Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  

Rubrike  

Zanimivo  

Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.

Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.

Ne spreglejte  

Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 13-avg
  • Pohod ob polni luni v Svečini

• nedelja 14-avg
  • Bolšji sejem starin

• ponedeljek 15-avg
  • Preživite praznik v cerkvi sv. Bolfenka na Pohorju

• sreda 17-avg
  • Poletni lutkovni pristan

• sobota 20-avg
  • Vegafest 2022 - DESETA obletnica!

• ponedeljek 22-avg
  • 9. maraton kratkih filmov Muvit

• četrtek 25-avg
  • Street Food Market Maribor

• sobota 27-avg
  • Jesenski pohod čez Pohorje

• ponedeljek 29-avg
  • Festival Skuštrane in bradati 2022

•   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu

Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     Razvojno nevrološke motnje
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Yoda
     januar 21 2018 19:49   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Status: neprijavljen

Registriran: 03/26/09

VAJE ČUJEČNOSTI

V prispevku 'Sorodne teme za področje psihomentalnega zdravja' sem navedel tudi 'čuječnost'. Sedaj pa podajam link do ZBIRKE VAJ ZA RAZVOJ ČUJEČNOSTI, ki so prenosljive brezplačno na spletni strani Društva za razvoj čuječnosti.

Sorodne discipline psihomentalnega treninga so obdelane na temi Psihomentalna kibernetika. Mišljene so zlasti kontrola misli, disciplina misli, obvladovanje misli in pa tehnika razcepa miselnega toka, pa še nekatere druge posredno povezane s principi čuječnosti. Iz mojih izkustev je kontrola misli ena najboljših stvari v življenju, s katerimi sem se srečal. Menim, da bi tovrstne discipline morale spadati v vsakodnevno osnovno psihomentalno higieno vsakega človeka. Vsak si izbere tehniko po svoji meri in okusu.

Brezplačno se registrirajte na strani Društva za razvijanje čuječnosti in dostopajte do vodenih vaj čuječnosti

http://www.cujecnost.org/vaje-cujecnosti/
    http://www.cujecnost.org/vaje-cujecnosti/

Yoda
     februar 12 2018 20:01   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

NORMIRANJE PSIHIČNIH STANJ_razširjen nabor nizov

http://www.publishwall.si/dajana.babic/post/241616/normiranje-psihicnih-stanj
    http://www.publishwall.si/dajana.babic/post/241616/normiranje-psihicnih-stanj

Dajana Babič je na Publishwall prispevala dobrodošel in aktualen razširjen nabor Grabovojevih števil za psihično normiranje. Seveda pa so zanimivi tudi drugi njeni prispevki s področja učenja in delovanja dr Grigorija Grabovoja, zlasti njene lastne izkušnje in pogledi. Omeniti velja tudi njeno FB skupino 'Duša'.

V razširjenem naboru nizov za normiranje psihičnih stanj najdemo med drugim tudi niz za psihično normiranje IZGORELOSTI. Adrenalna izgorelost je bila na tej temi že prikazana, prav tako njena domnevna skrajna organska posledica - sindrom asteničnosti. Za to temo pa so še kako aktualni tudi STRES, STRESNI DEJAVNIKI in UTRUJENOST.

IZGORELOST 518491498, STRES 819471, STRESNI DEJAVNIKI 917489718, UTRUJENOST 5196173194891

PSIHOLOŠKI OBRAMBNI MEHANIZMI

Preveri: Kakšen je tvoj obrambni mehanizem?
    https://www.cosmopolitan.si/zdravje/psihologija-obrambnih-mehanizmov/ https://www.cosmopolitan.si/zdravje/psihologija-obrambnih-mehanizmov/

Pred čim varujejo obrambni mehanizmi?
    http://www.psihoterapija-izbira.si/pred-cim-varujejo-obrambni-mehanizmi/ http://www.psihoterapija-izbira.si/pred-cim-varujejo-obrambni-mehanizmi/

Psihološki obrambni mehanizmi predstavljajo določen vidik osebnostne nedovršenosti. Obstajajo pozitivni in negativni vidiki psiholoških obrambnih interakcij. Neprimerna psihološka obramba lahko naprimer pokvari komunikacijo, medsebojne odnose in lahko je zelo slaba okoliščina pri vzgoji.

Poglejmo navidez nedolžno situacijo, ki pa sproža resne pomisleke o korektnosti prikazanega obrambnega mehanizma. Sogovorniku zastavimo dobronamerno vprašanje kako bo reševal možen problem pri dogodku, ki nam ga je opisal. On pa nas zavrne, da smo preveč zaskrbljeni. To je slab in nekorekten odgovor. V ozadju je verjetno neprijeten sogovornikov občutek ob možnem problemu, na katerega smo ga spomnili in s katerim se ne želi soočiti. Naša domnevna zaskrbljenost s tem nima dejansko nobene veze in tudi nismo poizvedovali kakšen je naš psihološki profil.

Več čuječnosti takemu sogovorniku ne bi škodovalo, še boljša bi bila introspekcija in boljši stik s samim seboj.

Yoda
     marec 24 2018 21:37   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

PRENOVITE SVOJ BIORAČUNALNIK

http://www.pozitivke.net/article.php/Bio-Racunalnik-Intelekt-Duhovna-Rast
    http://www.pozitivke.net/article.php/Bio-Racunalnik-Intelekt-Duhovna-Rast

Avtor v članku uporabi analogijo med človekovim miselnim delovanjem in računalnikom ter spodbuja k posodobitvi človekovega pojmovanja sebe in sveta. Morda je za nekatere laže najti pot do samega sebe skozi podane analogije. To lahko prinese izboljšanje tudi na področju osebnostnih motenj. Pri temi Kvantni svet sem tudi sam uporabil človekovo analogijo z računalnikom v smislu kvantnega programiranja, ko gre naprimer za upravljanje z informacijami zdravljenja po Grabovojevih tehnologijah.

UGODEN RAZPLET TU PODANIH PRIMEROV ANOREKSIJE-BULEMIJE IN ADRENALNE IZGORELOSTI

Oba primera z ugodnim razpletom sta bila deležna ortodoksne medicinske oskrbe ob dodatni pomoči Grabovojevih tehnologij. Ob tem je bila kot vse kaže ključna okoliščina prenehanja bulemije tedenski odmik dekleta iz običajne sredine zaradi šolanja v drugem kraju. Na ta način je oseba pod vplivom običajnih prejšnjih domnevno nezdravih okoliščin samo za vikend. Pri ozdravitvi so bili pomembni tudi njeni zdravi intelektualno kognitivni potenciali. Nekateri njeni neprimerni postopki pa so bili morda bolj odraz negativnih projekcij iz okolja. Primer druge osebe z adrenalno izgorelostjo pa tudi kaže na njeno pozitivno naravnanost in stabilnost po razrešitvi in/ ali pravilnem soočenju ter sprejetju nekaterih stresnih življenskih okoliščin.

Relevantni Grabovojevi številčni nizi

Transformacija 1888941, Sreča 28 7 741, Harmonizacija 741, Dovršenost 14111963, Strah 316918 skupaj z C9H13N03, Psihična (adrenalna) izgorelost 518491498, Nevrološki sindrom nevrosteničnosti 1891013, Sprejemanje sebe 157, Odpustiti 706, Depresija 519514.319891

Yoda
     marec 27 2018 14:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

USODNA VZGOJNA ZAZNAMOVANOST Z GRAJAMI

Spremljanje odzivov odraslih ljudi pri katerih vemo kakšne vzgoje so bili deležni skoraj brez izjeme pokaže močno zaznamovanost z družinsko situacijo, ki ne pozna pohval in spodbud otroku, pa tudi med partnerji ne . Ta zaznamovanost se kaže v tem, da osebki sami v življenju niso sposobni dajati iskrenih pohval drugim, izraziti navdušenja nad dosežki drugih, spodbujati pri ljudeh njihove potenciale, interese. Niso se sposobni vživeti v hobije, navdušenje in prizadevanja drugih, niti svojim otrokom ne bodo izkazali pohvale ob njihovih dejavnostih, če to ni ravno dosežek ali aktivnost po vzorcu, predlogu, ali zanimanju takih staršev.

Razume se, da je to oblika socialne invalidnosti, ki jo ljudje izven ožjega kroga praviloma ne bodo opazili. Ti socialni invalidi znajo trositi nepristne retorične laskave izjave, v katerih ni iskrenega podoživetja in navdušenja. Bodo pa socialno invalidno vzgojno zaznamovanost teh ljudi tembolj občutili partnerji in otroci. Pri tako dissocialno zaznamovanih osebah kritizerstva in omalovaževanja za druge ne zmanjka, pričakujejo in predvsem želijo pa si hvalo od drugih, kar so pogrešali pri starših v svoji mladosti.

Na žalost ti ljudje svojo socialno invalidnost prenesejo na svoje otroke in tako gre iz roda v rod. Redkokateri uspejo to prekiniti in transcendirati. In moje izkušnje z ljudmi mi pravijo tudi, da ta pojav ni redek niti pri duhovnjakih, vključno tistih z 'višjimi čini'. V bistvu pri njih itak lahko opazimo mnogim, vključno meni nerazumljivo izključevalnost do drugih višjih in nižjih duhovnjakov, kar je svetlobna leta daleč od zavesti Enosti.

Za zaključek bom samo predlagal vsem staršem, da naj bodo pozorni na prikazani vzgojni moment. Z nekaj čuječnosti to lahko storijo kljub svoji z grajami frustrirani mladosti in odprejo novo srečnejše poglavje družinske tradicije, pa tudi doprinesejo k manj socialno invalidni družbi.

Veselite se torej z otrokom, ob tem kar ga veseli in ob njegovih dosežkih, spodbujajte in usmerjajte, ne grajajte brez potrebe. Ne obremenjujte otroka z pričakovanji po svojem 'muštru'. In tudi ne dajajte nepotrebnih in nepristnih pohval , naprimer debilno pohvalo 'priden'. Pač pa pokažite zanimanje za otrokove interese in dejavnost in eventuelno sodelujte v tem, če vas želi vključiti.

Lahko se boste tudi sami veliko naučili pri takem pristopu do otroka. Mnogo več kot na tečajih ..... Otroci so lahko dobri učitelji. (Ampak nekaterim staršem bi bilo potrebno prej posodobiti bioprocesor. In ravno tisti niso živi pripravljeni to storiti, žal.)

Yoda
     april 03 2018 13:41   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

KDAJ IN KAKO JE KRITIZERSTVO LAHKO KRITIZERJU KORISTNO

Nedavno srečam bivšo 'sestro po orožju', seveda iz ezoterične skupine. Med drugim mi navrže v svojem telegrafsko - novinarskem slogu, da 'pucamo' karmo tistim, ki nas kritizirajo. Shranim na rezervni 'biodisk' za vsak slučaj, čeprav se mi zdi še ena od njenih 'za lase privlečenih'.

Čez dan, ali dva dojamem, da se sošolec iz srednje šole stalno 'zaletava' tudi v tista moja sporočila, katerih vsebina že dolgo znano ne gre v 'njegove lajšte'. Logično in pričakovano bi bilo, da človek ignorira tisto kar njegova zavrta osebna paradigma pač ne sprejema. In moja reakcija po mnenju večine bi naj bila omejitev, ali prekinitev komunikacije, ampak nekaj me je od tega ves čas odvračalo. Morda je pojasnilo, ki sledi moja racionalizacija, morda pa so stvari povezane tudi s 'sestrino' informacijo o 'pucanju' karme.

Ampak moral sem si vse skupaj pojasniti na nek svoj način. Brž sem na plano privlekel zakon privlačnosti in ugotovil, da je kritizerstvo mojih 'kretenidiotskih neumnosti' s strani mojega bivšega sošolca na nek način limanica, ki pleni njegovo pozornost skozi negativen odnos do vsebin. In tako se nehote povezuje s sporočili, ki jih sicer apriori zavrača z grobim in nesramnim kritizerstvom. Ne bom se spuščal v osebnostno 'diagnostiko' ampak poznam še nekaj tipov in tipinj s podobnimi 'simptomi', ki jih lahko koreliramo z nekimi znanimi psihosocialnimi etik