Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Zdrav način življenja, alternativna medicina, spa & wellnes Nov topic Pošlji odgovor
     Naravni hormoni
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Metka
     avgust 09 2010 07:50   


    O, super! To pa je res dobra informacija. Hvala ti, Nina!


    Quote
    Gost: Taisha
     oktober 19 2010 21:14   


    Quote by: Metka

    Ja, Nina, prav imaš. Taisha se pa tudi nič ne oglasi, torej z njenim, "treba je vedeti", ni nič.

    Nina, zgoraj si napisala, da imaš konec junija pogovor pri tireologu. Bi morda lahko napisala, kako je bilo? Je bil sploh pripravljen se pogovarjati o naravnih ščitničnih hormonih?

    Res me zanimajo tvoje izkušnje in bi bila zelo vesela, da se oglasiš.

    Pozdrav.
    Metka




    Pozdravljeni Dami

    Ker nimam časa biti ves čas za računalnikom, pač se trudi odgovarjati takrat ko imam čas. Ker pa je bilo obdobje izpitov, pa je logično da sem bila za knjigami. Da preidem na vprašnje. Torej, obstaja kar nekaj rastlinskih hormonov, ki podpirajo človeško telo.
    Soja - fitoestrogeh, bela omela, meta, zajbelj, jetičnik, ...

    Seveda pa je treba najprej vedeti kaj se dogaja s ščitnico in nato se lahko na podlagi le tega naredi tinktura ali čaj.

    Res, da je informacija bolj pozna, mogoče bo pa komu koristila.

    Želim vam vse lepo in prav!


    Quote
    Gost: Nina
     oktober 19 2010 22:59   


    Pri pomankljivem delovanju ščitnice se recimo odsvetuje soja. Zavira delovanje ščitnice in enako absorbcijo zdravila (sintetični hormoni). Nobena od omenjenih rastlin ne vsebuje naravnega nadomestila ščitničnih hormonov, t3 in t4.

    In kako to misliš, da iščem naravne hormone (živalskega porekla) ne da bi vedela kako je z mojo ščitnico ?

    Potrebujemo jih kot zamenjavo za že obstoječo terapijo. In naravni hormoni so zdravilo, lek, ne tinktura ali čaj.


    Quote
    Gost: Taisha
     oktober 27 2010 21:05   


    Quote by: Nina

    Pri pomankljivem delovanju ščitnice se recimo odsvetuje soja. Zavira delovanje ščitnice in enako absorbcijo zdravila (sintetični hormoni). Nobena od omenjenih rastlin ne vsebuje naravnega nadomestila ščitničnih hormonov, t3 in t4.

    In kako to misliš, da iščem naravne hormone (živalskega porekla) ne da bi vedela kako je z mojo ščitnico ?

    Potrebujemo jih kot zamenjavo za že obstoječo terapijo. In naravni hormoni so zdravilo, lek, ne tinktura ali čaj.




    Pozdravljena,
    da bi vedela kaj se dogaja z tvojo ščitnico je treba opraviti krvni pregled v katerem se ugotovi v kakšna je tvoja hormonska slika.

    Na podlagi danih podatkov, ti lahko samo povem, kje v hrani se nahajajo narvni hormoni, ki so po molekularni strukturi podobni človeškemu estrogenu, njihov učinek je res slabotnejši in drugačen, vendar se njihova koristnost pokaže malo kasneje. Saj so varnejši, v nasprotju s sinstetičnimi hormoni ne povzročajo stranskih učinkov. Nekatere jedi, še posebej zelenjava iz družine križnic, pospešuje izgorevanje hormona estrogen, zato ga manj kroži po telesu. Stročnice se posebej soja, so močno estrogensko aktivne, dandanes pa iz njih izdelujejo kontracepcijske tabletke.

    Torej hrana ki deaktivira estrogen: Lan
    Hrana ki aktivira estrogen: ananas, arašidi, brokoli, brstični ohrovt, cvetača, česen jabolka, janež, kava, koruza, krompir, kumina, korenje, laneno seme, oves, riž, sezamovo seme, sladka koreninida, soja, zelje

    Kar se pa tiče ščitničnega hormona pa ti lahko povem, da ga najbolje uravnava žajbljev čaj, ki ga pa je potrebno uživati vsak dan do 1/2l.

    Najbolje pa je, da se povežeš s kakšnim zdravilcem, ki ima večje izkušnje z zdravljenjem ščitnice oz. čiščenjem organizma sintetičnih hormonov in pravilno doziranje in dovajanje naravnega hormona.

    Tinktura je zdravilo in tudi čaj se pije kot zdravilo in ne kot užitek.


    Lp


    Quote
    Gost: Metka
     oktober 27 2010 23:00   


    Draga Taisha.

    Berem tvoje odgovore in se čudim. Verjamem, da je tvoj namen dober in se trudiš dobro odgovoriti ampak, draga Taisha, kaj se res ne zavedaš, da s tem pisanjem kažeš le to, da o ščitničnih hormonih ne veš prav nič.

    Z Nino sva govorili in spraševali glede naravnega ščitničnega hormona ne pa estrogena.

    In ščitničnega hormona ne more nadomestiti noben žajbelj!
    Ja 'luba duša', pa kako moraš tako poenostavljati zadeve?! Tukaj ni govora o kakšnem uravnavanju ampak nadomeščanju! Če človek nima žleze ščitnice ali mu ta ne deluje dovolj, ne bo ta manjko nadomestil noben čajček. Na žalost.


    Evo, reci, da ne veš - pa saj ti ne bo noben zameril - ne pa take neumnosti klamfat in nas imet za norca.


    Quote
    Gost: Nina
     oktober 27 2010 23:20   


    Ja, Taisha ima prave bisere.
    A hotela je le pomagat s tem kar ve, čeprav o ščitnici bore malo ve, pa nič ne de.


    Quote
    Gost: Nina
     oktober 27 2010 23:24   


    Metka,
    si se že kaj pozanimala glede tega o čem sva se pogovarjali, pregled, hormoni...?


    Quote
    Gost: Taisha
     december 11 2010 16:22   


    Quote by: Metka

    Draga Taisha.

    Berem tvoje odgovore in se čudim. Verjamem, da je tvoj namen dober in se trudiš dobro odgovoriti ampak, draga Taisha, kaj se res ne zavedaš, da s tem pisanjem kažeš le to, da o ščitničnih hormonih ne veš prav nič.

    Z Nino sva govorili in spraševali glede naravnega ščitničnega hormona ne pa estrogena.

    In ščitničnega hormona ne more nadomestiti noben žajbelj!
    Ja 'luba duša', pa kako moraš tako poenostavljati zadeve?! Tukaj ni govora o kakšnem uravnavanju ampak nadomeščanju! Če človek nima žleze ščitnice ali mu ta ne deluje dovolj, ne bo ta manjko nadomestil noben čajček. Na žalost.


    Evo, reci, da ne veš - pa saj ti ne bo noben zameril - ne pa take neumnosti klamfat in nas imet za norca.






    Pozdravljena

    Kot vidim, da ti stanje lastnega organizma ni najbol znano. Si že mogoče slišala, da v telesu obstaja 7 hormonalnih žlez, ki skrbijo za skladno delovanje telesa. In kadar pride do pomanjkanja delovanja enega, vstopi v "akcijo" druga. Kot napr. jajčniki prenehajo z delovanjem določenega hormona v fazi mene in takrat stopi v akcijo nadledvičnica, ki prevzame oz. da telesu nadomestek. Ti je to kaj znano?! Žajbelj ne more nadomestiti nikakršnega hormona, lahko pa regulira delovanje ščitnice. Torej če je delovanje premočno ga umirja in če je delovanje premalog ga stimulira. Ljudje brez ščitnice, lahko normalno živijo in poznam primere, ki ne potrebuje nikakršnih tablet ali dodatkov za regulacijo le tega.

    V kolikor smatraš, da te imam za norca je bolje da me enostavno ignoriraš in nehaš brat. Veliko ljudem so moji nasveti dobrodošli. Zavedati pa se moraš, da nasveti preko foruma so samo površinski in nihče ti ne mora brez točne anemneze dati to, kar ti zahtevaš, ker nismo kloni in vsako telo reagira drugače.

    Želim ti vse lepo in prav z manj jeze!



    Quote
    Gost: Nina
     december 11 2010 17:31   


    Taisha, ne izmišljuj si in ne modruj, ker POJMA NIMAŠ. Tole ti čisto mirno rečem, brez jeze, kot otroku, ki vztrajno fanztazira in pri tem trdi, da ima prav.

    Brez ščitnice ne preživiš, če ni nadomestne terapije, Če ti ščitnica premalo deluje in ne jemlješ hormonov pride do smrtno nevarnega stanja, Miksodemske kome (smrtnost 80 %).
    No, tole itak tudi sama dobro veš.


    Quote
    Gost: Metka
     december 14 2010 15:18   


    Teisha, pa o čem ti to?


    O.K., verjamem ti, ko praviš, da so tvoji nasveti drugim dobrodošli, ampak kar si spet zgoraj natrosila, je pa, milo rečeno, ena velika neumnost.
    Poglej, ta tema je bila odprta za konkreten nasvet glede ščitničnih hormonov, ti pa si, kar si do sedaj napisala, ali trosila neka površna splošna prepričanja ali pa navajala napačne trditve.
    Pa saj ni problem, jasno je, da nihče ne zahteva in pričakuje od tebe, da bi mogla vse vedeti in poznati!
    Moti le tvoje sprenevedanje.

    Praviš, da mi stanje mojega lastnega organizma ni najbolj znano. - Opa! Greška!
    Znano mi je, drago dekle, na žalost mi je kar precej poznano. Na žalost – tako pravim zato, ker če ne bi imela težav, se mi v to ne bi bilo treba tako poglabljati. Iz prav zato ti lahko povem, da trditve, ki se tičejo ščitnice, v tvojem zgornjem postu in prejšnjih, ne drže.


    Ampak ti verjameš v njih. V redu. Potem pa, prosim, konkretiziraj!

    Povej, katera žleza z notranjim izločanjem bo, če v telesu ni ščitnice, proizvajala hormon tiroksin! Kako bo s trijodtironinom? Kaj pa T0, T1 in T2?
    (Kaj vse je odvisno od teh hormonov, gotovo veš)
    Pa poskusiva še s čim preprostejšim! Katera žleza ali organ bo, če ščitnice ni, postal skladišče joda?
    (kakšno funkcijo ima jod v telesu poleg tega, da je nujen za tvorbo hormonov, pa gotovo veš)

    Prosim za odgovore.



    In praviš:
    "...Zavedati pa se moraš, da nasveti preko foruma so samo površinski in nihče ti ne mora brez točne anemneze dati to, kar ti zahtevaš, ker nismo kloni in vsako telo reagira drugače."

    S tem se strinjam. A bodiva pošteni! Kaj je bilo prej edino moje vprašanje tebi?

    Začelo se je tako, da so bili omenjeni naravni ščitnični hormoni, ki so pač izdelani iz posušenih svinjskih ščitnic. In si se ti vključila v debato z namigom, naj se pozanimamo za naravne rastlinske hormone, saj » …. Zakaj pa rastlino? Zato, ker je prvinski človek bil rastlinojedec in ne mesojedec, metabolizmu pa so rastline bolj bližje kot živalske in nimajo stranskih učinkov...
    Verjeti ni dovolj, treba je vedeti! »

    Sicer je to precej skregano z zdravo pametjo, ampak sem si mislila, da morda pa le veš, kaj govoriš. Da morda pa le veš kaj o temi.
    Pa se je izkazalo …

    Le to sem te vprašala. Zato se zdaj ni treba izvijati, da pač brez točne anamneze mi ne moreš dati, kar zahtevam. Haloo? Pa kaj sem sploh zahtevala od tebe?
    Zdaj pa le odgovori na zgornja vprašanja. Si jih sama sprovocirala.






    In potem praviš:

    "Ljudje brez ščitnice, lahko normalno živijo in poznam primere, ki ne potrebuje nikakršnih tablet ali dodatkov za regulacijo le tega. "


    No, to bi bilo pa lepo!
    Res bi rada srečala človeka, ki je imel totalno resekcijo ščitnice, pa kvalitetno in dejavno živi brez vnašanja sintetičnih ali naravnih ščitničnih hormonov!
    Sem že slišala za koga, pa ko je prišlo do soočenja, se je izkazalo, da so zadeve malce drugačne.
    Zato, Taisha, pomagala boš mnogim, če ga tukaj z vso resnostjo predstaviš.

    Vrgla si seme, zdaj pa spelji do konca. Kot sem rekla, mnogim boš pomagala.

    Se ti zahvaljujem!
    (Vidiš, brez jeze- ampak tudi brez sprenevedanja in zavijanja konkretnih zadev v rožičasto meglo.)


    Lep pozdrav.
    Meka


    Quote
    Forum generiran v : 0,58 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 12:39

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,10 seconds