Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Skupnost > Pozitivke Lab & Project Nov topic Pošlji odgovor
     Positive wave: Spremenimo svet v enem dnevu
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     september 16 2011 16:23   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    AMEN na tole besedilo.

    Dejansko stanje nam je vsem jasno.

    Če nam je jasno tudi, kaj je za naredit,
    potem nas do cilja loči le čas.

    Če vsak od nas naredi samo en korak
    proti temu, kar si kot družba želimo,
    smo skupaj v kratkem času naredili veliko
    (ker nas je veliko).

    Vsak sam VE,
    (da za prvim korakom pride drugi)
    Smile

    Akcija

    Žiga


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 16 2011 16:23   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Tak dopis je pretežak za brat ... Wink in vsaj vsak dan dobim enga takega.... ne vidim smisla v ofenzivi takih tekstov... step by step ...
    - vključimo se v svojo kooperativo...
    - povežimo se v mrežo in
    - postanimo samozadostni ... hrana, streha, energija, kapital, sredstva, banka, zavarovalnica, šola, zdravstvo
    in začnimo vodit to državo v smeri blaginje, ... najprej je treba ustvarit suficit in vrnit 20.000.000.000EUR inflatornih ali neinflatornih Wink

    - saj ni tako težko... samo delat je treba ... izvažat več uvažat manj ... trošit manj ... varčevat več ... ...

    (Jaz že mam svojo stranko in kooperativo - no trudmo se Wink

    LP, jurij


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 16 2011 16:24   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ta stavek mi je še posebej všeč: "Ljudje imamo moč spremeniti trenutni sistem in to zelo hitro. Samo nehat se ga moramo bat"
    Odlično napisano.

    Razumeti je prvi korak. Ko razumemo se začnejo zbirati informacije. Ko dojamemo pa sledi akcija!

    Npr, dokler razumemo, da kajenje ali alkohol škodita našemu telesu, še ne prenehamo. Mogoče nam je nelagodno...vendar ne nehamo. Ko dojamemo, da nam nekaj "škodi", takrat prenehamo.

    Torej, ko bo kritična masa dojela, bomo prenehali biti "kadilci" tega sistemaWink (pa nimam nič proti tistim, ki kadijo)

    Mogoče še to, lažje se je odvaditi nečesa, če vidiš boljšo alternativo, če imaš jasen zakaj. Zaradi tega je vsak premik pri vsakem posamezniku hkrati še dokaz in podpora ostalim, da se da.

    Imamo ljudi, ki v tem trenutku rašmišljajo, ali bi postali "vege" ali ne. Če si sam vege 15 let, če imaš brata, ki je "vege" tudi toliko časa in če si že 15 let zdrav kot riba, polek tega pa se zgodi, da na delovnem mestu vsak dan ta "vege" brat preklada vreče cementa (50kg) kot za šalo, potem imaš nek dokaz v realnosti, da se da, da ne umreš, nisi slabokrven...pa tudi fizično lahko delaš...in statistično gledano je več možnosti, da bodo razmišljujoči o alternativi lažje sprejeli odločitev, ko pa če ni nikjer nobenega dokaza. ("vege" scena je tu le kot primer-model)

    Vse pa je proces, imamo razmušljujoče, dojemajoče, že delujoče, vzornike, voditelje, itd...vsak "raste" po svoje. V kolikor damo večino fokusa nase---"spremenimo-najdemo" v prvi vrsti sebe, damo 100% od sebe glede ciljev, ki nam jih zastavlja naša zavest, postanemo močni, stvari nam v temeljih delujejo in še bolj lahko "spremenimo" oz doprinesemo svetu.

    Moja osebna izkušnja je, da je pač sledenje svojemu poslanstvu nekaj, kar ti da največ moči, da se ne oziraš na druge, daš vse od sebe, ne glede na zakonodajo, sisteme, se ne pritožuješ, ne jamraš in ne čakaš, da bo kdorkoli naredil karkoli namesto tebe ampak prevzameš odgovornost za realizacijo sam in ne odnehaš, dokler si živ!

    LP

    Aleš

    PS:pred nekaj minutami sem zaključil tel. pogovor z osebo, ki išče delo in ne najde dela, ker nima vez in poznanstev, tako ona dojema situacijo. Za primer sem ji povedal, da sem pred kratkim dobil "delo v moji stroki" za DreamWorks Studios, kljub temu, da sem Slovenec, govorim polomljeno slovenščino....ena stranka mi je dejala, da govorim podobno kot BoratWink nimam vez ne poznanstev za povrh pa nimam nobenega certifikata, da sem "coach". Izbran sem bil, ker sem na ciljni skupini povzročil največji merljiv rezultat. Ker je kar počnem (vsaj tako smatram) moje "poslanstvo", sem zapravil za "usposabljanje" ves denar, še posodil sem si, porabil sem 4 leta za intenzivna izobraževanja, ki so stala več kakor večina magisterijev, pa nisem dobil nobenega certifikata...ampak zadeve delujejo. In pa 24h-dan razmišljam o tem, kako povzročiti, da ljudje izživijo svoje poslanstvo. To potem prenesem na podjetja ali posameznike...

    Predlagal sem ji podobno strategijo, vendar v tem trenutku še ni bila pripravljena narediti koraka, ki ji bi sicer drastično povečal možnosti za uresmičitev njenega cilja, vendar je potrebna akcija izven njene konfortne cone in jo je to ustavilo. Ji je pa za čestitati, da že razume, počasi dojema in ko bo minilo dovolj časa in bo ejansko dojela bo premik tukaj.

    Torej, komfortna cona nas oprostite j..e,

    vse dobro vsem.


    Aleš


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 16 2011 16:24   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Kurba ste mi zaspemal mail Big Grin
    Zakva mam feeling da vsi vse vemo ze dolg cajta pa da bo vse ostal isto se naprej? Smile

    Lp,
    -Elvis


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 18 2011 19:32   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zakva mam feeling da vsi vse vemo ze dolg cajta pa da bo vse ostal isto se naprej? Smile

    Lp,
    -Elvis


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 18 2011 19:34   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Odgovor je enostaven : Zato, ker nam tega ne bo nihče plačal Wink
    (Slučajno je dal direktor Pristopa odpoved in te lahko zaposlijo za 3000EUR/mesec, da prepričuješ ljudi, naj pijejo strupe - če si dober te bojo zaposlili).

    (in zato ker ne razmišljamo s svojo glavo-tako kot prešiči ne razmišljajo o izvoru klobas)

    (Zato ker denar jemljemo revnim in ga dajemo bogatim...)

    (zaradi svoje grešne duše (7 smrtnih grehov) : pohlepa, lenobe, zavisti, pohote, požrešnosti, ??? in najpomembnejše NAPUHA. Imamo se za mesije in razsvetljence, v bistvu pa ne moremo preživeti niti svoje družine, kaj šele da bi dali zalužek 1000 drugim.

    ... Torej, zakaj tudi ti tako? Ker nimaš ne znanja, ne kapitala... Znanje, se da pridobiti danes preko knjig in interneta, ker ti ga zastonj tisti, ki vejo, nočejo dati, s kapitalom pa bo malo težje, saj tisti ki ga imajo, hočejo za njega 110% njegove vrednosti.

    Treba bi bilo sodelovati !!! Ampak tega nam nihče ne plača Wink

    Kdo pa bi financiral nekaj, kar ni v njegovem interesu?

    LP, Jurij


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 18 2011 19:37   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ja prjatli....ne kej.......ce cem postavit kako streho nad glavo, moram plunit v roke in zacet migat......in ko pridejo prjatli, sosedje, zlahta itd. vizija dobi materialno obliko!!!
    Ta Kristjanov poziv govori ravno o tem, za ta cas nujnemu zavihovanju rokavov in udejanjanju idej v nekaj, kar postaja tako otipljivo, da ni vec zgolj se ena ideja, temvec dejstvo, o katerem civkajo vrabci na strehi in "prfoksi po solah" !! :-) Jurij in podobni...ne se bat, ce vse ni ze v zacetku popredalckano in natancno splanirano!! Ta potreba nastaja v nasih glavah, a za resnicno povezovanje je potrebna le volja in hrepenenje srca po povezanosti, Organiziranost bo s tem nastajala spontano po zeljah, potrebah in moznostih danih situacij.

    Posljite naprej in prispevajte svoj trenutek prostega casa za kako skupno stvar, pa smo na konju !! :-)

    Dusan


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     september 18 2011 19:40   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo

    Odličnen tekst in super se mi zdi, da je prišla pobuda za usmeritev v svetovne oz globalne aktivnosti za boljši svet. Ker je res čas, da vsi skupaj začnemo razmišljat globalno in verjamem, da lahko Slovenci, svetu zelo veliko damo.

    Pred časom smo že začeli delati nekaj v tej smeri in prišli do nekaterih zanimivih idej, oz zamisli, ki se sedaj počasi razvijajo naprej. Ker se tudi sam zavzemam za to, da se nekaj zgodi, bi mogoče lahko naredili sestanek nekje v oktobru.

    Glede, na vse stvari skupaj, se tudi meni zdi, da je čas da dojamemo, kaj vse počnemo in da določene stvari zares spremenimo. Vprašanje s katerim se sam osebno največ ukvarjam je kako bi lahko spremenili svet zares kratkem času in kako bi to skupaj naredilo čim več ljudi Wink

    Pomoje bi bilo super, če bi naredili en tak pozitiven val dobrih stvari po vsem svetu.

    Dajem linkce do naših razmišljan in idejc
    Positive wave: Spremenimo svet v enem dnevu.... Stran: 1 2 3 4 5

    Kdo so naši modreci?

    Positive vawe: Dan dobrih idej


    Ker se strinjam, da bo napredek samo v tem, če res vsi ljudje nekaj skupaj naredimo. Mislim, da je čas, da se povežemo, ne le mi doma, ampak poleg tega predvsem s podobnimi skupinami po svetu in vsi skupaj dosežemo eno veliko spremembo. Moj dream je ena velika svetovna konferenca. Več deset tisoč ljudi, v smislu socialno ekološkega in če hočemo tudi duhovnega svetovnega foruma.

    Ko smo že pri sestankih, sem se spomnil, da bi lahko bil en večji vseslovenski (oz lahk tudi povebimo sosednje države) sestanek v petek 11:11:11. Verjamem, da bo zelo zanimivo in obiskano. Ampak datum je pa res lep za tak dogodek.

    Drugač pa ne vem, če spremljate, ampak trenutno se dogajajo prvi konkretni koraki projekta Oskrbimo Slovenijo, ki ima za cilj 100% samooskrbo naše lepe deželice in teh prijaznih ljudi, s poudarkom na vrtičkarstu in eko kmetijstu. Za nami so že 4 sestanki na katerih so se dobile in združile moči različne skupine, društva, strokovnjaki in posamezniki. In verjamem, da bo ta projekt zelo eden izmed tistih, ki bodo dali precej dobrih stvari za svet in ljudi.

    In pa dogaja se tudi povezovanje na področju energetska neodvisnot oz free energy in sicer se v kratkem predvideva prvi sestanek na to temo. Dam samo v vednost, v Nemčiji so ravno kakšen teden nazaj organizirali mednarodno konferenco na to temo, ki so se jo udeležili tudi nekateri vidnejši znanstveniki in strokovnjaki.
    Za oboje lahko več informacij oz če bi se radi udeležili sestankov dobite na: http://ekoci.si/ ali na ekoci.slo@gmail.com.

    Če ste za, da organiziramo uvodni sestanek na temo globalnih aktivnosti oz foruma, bi se lahko dobili v začetku oktobra (recimo 5 ali 6.10). Zelo vesel bom vseh predlogov oz idej glede sestanka oz delovanja.

    Ales


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Zvezda
     september 19 2011 10:54   


    Problem je v dveh točkah:
    . Sistem kolektivne odgovornosti, ki po modelu direktiva (papirnat protokol) - direktor (zahtevalec in dovoljevalec) - delavec (izvrševalec) zahteva in hkrati oprošča največje zločine proti naravi in človeštvu.
    Vse razloži Milgramov poizkus
    http://www2.arnes.si/~jcurk/SOCIALNA/milgram.htm

    Torej, če hočete spremenit svet je treba vzpostaviti sistem odločanja in izvrševanja, ki bo deloval drugače od Sistema kolektivne odgovornosti oz. bo v vsaki od točk ozavestil posledice.

    Druga točka
    . 1000 letna miselnost in 1000 letne družine. Problem je v tem, da se iluminatski protokoli uresničujejo na dolgi rok, dolgi rok je 100 in 200 oz celo 1000 let.

    Da bi to uspešno ustavili je potrebno spoznati modele in protokole skrivnih belih združenj, ki jim ravno tako kot iluminatom 1000 let ne pomeni ničesar, in podpreti njihova prizadevanja za uspostavitev pravičnega sveta.

    Trenutno s strahom in videi na temo iluminatov sicer te res razkrinkavate ampak jim hkrati dajete neverjetno moč in pomen. S tem poveličujete tujo vojsko, domače pa ne vidite in ne slavite, čeprav so mogočnejši od njih.


    Quote
    Gost: KR EN
     september 19 2011 11:10   


    Zvezda vse se da naredit samo za to potrebujemo božjo pomoč ki nam je dosegljiva.


    Quote
    Gost: Zvezda
     september 19 2011 12:20   


    Napotek?


    Quote
    Gost: Valentin Rozman
     september 21 2011 10:08   


    Odzivam se na prejeto Sončno pošto in predlagam, na osnovi mojega desetletnega raziskovanja vseh možnih idej na tem svetu, najboljše rešitve za izboljšanje globalnega sistema:

    Rešitev se imenuje "Enakovredni Denarni Sistem", in je nastala v sklopu gibanja Desteni, ki že več kot 20 let proučuje vzroke za trenutne razmere na svetu, ter zakaj nobena od dosedanjih rešitev ni prinesla trajnega izboljšanja. Enkovredni Denarni Sistem je miren demokratičen političen program, s katerim bomo spremenili vrednote družbe tako, da bo imelo življenje največjo vrednost, ter da se bodo sistemsko zagotovile dostojne življenjske razmere za vsa živa bitja na tem planetu.

    http://www.equalmoney.org

    Poleg sistemskih sprememb so nujne spremembe tudi na ravni posameznika, in za ta namen so pri Desteni razvili spletni program za samospoznavanje, imenovan "Desteni Jaz Postopek". Posameznika se seznani z zgradbo umskozavestnega sistema, ki proizvaja misli ter posledično čustva in občutke, ter uporabo urodij za analizo in očiščevanje podzavestnih in nezavednih umskih vzorcev. Cilj programa je vzgojiti odgovorne oseba, usklajene s principom enakovrednosti vseh živih bitij, ki v slehernem trenutku vodijo samega sebe v skladu s tistim, kar je najboljše za vse.

    http://www.desteniiprocess.com

    Glede same organizacije Desteni, njenih članov iz Slovenije, povezav do naših blogov in vlogov za podporo našega postopka samoiskrenosti, pa raziščite matično in Slovensko spletno stran Desteni, našo spletno socialno mrežo, forume, ter FaceBook skupino:

    http://www.desteni.si
    http://www.desteni.co.za
    http://www.destonians.com
    http://www.facebook.com/groups/desteni.slovenia

    Vabljeni, da obiščete našo stojnico na sejmu Narava-Zdravje, ki bo od 6. do 9. oktobra 2011 na gospodarskem razstavišču v Ljubljani, kjer se bomo lahko tudi osebno spoznali.

    Valentin Rozman
    http://www.facebook.com/valentin.rozman.profil


    Quote
    Forum generiran v : 5,83 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 02:42

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 6,23 seconds