Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  

Rubrike  

Zanimivo  

Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.

Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.

Ne spreglejte  

Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 24-sep
  • Angleški bralno-debatni krožek

• sobota 25-sep
  • Narišite svoj nasmeh (Logatec)

• nedelja 26-sep
  • Nazaj k naravi, dogodek za mlade v naravi

• ponedeljek 27-sep
  • Onkraj materialističnega prepričanja

• torek 28-sep
  • Ciril Kosmač: Lovim pomladni veter

• sreda 29-sep
  • Arhitektura v živo: Delavski dom Trbovlje

• četrtek 30-sep
  • Modrosti o grajski trti in vinu

• petek 01-okt
  • Slavnostna akad. v počastitev 26. praznika obč. GR

• sobota 02-okt
  • Laško Pohorski smuk - smučanje po travi

• nedelja 03-okt
  • Voden ogled: France Štiglic - filmska zapuščina

• ponedeljek 04-okt
  • Orientalski plesi

• torek 05-okt
  • Steklenik // Anne Cecilie Lie: (dis)solutions II

• sreda 06-okt
  • Dežela konjičev

• četrtek 07-okt
  • Spoznaj spretnosti-zaglej nove priložnosti

• petek 08-okt
  • Doživetja v novi sezoni Emone

• sobota 09-okt
  • Društvo Vrtnica s PK FREDI

• nedelja 10-okt
  • Družabni plesni večer v Ljudskem domu Šentvid

• torek 12-okt
  • Katarina in Rok Hočevar: Ekvador in Peru

• sreda 13-okt
  • Dežela lisic

•   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu

Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Meditacija
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Astronom
     avgust 19 2011 19:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Status: neprijavljen

Registriran: 12/24/10

Einstein je trdil, da je vse relativno. Iz te trditve je napisal celo splošno relativnostno teorijo. A trditev lahko tudi sama sebe negira. Relativna je namreč lahko tudi zgornja trditev, da je vse relativno. Pri tem spoznanju bi se lahko Einstein ustavil in modroval (filozofiral) še naprej, da je pač vse relativno in da je itak vse brez veze in da drugi itak ne morejo dojet, da je vse relativno, saj to razum ne more doumet, torej je tudi modrovat o tem brez veze. A ker je Einstein bil raziskovalec, se pri tem ni ustavil in je še naprej vrtal po katakombah znanja. Sklepal je, če je vse relativno in je vsaka stvar taka in taka glede na neko drugo si je izbral nek absolut. To je bila (je) svetlobna hitrost. Danes vsa znanost temelji na tej njegovi predpostavki. In če bi se kdaj izkazalo, da svetlobna hitrost ni absolutna, se nam celotna znanost sesuje v prah ... In spet bi se našel nekdo "pameten", kako je bila (je) modrovanje o relativnostni teoriji brez veze, saj jo razum ne more doumeti ... samo v tem primeru mi zdajle tukaj ne bi komunicirali ampak bi lepo vsi uživali v neomejeni Enosti in se čudili vsem čudežem, ki jih ponuja.

Razliko med dojemanjem Enosti nekega mamilaša od ne-mamilaša je le v tem, da mamilaš ne more vklopiti razuma takrat, ko bi to hotel ampak se to zgodi takrat, ko substanca popusti.

"Jaz" je zelo relativen in se mi celo zdi neprimerno, da ga enačimo z razumom. Razum je v procesu zaznavanja edini, ki ne deluje v sedanjem trenutku. On le analizira zaznave in dela zaključke, zato se strinjam, da je potrebno razum izklopiti, če hočemo (še vedno MI) karkoli zaznavati - direktno, brez da sodimo. A še vedno smo to MI (jaz), ki zaznava - kdo pa sicer zaznava, če ne "jaz" ?

"jaz" je lahko le eden od množice "jazov" ali pa se "jaz" enači z množico ali pa z množico množic. In "Jaz", ki obsega vse "jaze" iz celotne Stvarnosti je tisti "Jaz sem, ki Sem" - torej vseobsegajoča Zavest ...

Za bolj plastično predstavo o tem, kaj v tej temi nikakor ne moremo preseči:

Je kapljica vode del vala, del morja ali del oceana ?
    Kdo igra sinfonijo ? Violinist ali orkester ? Ali morda celo radio ali naš PC ?
    Kdo izdela projekt ? Projektant ali firma, v kateri je le ta zaposlen ?
    Kdo je živ ? Človek ali mesto ? Žival ali divje območje Amazonke ? Ali pa je živ kar cel planet, ki smo ga že poimenovali Gea ? Ali pa je živa Galaksija ? Zakaj pa ne celotno Vesolje ?

Ko zapustimo svet dualnosti, je vse Eno in obstaja edino "Jaz sem, ki Sem" - brez omejitev ! In tako, kot je, je prav - in edino tako, kot je, je prav - in nič drugače - ni analize, ni razuma, ni modrovanja, ker tako, kot je, je prav ! - Samo zaznava - zaznava "Jaz sem, ki Sem" !

panefin001
     avgust 19 2011 19:51   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 07/06/11

Dragi Astronom,
    tudi sam se strinjam, da se s temi rečmi, lahko igramo do nezavesti, kot si sam navedel.

V kolikor ti in jaz, nisva spoznala strukturo jaza, žal ne moreva govoriti isti jezik.

Dokler boš misliL, da je "jaz sem, ki sem", to stanje zavesti, o katerem govorim, potem niti približno, ne govoriva iz istega izvora.
    Dovolim si reči, da špekulacije o tem stanju, ne da bi ga izkusili (čeprav izkusiti, tudi ni povsem pravi izraz), niso resne in nimajo nobene veljave.

Torej, pravo delo, je delo na spoznavanju sebe tukaj in sedaj, iz stanja v katerem sem zdaj in ne iz stanja, v katerem bi želel biti, a nisem.

Veliko plodnega spoznavanja sebe, vsem pravim raziskovalcem.

Pozdravljam vse,

Mirko-PA

Astronom
     avgust 19 2011 20:30   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Dragi Panefin !

Ravno zgoraj sem navedel, da o "Jazu" ali "jazu", kot absolutu nima smisla govoriti. Gre le za različne perspektive zaznavanja. "Jaz" (z veliko začetnico), je tisti, ki obstaja v trenutku, ko več ne moreš reči "ti" ali "on" ali "ona" ali "vi" ali "oni" - ker ni delitve - je Enost - a še vedno je zaznava, sicer ne bi mogli govorit o njej ...

Pa mi ti potem razloži, kdo potem po tvojem zaznava v stanju zavesti, o katerem ti govoriš, če to nisi ti ? Kdo zaznava ? Kdo ?

panefin001
     avgust 19 2011 21:09   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Kdo zaznava?
    Ni nobenega kdo, temveč je le energija, ki jo jaz nikoli ne more doseči, ker je jaz vezan za samega sebe, za omejeno.
    Ta energija je nekaj kar ni ujeto v jaz, brez nje ničesar ni, a hkrati za nič ni vezana.
    Preprosto ubeži kakršnim koli razlagam, opisom, ki pa so vsi po vrsti del razuma.

Zato ne morem reči, da je to jaz.
    Kako pa vem za njo?
    Ker je ona, eno z vsem in ne obratno.
    Nisem jaz eno z vsem, kot se to poskuša doseči in prikazovati, z vsemi možnimi prevarami, tega razuma.
    Ta celostna energija, ne deli na tebe in mene, na to in ono, ker je vse to ona.
    Jaz je le, fiktivna mrtva stvar, ki te resničnosti ni sposoben videti in živeti.
    Zato si o njej, riše le predstave.

Ko tebe ni, ona je, ko ti si, nje ni.
    Resnični čudež in edino kar nima začetka in zato tudi konca ne.

Srečno,

Mirko-PA

hetLicht
     avgust 19 2011 21:24   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

Registriran: 02/22/07

Panefin, pa bi se ti lahko strinjal s tem, da sta morda Jaz, kot ga pozna in izkuša veliko posameznikov, in energija, ki jo omenjaš ti ena in ista izkušnja?
    Veš, izkušnja Jaza ni nekaj omejenega in stoji nad stvarstvom, v popolni svobodi in hkrati vse, torej enost; ni nekega centra, iz katerega deluješ, misliš, čutiš, ker Jaz ni omejen. Je čisto drugačno stanje zavesti, odprtosti, svobode, večnosti in ne krča, ki ga pozna mali jaz, ki je ujet v čas in prostor. Meni se zdi podobno, kot opisuješ ti stanje ne-jaza, ko prideš v stik (prosim ne se obesit na to besedo, ki morda ni ravno najbolj primerna :-) ) z naravno energijo, kot jo opisuješ.

Hotela sem povedati, da je med malim jazom-egom in Jazom velika razlika, v izkušanju si nista niti malo blizu.

Torej Jaz = stanje ne-jaza?

Nekateri pravijo, da se človek osvobodi na 2 načina; nekateri postanejo tako veliki, da se stopijo z celotnim univerzumom, nakateri pa postanejo tako majhni, da izginejo znotraj celotnega univerzuma.

hetLicht
     avgust 19 2011 21:27   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

Registriran: 02/22/07

Joj, se opravičujem, popravek: namesto : Panefin, pa bi se ti lahko strinjal s tem, da sta morda Jaz, kot ga pozna in izkuša veliko posameznikov, in energija, ki jo omenjaš ti ena in ista izkušnja?

Panefin, pa bi se ti lahko strinjal s tem, da sta morda Jaz, kot ga pozna in izkuša veliko posameznikov, in stanje ne-jaza, ki ga omenjaš ti, ena in ista izkušnja?

Astronom
     avgust 19 2011 21:28   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Vidiš, Panefin, tu se pa začneva midva vrteti v krogu ... in dlje od tega niti ne bi poskušal, saj bi se lahko zabrisalo bistvo.

Skratka, ne morem sprejeti, da bi lahko obstajalo nekaj, kar je ločeno od tebe, torej "ona", kot si jo imenoval, hkrati pa bi govoril o Enosti. Skratka, ko govorimo o Enosti, potem ni dvojnosti - ni delitve na "tebe" in "njo" ... ampak brez veze, imava pač različne poglede ...

Astronom
     avgust 19 2011 21:32   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Dobro, hetLicht, dober poskus !

panefin001
     avgust 19 2011 22:06   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Astronom:
    Skratka, ne morem sprejeti, da bi lahko obstajalo nekaj, kar je ločeno od tebe, torej "ona", kot si jo imenoval, hkrati pa bi govoril o Enosti. Skratka, ko govorimo o Enosti, potem ni dvojnosti - ni delitve na "tebe" in "njo" ... ampak brez veze, imava pač različne poglede ...

Mirko:
    Kako pa vem za njo?
    Ker je ona, eno z vsem in ne obratno.
    Nisem jaz eno z vsem, kot se to poskuša doseči in prikazovati, z vsemi možnimi prevarami, tega razuma

V kolikor je torej, ona eno z vsem, potem tudi od mene ni ločena.

Ne vem zakaj tukaj vidiš dvojnost, spoštovani Astronom. Povsem jasno sem napisal.

Cenjena hetLicht,
    Ne bi sodil o izkušnjah drugih, a kdorkoli omenja, da jaz lahko doseže stanje zaceljenosti, se moti in doživlja predstave o tem, ali pa doživlja kaj drugega.
    Dokler obstaja jaz, veliki ali mali, obstaja dvojnost. Seveda je možno narediti si predstave o enosti, toda to ni enost.

L.P.
    Mirko-PA

omensat
     avgust 19 2011 22:09   
    Forum Sonček
    Sonček

Registriran: 08/23/07

Jaz ,Življenje,Zavest,Bog,Enost to so samo misli in nič drugega.

enost ki je vsak človek je vedno tu zdaj ko misli ni.

enost sebe ne more doživljati kot izkustvo.
    doživlja jo razum "jaz" ko se pojavi iz enosti in pravi "jaz" sem izkusil enost.

razum "jaz" se ne more zavedati enosti, enost (ne kot misel) se zave da ni "jaz" razum

panefin001
     avgust 19 2011 22:11   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

HetLicht,
    to kako govoriš o takem stanju je o.k. ampak kako naj ti povem, da ta energija nikakor nima zveze z jazom.
    Jz ne more biti vseobsegajoči, ker je zmeraj in za vse večne čase, omejen s samim seboj.
    Kjer obstaja jaz, nujno obstaja tudi center in v kolikor si doživljala taka stanja, ne moreš zamešati teh reči.
    Zato je ta energija za mene, nekaj povsem drugega kot jaz.

L.P.

Mirko-PA

panefin001
     avgust 19 2011 22:31   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Spoštovani omensat, temu pravim, da sem se osvobodil samega sebe.

Šele s tem dejanjem zaživi to, o čemer tukaj besedno razpredamo, a besede res niso to stanje.

In res je, tega stanja se razum ne more zavedati.
    Ko to uvidi poplonoma in brez ostank,a nima kaj drugega kot da utihne.
    In glej ga zlomka, naenkrat je vse drugače.

To kar sem mukotrpno iskal, je samo od sebe tukaj in nikoli ni bilo odsotno, le jaz sem bil vezan za samega sebe.

L.P.

Mirko-PA

Forum generiran v : 78,78 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor

Časovni okvir je CEST. Ura je 05:10

Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov