom«, ki bi jih opravili na grbu kake druge države – recimo Vatikana, Saudske Arabije, Severne Koreje, Afganistana ali Burkine faso?

    In če so kozmogrami res tako zelo genotoksični, da uničujejo koreninice čebulic, mar ne bi morala njihova prisotnost tako motiti tudi travo, drevesa in grmovje, ki rastejo v njihovi bližini. Človek bi v okolici monolitov pričakoval pravo biološko opustošenje, pa se zdi, da monoliti rastlinic v okolici niti najmanj ne motijo.

    Seveda, tako kot vedno, dopuščam možnost, da se motim, tudi ne trdim, da je tisti, ki je opravil raziskavo goljufal, nekaj pa je gotovo – predloženo poročilo ni niti znanstveno, niti ne more služiti kot dokaz – razen za tistega, ki je že prepričan!



    Vesele in mirne praznike - s Troedinim ali pa brez!



    10!

    B. Starašinič (Vinica)


    Quote
    vlasta1
     januar 10 2011 19:48   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/10/11
    Posts: 1

    Ne bom se spuščala v prerekanja, žalitve, očitke....tega je bilo tako ali tako že preveč.

    Rada bi samo povedala, da sem Marku globoko hvaležna za vse znanje, ki mi ga je predal preko svojih delavnic in preko šole geomantije.

    V njegovo delo verjamem, ga spoštujem in podpiram.


    Profil
    Quote
    Gost: Kaj čmo
     januar 11 2011 21:08   


    Eh, kaj čmo? Nekaterim razkrinkavanje prikritih stvari pač ne diši in jim gre v nos, da si lahko kdo sploh drzne podrezat in podvomit v veličino (MP-ja). Jasno, da se pri tem obešajo na vse mogoče "argumente", potegnjene najbolj od zadaj, da bi ja ponižali človeka, ki mu ni do slave v poznih letih (enim je do nje od najzgodnejših let pa do zdajšnjih poznih !!!! in se radi nastavijo pod žaromete kjerkoli in s komerkoli se le da) - čuti pa dolžnost opozoriti na zahrbtno ustvarjanje prikritih vplivov na stanje, kakršno pač je. Kdo pa lahko trdi, da genetika dreves in trav v bližini teh kamnov ni že v nezdravi fazi? Travo sicer lahko vsako leto na novo zaseješ naokoli, bomo sejali tudi ljudi? Nič narobe, če so eni hvaležni umetniku za karsižebodi. Ni pa nujno, da ta karsižebodi paše vsem. In če škodi, škodi, pa se lahko še ne vem kako sprenevedajo in tiščijo glavo v pesek. Če si zatiskam oči in nočem videti (resnice), me drugi še vedno vidijo. Pa jim lahko še ne vem kako na glas kričim, da me ne vidijo. Če so testi pokazali škodljivost, nič ne pomaga sprenevedanje. Čebulice ne lažejo. Voda tudi ne. Ljudje pa.


    Quote
    Gost: se strinjam
     januar 11 2011 22:38   


    Res je. Eni lažejo. Celo sami sebi. In raje omalovažujejo tiste, ki govorijo resnico. S tem povedo veliko o sebi.


    Quote
    Gost: kr en
     januar 12 2011 08:07   




    Podpiram predlog, da postane Florjančič Sončna osebnost leta.


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     januar 14 2011 17:04   


    Kar precej klicev in mailov sem bila deležna zadnje dni, kjer se obiskovalci Pozitivk hudujejo, zakaj ni bil upoštevan njihov predlog, da se med nominirance za Sončevo osebnost leta 2010 uvrstita Mojca in Lado Mihael Florjančič. Kakšnega pametnega odgovora jim niti ne morem dati, saj nimam vpogleda v uredniško politiko Pozitvk. Lahko le navedem pojasnilo odgovornega, da zdravilcev ne uvrščajo med kandidate.

    Seveda smo člani Gibanja za duhovno nenasilje razmišljali recipročno. Če se že umetnik MP kiti in postavlja z naslovom Sončna osebnost leta, pa je tudi on "le" zdravilec Zemlje, bi bilo več kot prav, da se tak časten naziv podeli človekoma (ne zdravilcu in ne bioenergetiku), ki sta naredila veliko več in to res za izboljšanje zdravja ter počutja desettisočev ljudi. Če pa zdravilci "izpadejo" iz zasnove konceta predlogov, potem ostaja vprašanje, kaj ima zdravilec Zemlje opraviti zraven.

    Ne gre tega jemati kot kritiko uredništvu, saj so še vedno pogumni, z dovolj širine in vsebine. Jasno pa je, da imajo lahko popolnoma svojo uredniško politiko, ki nekaterim tudi ni všeč.

    To še ne pomeni, da je vse, kar se je do sedaj zgodilo, podobno plevelu in da je treba ločevati zrna od plevela. Po mojem razmišljanju Ladov in Mojčin čas enostavno še ni prišel. Kadar nas obsije (pre)močna luč, za kratek čas celo zatisnemo oči, da se šele miže navadimo na močno svetlobo. Nekatere pa celo oči zabolijo ob tem … Tako približno je svetal pogum, odločnost, pogum in vztrajnost, s katero se Lado in Mojca borita proti duhovnemu nasilju, ki ga občutimo vsi, samo da ga nekateri ne priznajo ali pa mu ne dajo pravega imena. Očitno bo moralo priti do še večjih stisk, problemov, bolezni, obupa …, da jima bodo priznali vrednost in mesto, ki jima gre.

    Tudi Nikola Tesla je bil ob svojem času pogosto nerazumljen zaradi svoje širine in poglobljenosti, s katero je nizal idejo na idejo. Človeka ni puščal mlačnega – ali si sprejemal njegove “nore” ideje in poglede na svet, četudi jih vseh nisi razumel in dojel, ali pa si ga hotel ignorirati. Čeprav ga po sadovih njegovih del nisi mogel, saj te rezultati njegovih idej in del spremljajo na vsakem koraku. Če boste pozorno prebrali nedavno izšlo knjigo o Tesli, boste prebrali, o čem je govoril, ko je poudarjal, da prihaja čas, ko bo duhovnost tista, ki bo nadkrilila vso znanost, tehnologijo … Da bo prihodnost edinole v čisti duhovnosti in duhovnem vzponu človeštva.

    Sicer pa - raziskovanj še ni konec, tako da na tem forumu ne bo dolgčas.


    Quote
    Gost: ????
     januar 15 2011 11:05   



    Marija, saj ni nič čudnega.
    Le kje ,ima strah ima korenike ........?


    http://www.osvobodimo.se/ops/prezentacija-udba_3.del.pdf



    Quote
    Gost: lučka
     januar 15 2011 13:31   


    Luštkano!
    http://tvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-3-del/ava2.93562339/


    Quote
    Forum generiran v : 1,52 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 05:23

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,90 seconds