Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Zdrav način življenja, alternativna medicina, spa & wellnes Nov topic Pošlji odgovor
     Naravni hormoni
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Nina
     maj 15 2010 15:40  (Prebrano 16062 krat)  


    Zanima me, če ima kdo izkušnje z zdravili Erfa, Natural Thyroid i Armour Thyroid, (naravni hormoni za zdravljenje bolezni ščitnice).


    Quote
    Gost: Sonja
     junij 16 2010 15:04   



    Jaz sem skoraj eno leto jemala nature throid - naravni thyroid, potem pa sem zamenjala na armour - v bistvu sta obe iste tablete, narejene na isti nacin, samo ime je drug.

    Na internetu je veliko napisano o naravnih tabletah za scitnico, in sama ti lahko povem da je naravni hormon (armour ali nature thryroid) edina tableta ki 100% deljuje za scitnico. Sinteticne tablete ne pomagajo. Moja sestra je na sinteticni tableti ze kar dolgo, in ima se vedno vse simptome pomanjsane scitnice.

    Ce lahko dobis armour v Sloveniji, ti ga zelo priporocam. Ne bo ti zal!

    BTW - ali imas moznost dobiti recept za naravno tableto? H katerem zdravniku hodis? Jaz zivim v USA, zanima me za sestro. Najlepsa hvala!!!

    Spodaj pirpenjam link ki sem ga tudi sestri poslala, pa si preberi kaj ljudje mislijo o armour tableti.

    http://www.consumeraffairs.com/rx/armour.html


    Quote
    Gost: Nina
     junij 16 2010 19:06   


    Sonja, hvala za odgovor.

    Imam nekaj linkov kjer sem malo pogledala (tudi tvoj, hvala). Moti me edino to, da ne vem kako "čista" je pridelava, glede na to, da so pridobljeni iz svinje. Nekje sem prebrala, da je problematičen t3 v zdravilu (možnost reakcije), v sintetičnih je samo t4. Nekateri zagovarjajo kombiniranje z recimo Eltroxinom in potem je cela znanost kako najti pravilno razmerje. Dejstvo pa je, da naravne hormone zelo hvalijo zaradi učinkovitosti.

    Kako je glede stranskih učinkov?

    Mislim, da se jih v Sloveniji ne dobi, obstaja možnost naročit jih v Zagrebu preko njihove lekarne.. V začetku julija imam pregled pri tirologu, pa se bom pogovorila, glede dobave in ostalog. Jasno, če me bo hotel sploh poslušat......


    Quote
    Gost: Taisha
     junij 29 2010 21:17   


    Zmotilo me je naravni hormoni izdelani iz živali - svinje. A imamo mi ljudje strukturo telesa in metabolizma kot svinja? Zanima me, kako lahko človeško telo prepozna živalsko in jo vzame in točno ve kako uporabiti in kam dati? To vprašanje sem postavila tudi zdravnikom v tujini in do sedaj še nisem uspela dobiti odgovora. Torej, veste mogoče vi?

    Mimogrede: a ne bi bilo bolje, da se pozanimate kateri so naravni rastlinski hormoni ,kot napr: estrogen - (soja) fitoestrogen. Saj jih telo dodobra prepoznava in uporabi. Zakaj pa rastlino? Zato, ker je prvinski človek bil rastlinojedec in ne mesojedec, metabolizmu pa so rastline bolj bližje kot živalske in nimajo stranskih učinkov...
    Verjeti ni dovolj, treba je vedeti!



    Quote
    Gost: Metka
     julij 30 2010 22:25   


    Taisha,

    praviš, treba je vedeti. Če kaj veš glede te teme, napiši. To pravim zaradi tvojih besed, ki nekako nakazujejo, da poznaš naravne rastlinske ščitnične hormone.
    Ščitnične, saj o njih se tu govori.

    Meni se zdi čudno in nelogično, da bi sploh obstajali.

    Je že tako, da je zgradba človeškega telesa in delovanje precej bolj podobno umazanemu pujsku, kot pa še tako visoko razviti dehteči rožci. Jah, kaj čmo!

    Torej povej, kar veš, torej zakaj si tukaj sploh omenila rastlinske hormone.

    Lep pozdrav,
    Metka


    Quote
    Gost: Nina
     julij 30 2010 23:32   


    Ščitnica nima samo en hormon in ni rastlinskih ščitničnih hormonov. Nekako tako, kot bi kdo predlagal naj poiščeš adrenalin med rožicami.


    Quote
    Gost: Metka
     avgust 05 2010 08:48   


    Ja, Nina, prav imaš. Taisha se pa tudi nič ne oglasi, torej z njenim, "treba je vedeti", ni nič.

    Nina, zgoraj si napisala, da imaš konec junija pogovor pri tireologu. Bi morda lahko napisala, kako je bilo? Je bil sploh pripravljen se pogovarjati o naravnih ščitničnih hormonih?

    Res me zanimajo tvoje izkušnje in bi bila zelo vesela, da se oglasiš.

    Pozdrav.
    Metka


    Quote
    Gost: Nina
     avgust 05 2010 12:42   


    Nisva se o tem pogovarjala, ker se še nisem odločila kako in kaj.

    Pa mogoče ti veš kaj več o naravnih hormonih, lastne izkušnje ?


    Quote
    Gost: Metka
     avgust 05 2010 16:36   


    Ne, Nina, kaj čisto konkretnega ne vem, sem šele se začela o tem zanimati. Si pa mislim, da pri mojem tireologu ne bom dobila podpore, ker ob nekem čisto informativnem poizvedovanju sem dobila zelo osoren odklonilni odgovor.
    Gotovo bi se našle poti, kako dobiti hormone iz tujine, vendar nisem še toliko samozavestna, da bi vse delala na lastno pest in bi rada dobila tireologa, ki bi bil pripravljen sodelovati. Saj veš, kako delikatni so ti hormoni, kako težko je določiti pravo dozo.

    Praviš, da je vprašljiv T3. Pa prav zaradi tega hormona in pa seveda T2 in T1 si želim jemati tisti biološki pripravek.
    Me dobivamo sintetični T4, ki je itak neaktivna oblika in potem se ta hormon spremeni v T3, kateri je šele aktiven. Vendar ta proces je zelo problematičen, in je očitno, da medicinski znanosti tukaj vse še ne "štima". Očitno ne gre na tak način kot se to dogaja, kadar ščitnica sama proizvaja dovolj T4. Kolikor sem brala, je pri tem procesu pomemben tudi T2, ki ga pa me ne dobimo. Ja pa sigurno, da tudi T1 ni brez funkcije. Pa baje obstaja tudi T0.

    Jaz pa imam pregled pri tireologu konec leta in do takrat nameravam zbrati več informacij in se še enkrat poskusiti dogovoriti. Drugače ga bom mogla pa zamenjati in poskusiti tam.
    Kaj pa s tistim Zagrebom, ki si ga omenjala? Je tam kdo, ki je pripravljen na sodelovanje?


    Nina, lep pozdrav, lepo bodi in še kaj se oglasi, čeprav vem, da ti s tem odgovorom nisem bila kaj dosti v pomoč.
    Metka


    Quote
    Gost: Nina
     avgust 05 2010 17:40   


    Zelo v redu forum, mogoče najdeš kar te zanima.
    Lep pozdrav.

    http://metuljcica.mojforum.si/


    Quote
    Gost: Metka
     avgust 06 2010 08:31   


    Hvala, Nina in lepo pozdrav.

    Metka


    Quote
    Gost: Nina
     avgust 06 2010 16:11   


    Metka,
    recept vsekakor potrebuješ, tudi v Zagrebu. Mogoče obstaja možnost, da greš privatno na pregled pa dobiš recept. Poglej na tem linku, dr. Škaro.

    http://www.poliklinika-leptir.hr/strucni.htm


    Quote
    Forum generiran v : 0,06 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 08:45

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,46 seconds