Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Starševstvo in vzgoja Nov topic Pošlji odgovor
     Peticija za uvedbo brezmesnega jedilnika v vrtce in šole
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    jolly123
     april 08 2010 22:38   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/08/10
    Posts: 1

    Quote by: tatjana

    se sprašujem kej imate glavo?

    če ste vi vegetarijanci/vegani ne pomeni ,da imate pravico odločati o otrokovem zdravju in nacinu prehranjevanja.

    vse povsod se poudarja pravilna prehrana - mlečni izdelki, zelenjava, sadje, meso/ribe, žitarice.

    soja nima niti približno toliko hranljivih snovi kakor ima koruza in to ne vsaka koruza, ampak tista "original" iz mezzoamerike.

    preden blodite neumnosti se pozanimajte o resnici, ne o tržni resnici. sploh pa, kdo ste vi starši, da lahko odločate o zdravju otroka na ta način? ste bogovi? ne, ste ljudje, staršpi, katere naloga je le, da svojega otroka pripravite na samostojno življenje, mu date ljubezen, varnost, poskrbite da se bo znal braniti, se bo znal zagovarjati, se soočati s stresom, reševati težave in se pravilno odločati, tudi o prehrani.

    se PROTI, in če se bo kdaj kaj takega izvedlo, bom TOŽILA take neumneže, ki gredo in kratijo človekove pravice drugim ljudem in njihovim otrokom in svojim otrokom. ljudje, se bad starši!!!!!!!!! če svojim otrokom tako škodujete. vi jejte samo zelenjavo, otroka v to silit nimate pravice.



    Ne razumem od kje taka naperjenost. Moji starši so bili mesojedci in so me posiljevali z mesom ob katerem se mi je vse dvigalo. Če nisem hotla jesti, sem dobila poln krožnik hrane v glavo. A tukaj pa niso kratene človeške pravice, vse OK samo da se je meso?? Zakaj nisem smela jesti drugega, če mi je telo tako narekovalo.
    Šele ko sem bila dovolj stara, da sem zagrozila s socialno so mi pustili moj način prehranjevanja.

    Zdaj imam sama otroke, pustim mu naj je kar hoče. To je njegova izbira. Nisem jaz tista ki bo sodila ali bo jedel tako ali tako. Vendar če me bo nekoč vprašal zakaj ne ješ mesa, mu bom povedala zakaj. Imam tudi moža mesojedca in se ne ovirava pri prehranjevanju. Za kosilo je vsak tisto kar mu paše.

    Vsekakor pa sem ZA izbiro v vrtcih in šolah. Tebi je mogoče simple ko ješ vse in kamor prideš imaš vedno nekaj na meniju. Jaz moram pa vsakič sproti folku razglabljat, da morska hrana pa res ni brezmesna hrana, na jedilniku pa pomožnosti samo še ocvrti sir in tatarska.

    Sama delam na šoli in imamo v šolskem okolišu zelo veliko otrok iz drugih držav, takih ki jim vera prepoveduje uživanje mesa in a se ti ne zdi fer, da imajo taki otroci malico in toplo kosilo v šoli??? Zakaj oni ne smejo jesti kot vsi ostali, zakaj se morajo prehranjevati na en način za katerega je nekdo drug določil da tako mora bit.
    Tako kot imaš ti možnost da ješ kar paše in tudi tvoji otroci, prav tako imajo tudi vegeterijanski otroci vso pravico, da jejo tisto kar jim paše. Se ti ne zdi??


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 1,64 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:20

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,04 seconds