Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Luštne stvari > Knjige, glasba, filmi... Nov topic Pošlji odgovor
     Transurfing realnosti - recenzija
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: gostja
     december 21 2010 09:23   


    Dragi gost, brez ogledala si najbogatejši...


    Quote
    A
     december 21 2010 09:44   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ste se pa razpisali Wink

    Se strinjam, z večino napisanega, itak važno je, da sam spoznavaš in dožiljaš stvari neposredno, ampak dobrodošlo je, če se kdaj prebere kakšna dobra knjiga in se prek nje dobi novo znanje, ki nam pomaga, na naši potki.

    Evo, če nadaljujem z razlago prebranega. Problem, ki sem ga opisoval zgoraj, dolgočasnost in suhoparnost se je samo še stopnjeval, še huje k temu je avtor dodal popolno negativo, saj je našteval same negativna "nihala" in to vse ki se jih je mogoče spomniti v ponavljajočih oblikah, zelo rad ima primer ulične tolpe, ki se pojavi v vsakem drugem nihalu.

    Res, res neskončno moreče branje.

    No pri 220 se je le malce izboljšalo, čeprav si Vladin ne more kaj da ne bi zapadel v osnovni trik poudarjnanja uspeha, oz tega kolk boš uspešen, če boš dela po navodilih(ki jih btw sploh ni) te knjige. Sam res najbolj noro je, da ni nobenih navodil, čeprav se nanje stalno sklicuje? Da o povezavi izbire usode, iz nastavka katere je knjiga nastala in vsebine knjige sploh ne govorim, bolj ko upam, da bo v naslednjem poglavju karkoli od tega, bolj se avtor zapleta v svoja nihala in teorije.

    In res se vse bolj sprašujem kje je fora, knjige ki so 100x bolje razložile stvari, ki jih je napisal so valda vsi prebral, tko da?

    Recimo od celestinske, pogovori z bogom, carslos castaneda, zavedanje, secret, anastazija, polje, božanska matrika, itd itd... da serije Jaz sem sploh ne omenjam.

    Mislim, ne razumem in konc?

    A je še kdo drug prebral to knjigo?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     december 23 2010 08:36   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Sem se prabil do konca, na koncu se je rahlo popravilo, vendar nič bistvenega, avtor ostaja zvest naševanju in opisovanju že znanega z rahlimi dobrimi nastavki, ki pa jih ne razvije.

    Bistvo o čem govori na koncu je to, da nam svet stalno pošilja sporočila, če jih le slišimo. Ampak to verjetno že veste.

    Ne štekam fore, da je to uspešnica in da je prodanih več kot 2.000.000 izvodov.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: a999k
     december 23 2010 15:46   


    Sem prebrala in se popolnoma strinjam. Vse je že miljonkrat napisano, samo živeti je treba. vendar pa je mene zmotilo še nekaj zelo pomembnega. O čustvih in občutkih, o srcu...!? Kot da smo roboti v osnovi. Pritisneš na gumb in eto.
    Tudi meni je bila priporočena in se sama pripravljam , da tej osebi postavim enako vprašanje. Še posebno, ker vem, da bi morala vedeti mnogo več, ker sva kar dolgo hodili skupno zavestno pot in s tem predlogom, kot da je zanikala svoj predhodni razvoj.
    Doživela sem jo kot zelo mentalno knjigo, zato mogoče ta uspeh, ker je svet tako mentalno usmerjen in razume le z mentalom. Ampak že v najlednjem trenutku zgreši, če se ne spraviš v srce ne bo delovalo. Preverjeno. "nihal" bolje rečeno arhetipskih vzorcev se ne da preslepiti. Vzrok je treba najti. treba bo odrasti v tem pogledu
    Govorim tudi sama o prvi knjigi. Zdaj sem pri drugi na polovici. Tudi še nič novega.


    Quote
    A
     december 24 2010 08:36   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    a999k, hvala, da si delila menje z nami in hvala za drugo knjigo, komi čakam, da prebereš in poveš.

    Sem včeri srečal eno frendico, ki je prebrala to knjigo in je rekla, da je njej tudi kr neki in še sama negativa. Pravi ne štekam 2mio prodanih izvodov, od kje?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: a999k
     december 24 2010 18:56   


    Živjo,

    8Druga knjiga)moram priznati, da mi sploh ni več do branja tega kao recepta za življenje. vse bolj mi liči na ustvarjanje mentalnih iluzij . tako je res težko priti do sebe. Moje mnenje in nenazadnje tudi izkušnja. Vse samo mental, mental.... misli vizualizacija.... prišla celo do stavka , ki zatrjuje, da se sanje ne uresničijo.(str: 108) Kdo ima pravico trditi kaj takega. Zame največji izvor trpljenja. SANJE SE URESNIČIJO. PIKA z veliko piko. Če se ne , je samo zato, ker smo nasedli takim izjavam. Vse bolj dobivam vtis, da je knjiga namenjena večnim mladeničem, ki ne potrebujejo prevzemati odgovornosti za življenje. najlažje reči :aja, zdaj sem pač v tej različici .... BDV tudi meni bi prišlo prav a ne gre tako. ravno zdaj bi se najraje skrila za kaj takega. Žal. NO GO.
    Ogledala so ogledala. noben juh ne mara ali pa redki, ko nam kažejo našo manj ljubo stran. mogoče zato tak miljonski uspeh. Življenja se ne da nadmudriti.
    Življenje je zavestna pot in bolečina, ki nas je privedla v neko stanje, bo trmasto vtrajala v tem, da ji pogledamo v oči in ne bo dovolj samo. OK zdaj sem v tem... bom pritisnila na gumb pa bo drugače.
    Kot da bi brala navodila za življenje v matrici dr. Smith.
    imam eno novo navado. Grem pogledat med spletne slike, kakšen je ta človek in moram priznati, da mi ni zbudil ravno prijetnih občutkov.
    Kamor dajem pozornost, tam je moja življenska energija
    na hitro preblisknila v tretjo knjigo.
    Mi daje malo več optimizma z vidika obnavljanja že znanega.
    carlos Castaneda.....
    Ponovno odkrivanje tople vode Frown

    Se pa še odločam, ali bom brala drugo še naprej.
    Bom naredila " kvantni preskok" in šla kar na tretjo. ali pa šla raje prebrati kakšno drugo knjigo, kot je bila npr:
    Poslednja bitka bogov.......za desno polovico možganov, levo že tako preveč hranimo Smile
    Bi rekla, da človek dobro ve, kako prodati več knjig in dobiti več pozornosti.




    Quote
    Gost: a999k
     december 28 2010 19:05   


    majhen popravek

    Sem se odločjila brati naprej tudi drugo knjigo. Druga polovica 2. knjige mi je bolj blizu. Imam pa vsekakor občutek, da je vse skupaj pisano bolj za razumsko usmerjene ljudi. Moram priznati, da vsekakor zelo dobro ponazarja vedenjske reakcije, ki nas večkrat nosijo sem in tja -nihala.
    Ima pa vsekakor dober recept za začetnike na duhovni poti.
    z vsem se pač ne strinjam, ker mi iskušnja govori drugače.
    brez odgovora na ZAKAJ sem se odločila za tako odziv na nihalo, se ta vedenjski vzorec trmasto ponavlja.
    to ni kaj dosti omenjeno. Ker sama pač vem za to, mi je ostalo le osvežilno pomagalo.


    Quote
    Gost: detlca
     november 11 2012 23:57   


    Hvala za kritiko, zadnje čase sem se navadil, da jo prej preberem, preden začnem brati...
    Tako se mi je zgodilo pri celestinski 12 spoznanje. Knjigo sem namreč na sredini zaprl, saj je podobna prejšnim delom in je namenjena prodaji. Smile

    Še nasvet za zelo dobro knjigo; POTOVANJE DIUŠ, ko prebereš to pa sigurno odpreš še USODO DUŠ (drugi del)

    Knjigi sem bral pred leti pa sem še danes mnenja, da sta ene boljših kar se tiče duhovnih knjig nasploh.


    Quote
    A
     november 13 2012 07:10   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Kar se tiče Potovanja duš, se moja sestrica močno strinja z vami, ko jo prebereš, je nadaljevanje samoposebi umnevno.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 3,05 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:23

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 3,52 seconds