Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Gibanje in bivanje Nov topic Pošlji odgovor
     Kinergetix
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Sara
     marec 10 2010 16:55  (Prebrano 15596 krat)  


    Pozdravljeni!
    V reviji Zdravje sem ponovno zasledila clanek o gibalni terapiji Kinergetix, ki jo izvaja en mojster iz Avstralije. Pred par meseci sem brala o istem mojstru v nekem drugem časopisu. Baje je v tej metodi zdužena modrost iz vzhoda in znanje iz zahoda, torej veščine kot taj či, či gong, yoga, pa kineziologija, fiziologija itd. Ali ima kdo kako izkušnjo s to tehniko?
    Hvala za mnenje.
    Lep dan.
    Sara


    Quote
    Gost: Igor R.
     marec 14 2010 23:09   


    Kinergetix je res izvrstna vadba. Združuje tako dovršeno biomehaniko gibanja (torej natančno prešudiran način gibanja z kineziološkega vidika) kot tudi vse potrebne elemente energetskega vidika. Gre torej za neke vrste gibalno-energetske vadbe, katere namen je predvsem krepitev zdravja.
    Če zelo posplošim gre za neko obliko Qigonga (Chi Kung) v kateri so vidno določeni elementi Taijiquana (Tai Chi).
    Zelo priporočam!


    Quote
    Gost: Sara
     marec 20 2010 22:40   


    Hvala za odgovor!
    Danes sem na RTV SLO 1 ulovila prispevek o Kinergetixu. Zadeva me zelo zanima, odločila sem se da stopim v kontakt, ki je v Zdravju naveden, in da grem na eno vadbo, ki je baje zastonj.
    Lep dan še naprej!
    Sara


    Quote
    Gost: Igor R.
     marec 21 2010 07:11   


    No, super.

    Sicer v eni vadbi težko spoznaš če je zadeva OK ali ne. ;-) Bolj boš videla ali ti je zadeva všeč ali ne. :-P
    Po moje rabi vsaj 1 mesec (najmanj), da lahko občutiš zakaj se gre. Seveda z redno vadbo (doma moraš vaditi vsak dan) se bodo rezultati le stopnjevali.

    Dejansko gre tu za "pravo" stvar. Na začetku se vadba začne z Dao Yin vajami, katere so namenjene odpiranju energetskim kanalom. Nadaljuje se z osrednjim delom, ki zajema gibalne vaje (avtor sistema je sestavil skupaj 5 vaj od katerih ima vsaka svoj namen), kjer se generira energijo. Zaključi se s stoječo meditacijo, kater namen je shranitev energije. Na koncu pa se izvede še malo samomasaže. To je zelo na grobo kako poteka vadba.


    Quote
    Gost: Sara
     marec 21 2010 21:08   


    Pozdravljen Igor,

    hvala za izčrpen odgovor. Če je res tako v redu kot pišeš, se bom vpisala in zadevo preizkusila na lastni koži ;-)))

    Našla sem prispevek O tem Kinergetixu na portalu
    http://www.prisluhni.si/Kultiviranje-telesa.html

    Ta portal že dolgo prebiram, in menim, da je izredno kvaliteten. Če so o Kinergetixu pisali na njem, pomeni da je res ok :-)

    Hvala za informacije, pa se vidimo na vadbi!
    Lep pozdrav,
    Sara


    Quote
    Gost: Sara
     marec 28 2010 20:17   


    Pozdravljeni,
    vzela sem si čas in šla na mojo prvo "poskusno" vadbo Kinergetix-a. Dobila sem zelo pozitiven vtis, zato sem se odločila, da se ponovno javim na forumu in podelim moje občutke. Mogoče ta moja izkušnja pripomore k temu, da se še kdo odloči raziskati zadevo in si tako izboljša kvaliteto bivanja?
    Izvajali smo ogrevanje, vaje za odpiranje energetskih kanalov Dao yin, in osnovne gibe metode Kinergetix. Presenečena sem bila nad odprtostjo in prijaznim sprejetjem s strani snovatelja Davida in učiteljice Lize, ki sta se mi med vadbo posvečala tako, da sem lahko začela in sledila dogajanju, kljub temu, da sem prvič pristopila. Ostali redni obiskovalci vadbe pa so kljub moji prisotnosti dobili pozornost z njune strani in navodila za napredovanje. Vadba je zelo učinkovita in sproščujoča, na telesnem nivoju (določene mišice, ki so zaradi napačne drže skozi celo življenje slabše razvite me pošteno bolijo!), da ne govorim o energetskem nivoju. Začutila sem močan pretok energije (David mi je - zgleda - odprl kanale kar sem občutila kot val toplote skozi celo telo med izvajanjem 1.gibanja), spala sem kot dojenček, danes sem polna energije.
    Skratka - zelo zelo pozitiven vtis, ki se bo nadaljeval z mojim rednim obiskovanjem vadb!
    Ta KINERGETIX se kaže kot zelo zelo zanimiva zadeva, vredna pozornosti.
    Baje bodo v kratkem možne tudi enodnevne delavnice...
    Hvala Igorju za vzpodbudo, da sem si šla zadevo sama pregledat.
    Lep dan!
    Sara


    Quote
    Gost: Uroš
     marec 30 2010 19:58   


    Živ.
    Ta Kinergetix se zdi zanimiv. Na prvi pogled malo čuden, ampak glede na reference voditelja zelo zanimiv. Vadim par tednov, nekih rezultatov še ne opažam - razen seveda razgibanosti. Ponujene vaje so mi všeč, ker razgibujejo že zdavnaj okorele sklepe...
    Več čez mesec dni.
    Zanima me mnenje ostalih, a ima še kdo kako izkušnjo s tem?

    Lep večer vsem.
    Uroš


    Quote
    Gost: Milena
     april 06 2010 10:52   


    Pozdravljeni,
    kot sem že napisala na nekem drugem forumu, sem doživela 3 vadbe, in mi ene stvari niso bile prav preveč po godu. Gibanje in vaje so mi bile všeč, čeprav je vse potekalo tako hitro, da sem s težavo dohajala skupino. Po vadbi sta imela voditelja govor, ki pa je bil po mojem mnenju vsebinsko neprimeren. Dotikala sta se tem zdravja in duhovnosti, ki jima očitno nista dorasla. Zato sem skeptična nad resnično kvaliteto procesa, ki ga opevata, tako v člankih kot na RTV prispevku. Ne morem priseči, da ne gre spet za nek poskus pridobitve ljudi, ki iščejo izhod iz lastnih situacij z izgovorom "nečesa novega in dobrega, sicer povzetega iz starih tradicij". Tudi cena je zelo "neduhovna" - 80 eur na mesec. Previdnost ne bo odveč - sem pa mnenja, da ne gre soditi prerano.
    Lep dan,
    Milena


    Quote
    Gost: RomanR
     april 14 2010 02:34   


    Lep pozdrav, evo da še jaz pristavim svoj pisker.

    Zadevo testiram ze 2 meseca, po naravi se bolj opiram na znanost in empirijo, a vendar le---sem se vseeno odlocil zadevo pogledat.

    Tkole je v bistvu, kinergetix je neka kombinacija fizioterapije\biomehanike tudi bioenergije in ni toliko duhovno sploh usmerjeno kot morda deluje na prvi pogled.

    Snovalec te metode, David je magister fiziologije in klinične rehabilitacije ter pozna anatomijo\kineziologijo\gibanje človeka v nulo. Sam prihajam iz okoliša fizioterapevtov\medicincev in lahko potrdim, da ne govori nekaj na pamet tja v tri dni.

    in...spremembe?

    Ja, pri meni je bil "večni" problem koleno (operiran miniskus) in teniški komolec, in moram priznati, da pomaga, se opazi precejšna razlika. Bolecine skoraj, da ni vec.

    Dejansko se naucis na novo hoditi, stati, premikati, da ne obremenjujes sklepov, tko da nasplošno ljudje s težavami v hrbtenici, etc.... bi jim lahko pomagalo. Spim tudi bolje, ne vemo čemu bi to lahko pripisali, ampak glede nato, da vadba hkrati tudi pomirja, ima nek efekt.

    Zaenkrat sem ZA, zadeva je OK, sem pa šele začetnik in vedno stvari jemljem z rezervo, tko da bomo poročali še naprej.

    Peace to all!


    Quote
    Gost: niko
     april 21 2010 21:57   


    Zdravo,

    Mene pa zanima mnenje ljudi, ki so že dalj časa pri vadbi Kinergetixa. Je skupina v Ljubljani, ki delujejo že od oktobra, in me zanima resnično njihovo mnenje. Liza in David, pravita same pozitivne strani, jaz sem pa slišal od ljudi tudi, da na nek način tudi jamljeta energijo ljudem. Koliko je tu res in... ? Naj se javi kakšen, ki vadi to že od oktobra, ki ima res več izkušenj.

    Pa lep pozitiven dan


    Quote
    Gost: RomanR
     april 24 2010 13:28   


    skupina deluje od februarja, jaz hodim od zacetka.

    ne cutim nicesar drasticnega kar se tice pomanjkanje energije, kvecjem jo imam se vec.

    moje nevtralno mnenje in tudi resnično z mojega vidika.

    kaj je pa za tebe resnično, boš pa moral sam ugotoviti.

    lep dan Smile


    Quote
    Gost: Irena
     maj 18 2010 12:52   


    Živjo, vsem!

    Tudi sama hodim na kinergetix, odkar se izvaja v Ljubljani - se pravi od februarja. Doživljam jo kot čudovito metodo in vadbo. Je enostavna in učinkovita. Že dolgo sem iskala nekaj podobnega, želela sem združiti meditacijo in gibanje, pri tai čiju in či gongu pa sem vseskozi "ostajala v glavi", saj sem skupinam težko sledila.
    Tako kot pri vsaki vadbi, je pač potrebno vaditi. Najbolje vsak dan, najmanj pol ure. Sama čutim, da imam veliko boljši in intenziven energetski pretok, drža se mi je izboljšala, nisem več tako utrujena, v ramenskem obroču sem bolj sproščena, pa še kaj bi se našlo.
    Kakorkoli - z veseljem dajem teh 80 eur mesečno.

    Irena


    Quote
    Forum generiran v : 0,06 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:02

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,43 seconds