Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Gibanje in bivanje Nov topic Pošlji odgovor
     joga za Bežigradom
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Anja
     marec 08 2010 00:07  (Prebrano 9488 krat)  



    Hej,

    pred nekaj dnevi sem našla blog nekega jogijskega društva, ki je izgledal zelo privlačen, program pa tudi ugoden - joga pri njih stane 40 E na mesec, obiščeš pa jo lahko tudi po petkrat na teden. Računalnik se mi je sesul, tako da povezave ne morem izsediti, z iskalnikom pa je nikakor ne najdem. A kdo pozna, mi lahko kdo pomaga? Smile

    Hvala in lep pozdrav,
    Anja


    Quote
    Gost: Trish
     marec 10 2010 21:19   


    To ne vem, hodim pa semle:
    http://www.joga-za-poslovneze.com

    Nataša, Primož in Miha so res face. Upam, da to berejo. Smile

    Kristina

    Quote by: Anja

    Hej,

    pred nekaj dnevi sem našla blog nekega jogijskega društva, ki je izgledal zelo privlačen, program pa tudi ugoden - joga pri njih stane 40 E na mesec, obiščeš pa jo lahko tudi po petkrat na teden. Računalnik se mi je sesul, tako da povezave ne morem izsediti, z iskalnikom pa je nikakor ne najdem. A kdo pozna, mi lahko kdo pomaga? Smile

    Hvala in lep pozdrav,
    Anja


    Quote
    Gost: maja
     marec 11 2010 15:32   



    Mogoče misliš Ajna studio na Kolarjevi.
    Res lep prostor, si zdrav in srečen že ko noter stopiš...Smile




    www.ajnastudio.org


    Quote
    Gost: tanja
     junij 15 2011 23:41   


    Tudi mene zanima joga, včasih pogledam vaje pri jogi za vsakdanje življenje, vendar jo krščanstvo odklanja.
    Pravzaprav se sprašujem zakaj, saj so to le vaje za telo.
    Vendar vsi tisti , ki hodijo v cerkev, gledajo na jogo postrani, češ, da je krivoverna.
    A mi zna kdo povedati, kaj je pravzaprav tako hudega in proti krščanstvu v jogi.


    Quote
    Gost: tadeja
     junij 16 2011 07:33   


    Izprašanje vesti za spoved vključuje odnos do samega sebe, ki me nagovarja, če se ukvarjam z reiki, vrstami joge in transcedentalno meditacijo, ki ne priznava osebnega Boga.
    Za moje pojme je joga le dihanje in razgibavanje telesa.
    Sprašujem se, če je to proti veri in me zanima, kaj menite bralci sončevih pozitivk.
    Razgibavanje in dihanje je pozitivno, marne ?


    Quote
    Gost: Priča
     junij 16 2011 08:37   


    Joga v prevodu pomeni mnogo več kot lahko dojamemo: spajanje duha, duše in telesa.
    Pomeni razvoj zavedanja in kontrole na vseh nivojih. Ja, cerkev je odkrito in prikrito proti, ker hoče imeti monopol na področju duhovne vzgoje in razvoja. To je že v osnovi nehigijenično, prav tako kot je nehigienično so si nekateri v Sloveniji prilastili monopol glede poučevanja joge. Tipično "farji" izjavljajo češ zakaj joga če imaš telovadbo. "Kera" šentflorjanska zaostalost. Kdor pozna jogo ve da obstajajo mnoge razlike med športom, oziroma telovadbo na eni strani ter jogo na drugi strani. Pri jogi v principu energijo povečuješ in to na vseh nivojih, sproščaš in uravnavaš telesno stanje. Razvijaš zavestnost nad vsemi nivoji vključno telesnim. Pri športu in telovadbi imamo v principu mehansko ponavljanje brez kake posebne zavestnosti telesnih in drugih funkcij, kaj šele psihičnih, mentalnih in duhovnih. Poleg tega pri teleovadbi in športu energijo trošiš, telo pa praviloma spraviš iz idealnega ravnovesja, celo ga poškoduješ v ekstremnih primerih. Pri jogi postaneš alkalen, pri športu zakisan. Pred časom smo imeli skupina prijateljev jogo v lastni režiji za 10 EUR mesec, 1x tedensko. Krili smo samo stroške najema telovadnice in v primeru več obiskovalcev bi bilo še ceneje. Žal ljudje ne cenijo kar je zastonj in tako je zaradi nezainteresiranosti ta neformalna vadba propadla, čeprav je vključevala mnogo več kot večina obstoječe komercialne jogijske ponudbe.


    Quote
    Gost: tjaša
     junij 16 2011 08:50   


    Letos sem se tudi jaz vključila na vadbo joge. Nič hudega sluteč sem začela izvajati 1. stopnjo.
    Ker sem vzgojena v krščanski veri in hodim redno v cerkev, sem prav očitno začela opažati, da se me določeni ljudje izogibajo. Gledajo me tako, kot, da je prepovedano hoditi na jogo in v cerkev. Eno izključuje drugo.
    Še v sanjah si ne bi predstavljala, da je to mogoče. Vendar praksa kaže, da je tako.
    Ali je joga res greh?


    Quote
    hetLicht
     junij 16 2011 10:55   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

    Status: neprijavljen

    Registriran: 02/22/07
    Posts: 107


    Malokdo ve, da so asane in dihalne vaje nekoč izvajali tudi pripadniki krščanske vere, tudi menihi v samostanih. Toda to je bilo še takrat, nekoč, ko vse še ni bilo tako izprijeno....:-) Joj, pa širim krivo vero ...:-)


    Profil
    Quote
    hetLicht
     junij 16 2011 10:58   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

    Status: neprijavljen

    Registriran: 02/22/07
    Posts: 107

    ups, popravek: namesto mariskdo ve, v marsikdo NE ve

    Kogar to zanima, naj si malce preštudira zgodovino krščanstva...


    Profil
    Quote
    hetLicht
     junij 16 2011 11:02   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

    Status: neprijavljen

    Registriran: 02/22/07
    Posts: 107

    še en popravek: prvi stavek ne potrebuje popravka :-))) se opravičujem


    Profil
    Quote
    Gost: Priča
     junij 16 2011 11:20   


    HetLicht saj se razumemo tudi brez popravkov in res je tako kot si napisala. Tudi Kristus je učil jogo in bil je v Indiji, pa še marsikaj drugega zanimivega se ne govori. So pa stopnje dogmatsko privzgojene nestrpnosti različne. Kakorkoli, poznam primer iz prve roke ko je krščansko zaslepljena oseba z visoko izobrazbo na ulici trgala plakat za jogo z oglasnega prostora. In vendar joga ni sovražna, netolerantna do nobene religije. Tako pač je zatečeno stanje duha v tej (in drugih) deželi. Sam jogo vsekakor toplo priporočam.


    Quote
    Gost: Nan
     junij 16 2011 11:53   


    Različno se odzivamo na jogo, tako naj vsak sam ugotovi koliko mu koristi.


    Quote
    Forum generiran v : 5,02 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:09

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 5,67 seconds