Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Starševstvo in vzgoja Nov topic Pošlji odgovor
     Peticija za uvedbo brezmesnega jedilnika v vrtce in šole
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Vijolica
     januar 20 2010 09:58   


    Pozdravljen, Miško !

    Meso ni ravno "govno", kot ti praviš, je pa truplo ! Del bitja, ki je še pred nedavnim dihalo, se mogoče paslo na travniku, se igralo s svojimi vrstniki in se predajalo soncu !
    Bolj verjetno je sicer, da je to bitje, ki nikomur ni hotelo nič žalega, trpelo v nemogočih razmerah in kruto končalo svoje klavrno življenje ! Tako ali drugače, če ti že ni mar za ta bitja, ki se ne morejo braniti, bi ti bilo lahko mar vsaj zate ! Kot sem izvedela "iz prve roke" malemu pujsku npr. že kmalu po prihodu na ta svet odrežejo jajčka in to brez kakršnegakoli anestetika, potem pa ga dan na dan "filajo" z antibiotiki in sicer "preventivno" ! In to meso naj bo zdravo ???
    Ti praviš, da so tudi rastline mrtve ! Tiste, ki jih do onemoglosti prekuhaš, so res ! Kaj pa praviš na svež sadež ? Ta sam odpade od drevesa in če ga daš v zemljo, zraste novo drevo ! Kaj pa če daš v zemljo kos mesa ?
    Sicer se pa raje vprašaj, ali bi še jedel meso, ko bi moral sam v hlev, kravi pogledati v oči in ji zapičiti nož v grlo ! Mislim, da je vseeno lažje odtrgati jabolko z drevesa ali pa odrezati glavo solate ! Pa tudi manj boleče za oba !

    Pa lep pozdrav !


    Quote
    Nan
     januar 20 2010 10:24   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Sploh je smešno in trapasto kako se ne-vegi razburjajo, kot bi jim kaj vsiljeval ali jemal. Pa saj so lahko veseli, da jim toliko več mesa ostane.


    Profil
    Quote
    Gost: tatjana
     januar 28 2010 22:55   


    se ne gre ali je otrok uspešen ali ne, zdrav ali ne, se gre za to, da nimate pravice od drugih zahtevati ,da se prehranjujejo drugače, ker vi mislite, da je tako prav.

    če želite jesti kar jeste, jejte. v srednjem veku so jedli, sploh pa tisti, ki niso imeli denarja (kmetje, reveži) zelenjavo, brez mesa in rib, brez mleka in mlečnih izdelkov, brez sladkarij. pa so živeli. povsem normalno, so pa imela takšne ali drugačne težave.

    kakor tisti, ki so uživali mesne in ribje izdelke itn.

    ampak tu ni stvar v tem, kaj vi mislite, da je prav in kaj pravijo mediji. stvar je v tem, da ste starši, da ste odgovorni za otroka in da je prav, da otroku pokažete tudi tako življenje. on ne odloča o sebi, odločate starši in kor taki morate dati otroku možnost, da sam izvbere kaj mu je ljubše - meso ali soja.

    če smo že pri tem - zakaj se ne borite z živalmi, ki jedo druge živali? zakaj se ne borite proti cigaretam, proti mamilom, zdravilom. zakaj jemljete zdravila o ste bolni, zakaj obiskujete zdravnika, če niste "medijsko" podkovani? zakaj sploh pošiljate otroke v šolo, saj je splošno znano ,da je šola zgolj ideologija, pranje možganov (sploh pa oš). zakaj otroka v vrtec, če naj bi, po raziskava, otrok potreboval do 6 leta potreboval več pozornosti? zakaj imate 3 otroke in ne enega? zakaj imate sploh otroke, če niste družbeno podkovani? zakaj mora biti otrok uspešen športnik, s peticami v šoli? mar 3 niso dobre? mar ni dovolj, da teka s svojimi starši po dvorišču?

    sploh kako pa veste da hrana ki jo kupite kot bio je res zdrava? kako veste da so sušene marelice, kejr piše bio predelava res bio, brez konzervansov? kako lahko rečete da voda ki jo pijete ni onesnažena? zakaj se sploh tuširate, če niste medijsko, družbeno in ideološko podkovani? zaradi higiene? dovolj je brez mil, šamponov in nekih posebnih aparatov.

    ne drage moje - tudi vi ste, vegetarijanci, kakor uživalci mesa, medijsko podkovani, družbeno oblikovani in ideološko sprani. kajti vsak način življenja v današnji dobi ima neko svoje ozadje, ampak vi tega ne veste in si mislite, da ste boljši od ostalih, ker ne jeste mesa.

    lahko ga jeste. vam kdo prepoveduje? ampak da imate tako moralo da to vsiljujete otroku ne da bi mu ponudili možnost izbire? ne, tukaj niste nič boljši od tistih, ki jedo sladice, umetna konzervirana živila iz trgovine itn. ste samo drugače ideološko oblikovani, ampak ste. in v tem se ne razlikujete od mene, soseda ali predsednika, razen po ideologiji, ki jo imte. kajti vse je ideologija, človek jo je ustvaril, da lažje živi in brez nje ne moremo, ker bi živeli v kaosu. that`s it.

    sedaj pa lahko naprej bla bla kako nimam prav, dejstvo pa bo ostalo še naprej enako - ste tudi vi medijsko oblikovani in pod vplivom družbenih smernic in kot starši škoujete otroku ker mu ne omogočate tega kar potrebuje - izkušnje, znanje in vedenje kaj je in kaj ni prav brez vrednostnih sodb staršev - ideologija pa teče naprej. mene boste pozabili, me boste skreditirali, mi boste oporekali, ampak to, kar na vas vpliva, bo ostalo še naprej, to da vsiljujete otroku nekaj bo ostalo še naprej.


    Quote
    Gost: tatjana
     januar 28 2010 23:01   


    kakor pravim - vijolica, najbolje, da ljudje nehamo jesti in umremo, ker vse, kar pojemo, ubijemo. jabolko, hruško, zelišča, zelenjavo - vsemu odvzamemo življenje. zato je morda najbolje, da ne ješ več, ker moriš življenje. mi vsi morimo življenje in je zato najbolje da umremo. niti v hišah ne bi smeli živeti ampak kar v zemljankah kakor so nekoč naši predniki.

    morda bi bilo najbolje začeti od tukaj - se odpovedati oblačilom, hiši, kopalnici, kadi, tv, avtomobilu in kolesu, čevljem, ličilom, pripomočkom za lase, frizerkam - na splošno vsemu, da bi res živeli v skladu z naravo in samimi s seboj.

    dokler pa to počnete, nimate kaj govoriti, da ne jemljete življenje vsemu kar počnete, kar dajete v usta ali kar uživate, ker je vse narejeno iz življenja in brez tega vsega kar imamo niti ne bi bilo. niti tople deke v mrzli noči, niti kamina, ki nas greje, sadja, ki ga pojemo, da lahko vsaj živimo, vodo, ki jo pijemo ,da ne bomo žejni. smo egoisti - morimo vse okoli nas.


    Quote
    Gost: anna
     januar 29 2010 07:32   


    vijolica, najprej se izobrazi iz agronomije in šele nato trdi ,da iz jabolka zraste drevo. kakšen absurd. a ne veš, da moraš zemljo gnojiti? gnoj dobiš od živali. konc koncev tudi tvoje jabolko ni zdravo, ker je gnojeno od iztrebkov živali. ješ torej drek domače povedano. in si zdrava? ibn živiš? zgleda da ja. živali tudi jedo meso, pognojijo zemljo, semena poletijo okoli, se naredi rastlina, zraste zdravilna rastlina, sadež ipd. iz dreka živali, ki je morda jedlo tudi meso.

    torej zakaj ješ? zakaj jeste? mar ne vidite kakšni morilci ste?

    prosim vas - ali utihnite in nehate kvasiti neumnosti al ise pa pojdite izobraziti in blebetajte pametne stvari


    Quote
    Nan
     januar 29 2010 10:08   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Hoj,hoj, v boj,v boj.......he,he,he, manj mesa drage bojevnice.


    Profil
    Quote
    Gost: Jaz
     februar 01 2010 00:57   


    Quote by: tatjana

    se ne gre ali je otrok uspešen ali ne, zdrav ali ne, se gre za to, da nimate pravice od drugih zahtevati ,da se prehranjujejo drugače, ker vi mislite, da je tako prav.

    če želite jesti kar jeste, jejte. v srednjem veku so jedli, sploh pa tisti, ki niso imeli denarja (kmetje, reveži) zelenjavo, brez mesa in rib, brez mleka in mlečnih izdelkov, brez sladkarij. pa so živeli. povsem normalno, so pa imela takšne ali drugačne težave.

    kakor tisti, ki so uživali mesne in ribje izdelke itn.

    ampak tu ni stvar v tem, kaj vi mislite, da je prav in kaj pravijo mediji. stvar je v tem, da ste starši, da ste odgovorni za otroka in da je prav, da otroku pokažete tudi tako življenje. on ne odloča o sebi, odločate starši in kor taki morate dati otroku možnost, da sam izvbere kaj mu je ljubše - meso ali soja.

    če smo že pri tem - zakaj se ne borite z živalmi, ki jedo druge živali? zakaj se ne borite proti cigaretam, proti mamilom, zdravilom. zakaj jemljete zdravila o ste bolni, zakaj obiskujete zdravnika, če niste "medijsko" podkovani? zakaj sploh pošiljate otroke v šolo, saj je splošno znano ,da je šola zgolj ideologija, pranje možganov (sploh pa oš). zakaj otroka v vrtec, če naj bi, po raziskava, otrok potreboval do 6 leta potreboval več pozornosti? zakaj imate 3 otroke in ne enega? zakaj imate sploh otroke, če niste družbeno podkovani? zakaj mora biti otrok uspešen športnik, s peticami v šoli? mar 3 niso dobre? mar ni dovolj, da teka s svojimi starši po dvorišču?

    sploh kako pa veste da hrana ki jo kupite kot bio je res zdrava? kako veste da so sušene marelice, kejr piše bio predelava res bio, brez konzervansov? kako lahko rečete da voda ki jo pijete ni onesnažena? zakaj se sploh tuširate, če niste medijsko, družbeno in ideološko podkovani? zaradi higiene? dovolj je brez mil, šamponov in nekih posebnih aparatov.

    ne drage moje - tudi vi ste, vegetarijanci, kakor uživalci mesa, medijsko podkovani, družbeno oblikovani in ideološko sprani. kajti vsak način življenja v današnji dobi ima neko svoje ozadje, ampak vi tega ne veste in si mislite, da ste boljši od ostalih, ker ne jeste mesa.

    lahko ga jeste. vam kdo prepoveduje? ampak da imate tako moralo da to vsiljujete otroku ne da bi mu ponudili možnost izbire? ne, tukaj niste nič boljši od tistih, ki jedo sladice, umetna konzervirana živila iz trgovine itn. ste samo drugače ideološko oblikovani, ampak ste. in v tem se ne razlikujete od mene, soseda ali predsednika, razen po ideologiji, ki jo imte. kajti vse je ideologija, človek jo je ustvaril, da lažje živi in brez nje ne moremo, ker bi živeli v kaosu. that`s it.

    sedaj pa lahko naprej bla bla kako nimam prav, dejstvo pa bo ostalo še naprej enako - ste tudi vi medijsko oblikovani in pod vplivom družbenih smernic in kot starši škoujete otroku ker mu ne omogočate tega kar potrebuje - izkušnje, znanje in vedenje kaj je in kaj ni prav brez vrednostnih sodb staršev - ideologija pa teče naprej. mene boste pozabili, me boste skreditirali, mi boste oporekali, ampak to, kar na vas vpliva, bo ostalo še naprej, to da vsiljujete otroku nekaj bo ostalo še naprej.




    Gre se zato, da otrok izkoristi svoje potenciale in iz tega sledi uspešnost. Moj sin je uspešen športnik, ker je pač talentiran. In dobro mu gre kljub vegi hrani, zaradi tega sem to napisala, ker imate nekateri prepričanje, da ob taki hrani telo ne deluje kot je treba.
    Kar se tiče možnosti izbire, to je kakor gledaš. Moj otrok še vedno lahko začne jesti meso, če bo želel, otrok mesojedca pa ni imel izbire, saj ste mu ga začeli dajati že v štartu. Odvisno iz katerega stališča gledaš, vsak ima svoj prav. Meni se zdi edino logično, da starši naprej podajamo to, v kar verjamemo. Torej, če sem vegetarijanskih prepričanj, bom tako učila naprej. Si ne predstavljam, da bi sina učila nekaj, v kar sama niti približno ne verjamem. Saj ima "dovoljenje", da lahko je meso, če želi, vendar te želje nima, kar je nekako logično glede na vzgojo.
    Nikoli mi ni na misel prišlo, da bi se borila z živalmi, ki jejo druge živali. To je čisto drug svet, čisto druga telesa, vse čisto drugače- ni smiselna primerjava. Živali tudi ne morejo brati, hoditi v trgovine, saditi zelenjave itd...Sploh ima pa vsak, tudi žival, svobodno voljo in tako, kot ne vsiljujem vegetarijanstva človeku, ki o tem ne želi niti slišati, ga tudi živalim ne bom. Sploh se pa ne da primerjati naprimer telo in potreb medveda z našimi telesi in potrebami.
    Jaz in mislim, da vsaj večina drugih vegijev, sem proti cigaretom, mamilom, zdravilom itd...Mislim, da vegi goji tudi druga zdrava prepričanja, ne le glede hrane. Kar se tiče zdravil je pri meni tako, da jih ne jem, če pa bi zbolela tako, da bi jih res rabila, bi jih vzela. Pač vsak se trudi kolikor more, ni pa potrebno v ekstreme, ki nimajo smisla.
    Otroke pošiljamo v vrtce in šole verjetno iz razloga, kot jih ima vsak, ne glede na hrano. O tem sploh nima smisla debatirati, ker je to čisto druga tema.
    Kar se tiče bio hrane, pa je tako, da ne moremo vedeti ali je vse res bio. Vendar pa se trudimo pri tem, da bi kupovali tisto pravo, več kot truditi se pa človek že ne more. Tudi kozmetiko uporabljam samo naravno in seveda tako, ki ni bila testirana na živalih.
    Ne vem koliko so medijsko podkovani drugi, jaz lahko govorim zase. Vegetarijanskih prepričanj sem že od nekdaj, vendar so me mesojedi starši zelo ovirali pri tem, da ne bi jedla mesa. Kljub temu sem ga nehala pri približno 14-ih letih, ker sem to preprosto prinesla s seboj na svet. Ne mislim, da sem boljša od tistih, ki jejo meso, tudi približno ne. Imam pač neko drugo razumevanje sveta, drug pogled na vse skupaj in to je to.
    Ne razumem, kaj dejansko mesojedci pričakujete od vegi staršev? Zakaj bi se mi morali obnašati primerno vašim pričakovanjem, zakaj mi morali dajati otrokom meso? Ali veš, da je zelooo velik del prebivalstva v Indiji, naprimer, vegetarijanski? Bi tudi oni morali vse zavreči in živeti po prepričanjih in navadah nekoga drugega? Zakaj? Ne vem s čim naj bi jaz ali kateri drug vegi škodovala svojemu otroku? Ne vem, čemu je potrebno toliko obsojanja.


    Quote
    Gost: tatjana
     februar 01 2010 15:37   


    Menim, da vam želijo, vsaj nekateri, sporočiti, da obsojanja ni v tem ,da ne jeste mesa, temveč v tem, da ne razumete, da ste tudi v v "ideologiji".

    očitno se ne zavedate, da je tudi vegetarijanstvo ideologija, kakor je budizem pri nas, v sloveniji. eno je kutlrua naroda, življenjski stil naroda, eno so pa stvari, ki jih drugi narodi drugih kultur prevzamejo v procesu globalizacije nase in jih prodajajo kot "svoje", "domače" in "pravilne".

    se ne počutite žival? mislim a niste sesalec? samo zato, ker lahko hodite, razmišljate, uporabljate telo, govorite ipd. ne pomeni ,da niste žival. ko seksate ste žival, vdajate se nagonu. ko ste se odločili ,da boste imeli otroka, ste bili žival, prevladovali so vaši sesalski deli možganov - potreba po samoohranitvi, ko se otrok rodi prav tako ravna nagonsko. očitno se starš, preden si naredite otroke, ne poučite o procesih socializacije, o divjih otrocih, kulturnih vzorcih, nekaj se vam očitno svita, da gre za vzgojo, ampak stvar je veliko večja od vaše, tako da velik osreče pri prodajanju vaše ideologije, ki je spet prevzeta od različnih kulturnih in subkulturnih gibanj v 80 in 90 letih ter trenj, k ise seveda z globalizacijo nadaljujejo (tipo budisti, reiki mojstri, joga ipd.). tudi mamila, draga moja, sploh marihuana, je stvar rituala, procesa, ki ga častijo. mi, zahodnjašek živlai, ne razumemo ničesar od drugih kultur in zagovarjamo nekaj, kar ne poznamo in imamo to za svoje. kakor sem rekla - ideologijo imate, najsi ste vegetarijanka ali ne. imate jo, jo nosite s seboj in jo posredujete otroku.

    če pa bi si malo bolje ogledali, kako oteka proces socializacije, bi sami ugotovili, da otrok v prvi vrsti posnema starše in kar se nauči v prvih letih življenja mu ostane v spominu. tak je razvoj možganov, saj so možgani še nerazviti. če vi otroku nsite ponudili možnosti mesa, ga tudi ne bo jedel in s tem ste mu odvzeli nekaj, kar ima pravico okusiti ne glede na naše stališče. kako pa lahko veste da je meso slabo za njega? ne morete, ste samo ženska in mati, niste znanstvenica in ne gledate njegove krvne slike vsak dan, da bi lahko vedeli ali bi mu škodovalo ali ne. pri tem vas ne obsojam, vendar ćče ste se odločili tako vzgojiti otroka in mu vcepiti nekaj, za kar sami tudi ne veste, da počnete, ne silite tega tudi druge starše v vrtcih in šolah z uvedbo nekih brezmesnih jedilnikov ipd. jaz sem otroku dala meso, dala sem mu tudi zelenjavo, ki jo ima zelo rad, celo bolj kakor meso, ampak sem mu dala. če bo jedel, bo jedel, drugače bo jedel, kar bo imel na kroćžniku ali pa ostal lačen. preprosto.

    če otroka v začetku učite, da nekaj ni prav in ni dobro, da je slab, mislite da boste s tem spremenili svet? ne, ne boste, ker to da ne jeste mesa ne pomeni, da ste boljši človek in srbite za živali. pomeni ,da ste vpeti v tisto ideologijo ki so jo vam in vam podobnim posredovali mediji. če medijev ne bi bilo, ne bi niti vedeli ,da nekje ne jedo mesa, da so nekje budisti, da nekje prakticirajo jogo.

    če pa razumete kot napad, prav razumite. jaz pa ne dovolim ,da bodo meni 3 posamezniki, ko hočejo biti drugalni, diktirali kaj bo otrok jedel v vrtcu. to je krivica za druge starše in druge otroke, zato JA, SEM PROTI PETICIJI. ZANJO NIMATE PRAVICE.đ

    raje se pojdite boriti za življenje živali, skrbite za bolne ćivali in za brezdomce, za upokojence. ja, jaz to počnem. pa vi?


    Quote
    Gost: Jaz
     februar 01 2010 16:35   


    Kar se tiče peticije se gre samo za možnost izbire, ki je sedaj ni. Torej bi bilo poleg mesa možno jesti tudi vegetarijansko. To je vsa poanta, ne pa, da bi sedaj vsi morali postati vegetarijanci.
    Jaz svojega otroka ne učim, da so mesojedci slabi ljudje, ker potem bi ga morala učiti naprimer, da so skoraj vsi njegovi sorodniki slabi. Jaz sem mu povedala, kako meso nastane, da mora zato umreti žival in, da sem se zaradi tega odločila, da ga ne jem in ne kuham. On pa ima še vedno možnost, če želi, da je meso, če bi to želel. Vi si, kakor sem dobila vtis, vegetarijance predstavljate zelo napačno. Kot, da smo neki psihoti, ki kričimo nad svojimi otroci, da naj ne jejo mesa, ker bojo zato slabi itd, kar je seveda daleč od resnice, vsaj v mojem primeru. Otrok ne bo nič prikrajšan, če ne bo užival mesa v zgodnjem otroštvu ali tudi kasneje. Saj še marsičesa ne poizkusi, pa zato ne trpi. Kakšni drugi starši imajo drugačna prepričanja in mu ne ponudijo kakšne druge stvari, pa otrok zato ne živi nič manj kvalitetno.
    Da bi spremenila svet ne razmišljam. Jaz vem, da lahko spremenim samo sebe, z mojim zgledom pa bo mogoče začel drugače razmišljati še kdo.
    Če je vegetarijanstvo ideologija, me zelo zanima, od kje sem jo dobila. Vzgajana sem bila v čisto drugem duhu, okoli mene ni bilo nobenega vegija, pa že kot otrok nisem marala mesa in sem želela imeti prehrano, ki ga ne vsebuje. Doma se niso zanimali za kakšne vzhodnjaške vere ali kaj podobnega, tako, da tudi od tukaj ni prišlo. Pač od nekdaj sem imela nadpovprečno rada živali in jih nisem želela jesti, to je vsa filozofija.
    Ne počutim se kot žival, počutim se kot človek. Glede na to, da sem človek, ne vem zakaj naj bi se počutila kot žival, ni smisla v tem.
    Kar se tiče dobrodelnega dela, pa mislim, da smo vsi udeleženi po svojih zmožnostih in to nima posebne veze, ali si vegi ali mesojedec. Čisto druga tema spet.


    Quote
    Gost: tt_1
     februar 01 2010 22:22   


    Živjo. Malo berem tod okoli, zato

    predlog, da bo koza cela in volk sit:

    zberete podpise vseh starsev v soli, kjer se otroci ne prehranjujejo z mesom, napisete katera zivila bi si zeleli, da imajo otroci na jedilniku, stopite do ravnatelja in glavne kuharice ali je to izvedljivo, podpisete izjavo, da sprejemate odgovornost za morebitne zdravstvene tezave otroka zaradi prehrane in povisanje stroskov v zvezi s prehrano in imajo vasi otroci poseben jedilnik. v soli moje sestre je decek s hudo sladkorno boleznijo in ima posebno dieto, dobiva drugacno hrano. morda bi se dalo narediti tudi v taki obliki. ce pa pri ravnatekju posameznih sol ne bi šlo, imate spletno stran www.predlagam.vladi.si, kjer lahko predlog predlagate in v primeru dovolj velikega stevila tock gre naprej do ministrstva, v kolikor ta predlog tam ne bi imel dovolj glasov za nadaljno obravnavo, lahko se vedno pišete na ministrstvo Dr. Lukšiča (ministrstvo za šolstvo).

    Ob tem bi morda bilo bolje podati podatke in vire za to, kakšen sistem imajo, če imajo, v sosednjih državah (sploh morda nemčija in Avstrija, saj se slovenija nanjo nanaša pri pravni in ustavni ureditvi), uspešnost sistema, kako bi uredili glede cen in subvencij ipd.

    tako starši z mesojedimi otroci ne bi bili "prikrajšani" in prav tako ne vegetarijanci.

    Morda bi lahko zraven še vključili možnost, da si otrok sam izbere ali bo imel mesojed ali ne jedilnik. se pa ne strinjam, da mora 100 otrok jesti, ce sem prav razumela polemiko, hrano vegetarijancev, ki naj bi bili v manjšini, vegetarijanci pa ne hrane 100 otrok.

    za predlog pa bi se morda morali obrniti kar na ravnatelja šole, nad njim pa kar ministrstvo za šolstvo kot zadnja možnost. vseeno predlagam.vladi.si ni tako slab in lahk oda vam tam uspe kaj narediti in pride v taki obliki do ministrstva.

    lp, tt_1


    Quote
    Gost: tt_1
     februar 01 2010 22:40   


    Quote by: Jaz

    Kar se tiče peticije se gre samo za možnost izbire, ki je sedaj ni. Torej bi bilo poleg mesa možno jesti tudi vegetarijansko.

    Jaz sem mu povedala, kako meso nastane, da mora zato umreti žival in, da sem se zaradi tega odločila, da ga ne jem in ne kuham.



    pa upam ,da mi boste oprostili to, da si dovolim, kot antropologinja, analizirati, kar ste napisali.

    - nekaterim otrokom zelenjava res ni všeč. preprosto jo nehajo jesti, sploh po starosti enega leta. odstopanja seveda so, vendar po večini otrokom je všeč pohano ne glede na to, kaj jedo, zato začno zelenjavo odvračati. sedaj, da vi ponudite možnost takega jedilnika otrokom, ki takega načina prehranjevanja nimajo in niso imeli vzgojenega, boste deležni veliko kritik in napadov in končalo se bo s totalno katastrofo, zato je tukaj morda bolje omiliti zadeve v obliki predloga, ki sem vam ga napisala. glede na to, da v tej kulturi in tem narodu obstaja prepričanje, da je hrana, ki vsebuje meso, ribe, mlečne izdelke, zelenjavo, sadje in kosmiče, zdrava, bi takšen jedilnik lahko pomenil tudi možnost, da bi kakšen starš okrivil šolo za namerno povzročanje škode, zato je prav, da tudi šoli predlagate nekaj v zameno - torej ,da starši, ki se odločijo za tovrstvo prehrano, so seznanjeni s posledicami, so se posvetovali prej z osebnim zdravnikom in sprejemajo vsa tveganja, ki bi to lahko doprineslo.
    če še izhajate iz tega videnja - šoli bi tovrstna odločitev v prid nekaj posameznikov lahko doprinesla veliko materialno škodo - ker ne bi mogli vedeti za koliko otrok bi morali hrano pripravljati, bi hrana lahko šla v smeti ali bi jo zmanjkovalo. zato so predlogi v pravno-formalni obliki najbolj priročni.

    - svoji babici sem nekoč rekla: "tega mesa ne bom jedla. žile so vsepovsod, to je isto kot da bi jedla človeka". in od takrat dalje ni jedla več mesa. pred vami je neka oseba že pisala o procesu socializacije. to je res fascinantna zadeva in če spoznate kaj vse vključuje, lahko ugotovite, kaj vse lahko date otroku. med njimi so tudi drobne, za nas neškodljive besede, ki pa otroku lahko putijo pečat. verjamem, da ste otroku v dobri veri rekli, kar ste in kakor ste, ampak otroci nimajo enake možganske strukture odraslemu človeku. to kar je za nas običajno, je za otroka lahko stresno, neobičajno ali celo ogoržajoče. morda bi lahko otroku drugače razložili brez omembe morjenja živali - denimo spet spravljivo in kasneje, ko bi bil večji in bi lažje razumel, sploh, ko b ise soočal z vrstniki in njihovim načinom prehranjevanja, povedali vso zgodbo v pravi obliki. ampak jaz pač ne vem kdaj ste mu to povedali.

    ni potrebno braniti vaša stališča do vaše vzgoje - prav je, da stojite za tem, kar ste in kar počnete. morda vas nisp želeli kritizirati, le povedati, da ne morete pristopiti na takšen način ne da bi upoštevali vseh teh dejavnikov in še več od teh, ki sem jih navedla. ni le vse tako preprosto, sploh ne, ker mora biti odobreno na ravni lokalne samouprave in na ravni države.

    lahko se celo zgodi, da kakšen od teh otrok zboli, postane slabokrven, pa čeprav ni razlog taka hrana, starši okrivijo šolo in šola se znajde v težavah. lahko celo tožijo šolo in zato se mora šola kot institucija zaščititi, mesojedci pa morajo zaščititi sebe, pa morda ne zaradi kupovanja mesa, ampak iz čist drugih razlogov.

    brez ideologije ni sveta, saj svet kakršnega poznamo, je sam po sebi ideologija. sicer pa imate knjigo L. Althuserja, ki piše o nastanku ideologije in o tem, kaj je ideologija. zmotno ni prepričanje, je oblika življenja, reda, vladanja. brez nje, mi ne moremo obstajati.


    Quote
    titanic
     februar 02 2010 08:49   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/25/04
    Posts: 3

    Zakaj bi se bilo potrebno boriti? Proti drugače mislečimi?
    Proti čemu se je treba boriti? Boriš se lahko le s silo, mar ne? Če imaš v srcu ljubezen, mir in čistost, ne rabiš boja, ne rabiš dokazovanja svojega prav, lahko si viden tistim, ki so te sposobni videti, da ti je lepo in da živiš v skladu z naravnimi zakoni.

    Tisti, ki te niso sposobni videti in čutiti mir, ti tudi ne bodo verjeli, da živiš v harmoniji, ki jo vzdržuješ s svojim mirom. Zato ni potrebno govoriti in prepričevati druge, da delajo narobe in kaj delajo narobe. Prišel bo čas, ko bodo spoznali, videli in tudi sami začutili svojo zmoto in se odločili za ljubezen.

    Seveda peticija ja, svoje pravice je potrebno zavarovati, sebe obvarovati (od drugače mislečih), to je dolžnost, ne pa posiljevati drugih o svojem prav. Če to potrebuješ, si isti kot tisti, ki ga obsojaš

    lp M.


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 5,17 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 08:57

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 5,51 seconds