Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: M
     maj 17 2010 20:31   




    Marija mene pa bodoča "lokacija" nič več ne zanima, se moram preveč ukvarjati z zemeljsko. -Smile


    Nekateri si kupijejo v ta namen parcele za črve, mislijo, da je čisto dovolj...vse je relativno, rečeno na kratko.

    Vsekakor hvala za kvaliteto tvojega odgovora. Si me nasmejala, ma tisto - iz srca.

    Marja


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 18 2010 09:25   


    NAJPREJ ČESTITKE VSEM, KI SE BOSTE MORDA POGUMNO PREBILI ČEZ TEKST ZA MC-JA. HVALA ADMINISTRATORJU ZA IZJEMNO POTRPEŽLJIVOST. ZA NADALJNJE RAZPRAVE O BOGU, ZLU … PREDLAGAM, DA MC ODPRE NOV FORUM, TU PA BOMO NADALJEVALI Z ZAČETIM DELOM – REŠITI PROBLEME V ZVEZI S KOZMOGRAMI
    Pogosto opozarjaš na križ in na njem razmesarjeno Jezusovo truplo. Poglej danes v vsako mesnico ali oddelek mesnin! Tudi tu starši ne zatiskajo otrokom oči, ko gredo mimo. Meni se ta mesninski pogled ravno toliko »gravža« in mi postane slabo, če grem preblizu temu oddelku. Na »naši« šoli so bili med redkimi, ki so imeli posluh za to, da moja otroka ne marata mesa. V vrtcu je bilo huje. Upam, da te to moti vaj toliko kot tile križi.
    Zakaj si je krščanstvo za svoj simbol izbralo ravno križ s truplom? Ne vem. Ti kot odličen poznavalec zgodovine boš prej našel odgovor na to. Lahko mi očitaš sveto preproščino, ker odlično, spretno in bistro operiraš z zgodovinskimi podatki. Ampak – iz zgodovine se nismo kaj dosti naučili. Se v variacijah vse ponavlja, kot da mora vsak človek skorajda na novo podoživeti vse zablode, napake, pa tudi vse radosti bivanja tu. Pa tudi vsak sam mora izkusiti ali ne-izkusiti božjo prisotnost v sebi. Verjetno je križ s truplom opozorilo, da je simbolno največje darilo človeku, največja žrtev, dati svoje fizično življenje za nekaj, nekoga (tudi partizani, protestniki … se odločijo za isto izkušnjo). Če bi sama izbirala simbol, bi mi bil bližje molivec, kakšen simbol vstajenja ali rojstva, kaj vem. Čeprav tudi sam križ (brez trupla) v sebi združuje dve komponenti – horizontalo kot zemeljsko, materialno in vertikalo kot dvig navzgor, stremljenje v nebo, K Bogu – torej gre za simbolno povezavo telesa in duha.

    Zelo si kritičen do Cerkve. Pogosto upravičeno. Če sodiš po zlaganosti danes ali po dejanjih srednjega veka in še globlje v zgodovino, te razumem. Po mojem bi celo sam Kristus stopil direktno dol s križa, pogledal samooklicano institucionalno naslednico svojega nauka in vprašal: »A sem se za to boril?« Pa bi k njemu pristopili mučeniki, ki so umrli za vero, in bi ponovili: »A smo se za to boril'?« Razmesarjenosti igralcev v filmih, v vsakokratnih poročilih z bojišč, nesreč … je vsak dan veliko na sporedu. Tudi iz letalskih nesreč. Ali Bog dopušča zlo, če se avion zruši in pošlje v smrt nedolžne? Mislim, da letalska nesreča ni božja volja. Človek je tisti, ki naredi stroj in zagotavlja njegovo varnost. Človek se odloči, ali bo šel na potovanje ali ne. Čeprav vedno ve, da je lahko ravno ta let zadnji. Tudi vožnja po cesti. Tudi hoja po pločniku. Vedno pa se odpravimo z zaupanjem. Izjeme so, da ne ugotovijo vzroka za nesrečo (človeška, tehnična napaka – tudi, če pomisliš, da je vreme krivo za nesrečni splet – pa zakaj torej inženirji ne usmerijo svojih sposobnosti v to, da skonstruirajo tako napravo, ki se bo znala sama zoperstaviti silam narave?). Mislim, da Bog dopusti izkusiti zlo ravno iz ljubezni do človeka, ki ima svobodno voljo in se lahko uči in preživi iz lastnih izkušenj, procesov odločanja, volje. Če nam tega ne bi dal, bi bil kot »preveč ljubeča mama«. Narobe ravna mama, ki svojega malčka 100% zavije v vato – ne sme se plezati po drevesih in nevarnih igralih, ne sme se opraskati, skočiti v lužo, se poditi, poskusiti, ali je trava grenka, ne sme se zadričati po ledu in nikoli ne bo vedel, kako ti lahko spodrsne, ne sme se niti skregat s prijateljčki – BO TAKOJ MAMA POSREDOVALA! Mama naj posreduje le izjemoma, tako kot bo to storil Bog. Česa se nauči tak otrok? Da je center, da je poskrbljeno za njegove potrebe, preden jih sam sploh zazna in se potrudi sam npr. odrezati kos kruha ter se pri tem celo po nerodnosti porezati, kar omogoča razvoj spretnosti in pridobitev izkušnje o ostrini noža. Če bi nas Bog hotel vnaprej obvarovati vsega, ne bi bili takšni, kakršni smo zdaj in tu. Upam, da »premoreš« doma kakšnega otroka, boš takoj lažje razumel.

    Ali so Kristusa pribili na križ njegovi verniki, ki ti gredo tako na živce? Saj končno bi se lahko z begom in skrivanjem temu tudi izognil. Čeprav vemo, da je izviren Kristusov nauk danes popačen in institucionalno prirejen ter prilagojen (vsakokratni) situaciji. Zaradi posameznih dreves je škoda spregledati gozd. Zaradi nekaj trhlih vej je škoda posekati celo drevo.
    Tako nekaterih najglobljih in najbolj iskrenih vernikov morda nikoli ne boš videl v cerkvi. Zato niso najgloblji in najiskrenejši verniki nujno tisti, ki vsak dan klečijo v cerkvi.

    Ni vse v veri slabo, ni vse v ateizmu slabo – niti dobro. Ali pač, če ni zla? Če verjameš, da živimo v svetu brez zla, si en velik srečnež, mi pa potemtakem res eni bedni nesrečniki, ker dopuščamo možnost zla. Pri tem mi je vseeno, ali se vidi zlo v nabijanju trupel na križ, v mesojedstvu, v čezmernem izrabljanju dobrin zemlje v imenu kovanja dobička … v naših glavah, kjer se porodi. Zakaj ravno v naših glavah? Ker se v glavi porajajo misli, ker si predstavljamo, da tam biva in deluje naš duh – no, sama si predstavljam, da morda tudi v srcu, morda še kje – v bistvu lahko v vsaki celici. In tu je bistvo, saj g. Lado ves čas govori o zlu, ki se usmerja na naš duhovni nivo. Saj niso te sile zla eni zeleni in sivi vesoljčki, ki s kakim laserčkom ciljajo dol/gor na nas na Zemlji in nam s tem delajo zlo. Ne – njihove nevidne tarče so naša duhovna telesa (OK-ti lahko tudi ne verjameš, da jih imamo oz. jih kmalu ne bo več, če bomo dopustili, da nam jih razje duhovno zlo). In njihovo orodje je nevidno in neslišno – pretaka se kot ideje, misli med ljudmi, strah, nemir, občutek večvrednosti nad drugim … Vem, da bi mi rad namignil, da hočemo te sile zla izrabiti kot nek od zunaj vsiljeni instrument, namesto da bi pogledali vase in tam našli razlago za zlo – tu gre po mojem le za operativno razliko, ne bistveno. Nekje očitaš občutek večvrednosti, ker da eni »premoremo« neko izkustvo, drugi pa ne. Mislim, da ne potrebujem tega očitka. Vsak izkuša s svojim tempom, ritmom in razvojem, tu ni večvrednosti ali manjvrednosti. Šteje le trenutek, ko izpustiš svoj zadnji dih in nekaj veš, ali pa tudi ne (na zagovoru doktorata nobenega ne vprašajo, ali se je naučil branja že pri treh letih ali šele v 2. razredu). Kdo mi lahko zagotovi, da bova čez eno leto razmišljala enako kot zdajle? Niti sama sebi ne. Vsi se razvijamo in največ naučimo iz lastnih, najglobljih izkušenj, do katerih pridemo preko dogodkov, uvidov, čudežev, pa tudi prijetne medsebojne izmenjave mnenj kot je najina.
    Da absolutnega zla ni, lahko utemeljim samo s tem, da je vse slabo za nekaj dobro in se vsako dobro lahko sčasoma izkaže kot slabo. Pa četudi ne verjameš v Boga, se morda vsak delno strinjaš s starimi modrostmi: »Človek obrača, Bog obrne.« in »Sam si pomagaj in Bog ti bo pomagal.«

    Meni je iz otroštva iz cerkve bolj ostalo v spominu: vonj kadila, dojenček v jaslicah, pa oslički, ovčke, pastirčki, vonj po šunki in kuhanih jajcih, predvsem pa čudovito petje pevskega zbora. Verjetno ne doživlja vsak otrok cerkve in križa tako travmatično kot opisuješ ti. Morda je vprašanje, na kaj te starši opozarjajo (kot doživim na sprehodih: »Glej, le pazi se, kuža gre, te bo ugriznil, če ne boš priden, če ne boš ubogal mamice …« Moja pesolina na povodcu pa nima pojma, česa bi bila kriva, ko ta mati vleče malčka stran od prijaznega kosmatinca. OK – strinjam se s pomislekom, da je vse lahko povsem drugače, ko brezvestni lastniki prosto sprehajajo pse, ki so lahko hudo nadležni – tudi mene motijo taki sebičneži.).

    Tudi izvirni greh ti gre kot ideja na živce. Sama si ga predstavljam kot neko posledico, ki se vleče kot slaba karma, katero je treba pač predelati in premagati. Če moje duhovno bitje že stoletja in več potuje od enega bivanja do drugega (v redu – Cerkev zanika reinkarnacijo, če jo tudi ti, potem preskoči tole), se je vmes res znalo nabrati kaj, za kar v tem trenutku subjektivno ne morem biti odgovorna (pa kaj jaz vem, ali sem bila v srednjem veku sežgana čarovnica ali pa inkvizitor). Objektivno pa sem odgovorna vsaj toliko kot minister za zdravje, ki dopusti uporabo nepreverjenih cepiv, s katerimi se streže farmaciji, ne pa ljudem, čeprav se posledice pokažejo šele čez 10, 20 … let, ko ti sesuje imunski sitem. Take objektivne odgovornosti bi se moral zavedati tudi g. Marko Pogačnik. En ministrov podpis je malo (en kozmogram je lahko malo) – se pa zadeve naložijo na ta podpis, učinki pa pomnožijo. Če svet (Zemlja) deluje kot dobro utečen urni mehanizem, kjer je ravno prav in ravno pravih kolesc, potem je ura točna in ne potrebuje nobene intervencije, da lepo linearno poteka vse, kot mora. Če v ta utečen in natančen sistem vsiliš dodaten zobnik, se pa lahko kaj zalomi (Iz prestavnega razmerja sicer lahko izračunaš, da če vsiliš zobnik v razmerju 1:1, se ne bo zgodilo kaj hudega, bo pač tisti dodatni zobnik opletal tam nekje zraven po nepotrebnem, škode pa ne bo. Če pa vsiliš zobnik z različnim številom zobc, npr. manjšim - se pa lahko vse »prekuri« zaradi pospešenega delovanja. In do sedaj opravljene meritve učinkov kozmogramov kažejo ravno na to – pospešeno pregorevanje. Če je to tista želena preobrazba – hvala, jaz bi raje pregorela po svoji čisto naravni časovni krivulji, brez pospeškov, da postorim na tem svetu, za kar sem namenjena, in potem mirno odplavam tja, kamor se sama odločim v skladu s »plačilom« za moje opravljeno delo.

    Za zaključek . da ne bova ves čas videla eden napol praznega kozarca, drugi napol polnega, res predlagam, da poskusiš s kakšnim posebnim forumom, kjer se bo naprej debatiralo o Bogu, kajti tu je po mojem dovolj informacij, da si vsak oblikuje svoje stališče. Mi pa naprej rešujemo zadrege v zvezi s kozmogrami.
    Srečno, MC. Res si zanimiv sogovornik. Človek mora samo dati na stranski tir nekatere lastnosti, ki štrlijo iz tebe, potem pa si vreden vse pozornosti.


    Quote
    Gost: skuliranc
     maj 18 2010 10:31   


    Ja, ja, eni dajo več za svojo poslednjo "parcelo" še za živega, kot bi privoščili sebi, vsaj en dopust ali pa dobro knjigo. Prosim še za živega, naj me lepo scvrejo in potem razsujejo vsenaokrog, da ne bojo imeli črvi preveč dela z mano. Bljak, sploh ne vem,kako se jim ne grauža tista trupla glodat ...

    MC - Murinim delavkam sploh ni treba, da bi dale četrt plače za eno ezoterično knjigo. Se lepo vpišejo v knjižnico, s potrdilom o dohodkih morda celo izprosijo popust pri članarini, potem pa se lepo fino pasejo na livadah znanja ... Če jih je le volja ....


    Quote
    Gost: Mr
     maj 18 2010 12:30   


    Ga. Marija Plazar, ves čas premišljujem zakaj me tako neverjetno spominjate na sestro Mildred Ratched iz filma Let nad kukavičjim gnezdom......mogoče ker nekatere lastnosti, ki tako očitno štrlijo poskušate zakriti.

    Najbolj progresivne bi pa kar elegantno "odstranili", ampak SP niso vaš privatni forum. Vsak lahko poda svoje mnenje, saj v tem je neka logika tovrstnega debatiranja


    Quote
    Gost: BILKA
     maj 18 2010 13:18   


    Mr, Marija želi samo spomnit MC-ja, da se je preveč oddaljil od bistva na tem forumu. Ma, se tud nam ne da več prebirat mnenja o veri, neveri, križih dol, križih gor. MC naj se vendar osredotoči na kozmograme, o tem je tu govora.
    Enega od njiju označujem kot borca-sodelavca, enega kot borca-tekmovalca. Se ve, kdo je kdo. Pa da ne bi slučajno zdaj kdo dobil motivacijo za razpravljanje o tem, kaj pomeni sodelavec, kaj tekmovalec etc. !!!! Neeeee. Plis, ostanimo pri kozmogramih!


    Quote
    Gost: Mr
     maj 18 2010 13:26   




    "MC naj se vendar osredotoči na kozmograme, o tem je tu govora".......lol

    O g. Ladu je govor. Kozmogrami so samo scenografija v ozadju.


    Quote
    Gost: BILKA
     maj 18 2010 14:38   


    Govorilo se je o veri, zgodovini, Ladotu, Marku, o petju, geomantiki, seksu, škratih.....
    Jaz sem se osredotočila na kozmograme, ti me mamijo, ti me mučijo.
    Mr, saj vendar ne gre za tekmo! Zato ne navijam (o) niti za g. Florjančiča niti za g. Pogačnika, ampak želim (o) dočakati (eni tudi dopovedati) resnico o kozmogramih. Ne briga me, kaj je v ozadju. Pustimo času čas in se dajmo presenetiti.
    Se vidiva na Bavarcu


    Quote
    Gost: Ng
     maj 18 2010 15:03   



    Mr……lol….

    Če si zlomim roko, nogo….čutim posledice, iščem pomoč…..zdravnik, fizioterapevt…..
    TU govorimo v prvi vrsti o posledicah, negativnem delovanju kozmogramov, ki hočeš nočeš deluje na vse nas, tudi na tiste, ki si tega ne želimo. Iščemo, želimo rešitev!

    ZATO, prosimo za SOOČENJE obeh gospodov!!!

    Vidna razlika je v tem, da eden od njiju L.M.F. je pripravljen sodelovati, drugi M.P. pa se obnaša v stilu (se opravičujem); ko vas j…..

    Človek, ki ima čisto vest, ne nastopa tako ignorantsko!


    Quote
    Gost: Mr
     maj 18 2010 15:22   


    G. Pogačnik je verjetno spregledal, da gre tukaj preprosto za nateg. Pa še naj sodeluje....ker drugače nima čiste vesti.....dajte,no !


    Quote
    Gost: Ng
     maj 18 2010 15:39   


    Vest?!.......... prav imate....... DENARNICA, denarnica je žulj!!!!!


    Quote
    Gost: kr en
     maj 18 2010 18:22   


    Bi se dalo debatirat, kdo koga nateguje. Ljudje s težavami in boleznimi Pogačnika; Lado ljudi s kozmogrami;Pogačnik ljudi in Ladota s kozmogrami; kozmogrami s hudičevim zaledjem Ladota, ljudi in Pogačnika; ljudje Ladota, ko mu hodijo lažno jamrat, da jih nekaj matra, Ladota hudičeve sile s kozmogrami in Pogačnikom ... Verjetno bo šele čas pokazal, kdo koga. Zagvišno pa ni vse skupaj ena trapasta izmišljotina kogarkoli, drugače ne bi ljudstva vleklo gor na forum, ker očitno čakajo rezultate in rešitev. Ni ognja brez dima. Če bi mel Pogačnik mirno vest, bi sam opravil z vsemi, ne pa, da se drugi oglašate namesto njega.


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     maj 18 2010 18:43   


    Mr,
    seveda z veseljem podebatiram tudi o vsebinah, ki niso v neposredni povezavi s kozmogrami. Zlasti je veselje debatirati z MC-jem, ki ima zanimive miselne ter besedne rešitve in svojevrstno logiko. Nikakor ne mislim, da bi moral "oditi" s foruma, ne vem pa, ali administratorji prenesejo tako pestre vsebine na enem samem forumu. Morda mi celo odgovori kdo od fantov na SP, da nas pomiri.
    Tiste Mildred pa ne poznam, mi jo malo opišete, da vem, kam se po vašem uvrstiti? Posedanje ali celo poležavanje pred TV-jem, pa tudi v kinu, ni moje področje.

    Ravno v tem je bogastvo odnosov, da sebe vidimo v ogledalu drugih in mi bo v pomoč, če se vidim v vašem ogledalu. Končno moramo vsi napredovati. Včasijhje lažje s pohvalo, včasih pa tudi s kritiko, zato le veselo na dan z njo (no, sklepam, da gre za kritiko pri tej primerjavi z Mildred).

    Prepričana pa sem, da se tu nikoli ne bi govorilo o g. Ladu, če to ne bi bilo v povezavi s kozmogrami. On ne potrebuje tovrstne reklame.


    Quote
    Forum generiran v : 0,07 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:10

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,49 seconds