Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.000 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 18-jun
  • Interaktivni program za razvoj, krepitev in varovanje zdravih odnosov mladostnikov

  • sreda 19-jun
  • Srečanje z Bracom v Zagrebu, krogle v Zavidovićih, bosanske piramide-poletni solsticij, Sarajevo, Jajce, ... in še veliko Bosne

  • četrtek 20-jun
  • Oman in avantura z Jeep-i - potopis Vagon

  • petek 21-jun
  • Braco v Zagrebu - Krogle v Zavidovićih - Bosanske piramide - Sarajevo - Titov bunker - Mostar - Medjugorje - Vepric
  • Harmony program poletje 2019 na Pašmanu

  • sobota 22-jun
  • Dan Japonske 2019

  • nedelja 23-jun
  • Venček sv. Ivana

  • ponedeljek 24-jun
  • Pohod v kresno noč

  • torek 25-jun
  • SAXGO19: Jan Kus & Slavo Rican Assembly

  • sreda 26-jun
  • Srečanje z Bracom v Rogaški Slatini

  • četrtek 27-jun
  • Havaji - Potopisi pri Vagonu

  • petek 28-jun
  • Preplesavanje Društva Vrtnica

  • sobota 29-jun
  • Pedagoški zavod Maribor na Art Kampu 2019

  • nedelja 30-jun
  • Festival sivke na Krasu

  • ponedeljek 01-jul
  • SAXGO19: Kenny Garrett Quintet

  • torek 02-jul
  • SALSA zmenki z Dogodki za Samske - NOV TEČAJ

  • sreda 03-jul
  • Sajeta Art&Music Festival 2019

  • četrtek 04-jul
  • S kajakom v Trst na kavo in še kam

  • petek 05-jul
  • Harmony program poletje 2019 na Pašmanu

  • sobota 06-jul
  • Sobotne ustvarjalnice: Čarobne štampiljke

  • nedelja 07-jul
  • Bohinj Beach volley tour

  • ponedeljek 08-jul
  • Magic the gathering s kartologi

  • torek 09-jul
  • SALSA zmenki z Dogodki za Samske - NOV TEČAJ

  • sreda 10-jul
  • Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

  • četrtek 11-jul
  • Woop

  • petek 12-jul
  • Harmony program poletje 2019 na Pašmanu
  • Zvezde so blizu: summer edition

  • sobota 13-jul
  • Sobotne ustvarjalnice: Vikinške ladje

  • nedelja 14-jul
  • Bohinj Beach volley tour

  • ponedeljek 15-jul
  • Magic the gathering s kartologi

  • torek 16-jul
  • Urška Pirc: Živeti (z) idrijsko čipko

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Zdrav način življenja, alternativna medicina, spa & wellnes Nov topic Pošlji odgovor
     Išjas kaj pomaga?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Yoda
     november 11 2018 23:30   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 838

    NOVE AKTUALNOSTI

    Obstaja knjiga Sanje Lončar 'NARAVNE REŠITVE ZA BOLEČINE v mišicah in sklepih, hrbtenici, kolenih' z bogato in nazorno opremo slikovnih in drugih ponazoritev vsebin, ki so aktualne za to temo. Predlagane so tudi terapije brez škodljivih medikamentov. Knjiga je lahko koristna osnova k boljšemu razumevanju vzrokov težav in nekaterih možnih smeri reševanja.

    Ob rob gornje informacije dajem spodaj še linka do Scribd objave člankov o arachnitisu in glavobolih. Arachnitis je domnevno lahko tudi postišijatično posledično stanje centralnega živčnega sistema, ki se lahko kaže z mnogimi različnimi simptomi, vključno z glavobolom ob kašljanju. Ob tem povejmo še, da je arachnitis napredujoča vnetna bolezen centralnega živčnega sistema, ki jo je možno ozdraviti informacijsko z Grabovojevim številčnim nizom 4567549, po vsej verjetnosti pa ne zadostuje samo koncentracija na desni kazalec. Ta bo morda pomagala v primeru lažjih reverzibilnih vnetij in drugih prizadetosti nevrološkega sistema.


    Arachnitis

    https://www.scribd.com/document/392571969/Arachnitis
    https://www.scribd.com/document/392571969/Arachnitis

    Glavoboli_vzroki in zdravljenje

    https://www.scribd.com/document/390294465/Glavoboli-vzroki-in-zdravljenje
    https://www.scribd.com/document/390294465/Glavoboli-vzroki-in-zdravljenje


    Profil
    Quote
    Yoda
     december 05 2018 09:22   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 838

    NEVROVEGETATIVNA DISTONIJA IN ASTENIJA


    Travme pri išijasu so lahko vzrok nastanka nevrovegetativne distonije in astenije. Teh sekundarnih patoloških stanj zaradi prizadetosti vegetativnega živčnega sistema ne gre spregledati in zanemariti.

    Nevrovegetativna patologija je v zahodni medicini dokaj slabo obvladano področje, zato je ključno, da bolezensko stanje sami opazimo in zdravimo. Resnici na ljubo smo se začeli s tem psihosomatskim kompleksnim zdravstvenim problemom seznanjati šele zadnja desetletja predvsem po zaslugi tradicionalne kitajske medicine. Po zaslugi tehnologij dr. Grabovoja pa lahko ta stanja tudi ozdravimo. Konkretne informacije so dostopne preko podanega linka spodaj.

    Sindrom nevrovegetativne astenoze

    https://www.scribd.com/document/394864223/Sindrom-nevrovegetativne-astenoze
    https://www.scribd.com/document/394864223/Sindrom-nevrovegetativne-astenoze



    Profil
    Quote
    Yoda
     december 18 2018 22:22   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 838

    TIBETANSKO - KITAJSKO ZDRAVILO ZA REGENERACIJO ZGLOBOV


    ArthroNEO zdravilo za sklepe

    https://www.joints-excellence.com/1122192.html?t=1&Network=Content&kw=&ad=311698635312&SiteTarget=samospoznanje.johnymas.info

    https://www.joints-excellence.com/1122192.html?t=1&Network=Content&kw=&ad=311698635312&SiteTarget=samospoznanje.johnymas.info


    Profil
    Quote
    Yoda
     december 19 2018 23:36   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 838

    BOLEČE MIŠIČNE ZATRDLINE


    Ponavadi na začetku v ledvenem in sakralnem delu čutimo topo bolečino, lahko tudi kje drugje, naprimer v ramah, vratu, med lopaticami. To seveda še ni pravi 'išijas', a tako stanje ima preddispozicijo za njegov razvoj. Vzroki so lahko zelo različni. In tokrat bi se osredotočil na bolečine, ki jih povzročajo mišične, oziroma tkivne zatrdline, ali vozli.
    Odvisno od intenzivnosti in lokacije spazmov lahko bolečine sevajo tudi v druge dele telesa. To naprimer vključuje tudi glavobole zaradi trdote v vratu in ramah, pa bolečine v kolenih in komolcih, itd. Najpogosteje pa smo boleče 'trdi' v križu, ko vstanemo, ali se želimo prikloniti za obuvanje čevljev, itd.

    Zatrdline lahko otipamo in lahko jih tudi masiramo z namenom mehčanja in sproščanja, vendar bodimo zmerni in delajmo z občutkom, ali pa prepustimo to usposobljenim maserjem. Masaža ima lahko takojšnje blagodejne učinke. Potrebno pa je določeno število ponovitev z ustreznimi časovnimi razmaki.

    V ledvenem in sakralnem delu, ter po nogah si lahko zatrdline sami sproščamo z gnetenjem s prsti in členki in udarjanjem s členki. Vrat in rame bomo gnetli previdneje in tapkali z konicami prstov namesto z členki predvsem zaradi žil. Potrebno je ponavljanje.
    V nekaterih primerih bomo prijetno presenečeni, ko nam bo ob tem izginil tudi glavobol zaradi kašljanja ali pripogibanja.

    Radoveden človek se vpraša tudi po izvoru bolećih zatrdlin v kolikor se ne more spomniti nobenega konkretnega obremenjevanja mišic, po katerem bi te ostale zakrčene. Ja, to je lahko tudi predmet medicinskih raziskav.

    Nevrološki viri govore o psihosomatskih stresnih vzrokih. Odpravimo torej stres in stresne dejavnike. Kaj pa če nismo pod stresom? Morda nas zastruplja kako potlačeno negativno čustvo po Luisi Hay. Potrebno ga je identificirati in uporabiti ustrezen niz za psihološko normiranje po dr. Grabovoju.

    Za sedaj sem našel še dva možna vzroka. Eden je prirojena napaka podaljšanih mišičnih spazmov, oziroma neustrezno sproščanje po koncu voljne mišične aktivnosti. To je miotonija Thomsen. Boloezen je dedna z značilno zakasnitvijo sprostitve voljnih mišičnih napetosti.

    Alternativno bi lahko vzrok pojava bolečih zatrdlin iskali še v travmah iz preteklosti. To pa se navezuje na podzavestne zapise o podobnih preteklih travmatičnih doživetjih. Določene situacije lahko sprožijo nehoteno simptomatsko podoživetje. Več je o tem povedano pri temi Razvojno nevrološke in osebnostne motnje.

    Boleče zatrdline in vozle bomo torej reševali z masažo v kombiciji z koncentracijo na sledeče Grabovojeve številčne nize.

    Stres 819471

    Stresni dejavniki 917489718

    Dedna miotonija Thomsen 4848514

    Travma iz preteklosti 51931741948

    psihološko normiranje negativnih stanj .........



    Myotonia_congenita -wiki

    https://en.wikipedia.org/wiki/Myotonia_congenita
    https://en.wikipedia.org/wiki/Myotonia_congenita


    Psihološko normiranje - zbirka Grabovojevih nizov

    http://www.publishwall.si/dajana.babic/post/241616/normiranje-psihicnih-stanj
    http://www.publishwall.si/dajana.babic/post/241616/normiranje-psihicnih-stanj


    Internetna zbirka Grabovojevih zdravilnih nizov v angleščini

    https://www.slideshare.net/DaphneGuedes/restoration-of-the-human-organism-concentration-on-numbers-grabovoi-gregory
    https://www.slideshare.net/DaphneGuedes/restoration-of-the-human-organism-concentration-on-numbers-grabovoi-gregory


    Hammer Therapy For Spine

    https://www.youtube.com/watch?v=d-EwQ45nd6Y
    https://www.youtube.com/watch?v=d-EwQ45nd6Y


    Profil
    Quote
    Yoda
     januar 13 2019 17:58   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 03/26/09
    Posts: 838

    IŠIJAS IN SPONDILOZNA RADIKULOPATIJA

    Išias - lumboishialgija

    http://www.bliss-masaze.si/isias-lumboishialgija
    http://www.bliss-masaze.si/isias-lumboishialgija

    Bolečine v vratni hrbtenici

    http://ortopedrecnik.si/bolecine-v-vratni-hrbtenici.html
    http://ortopedrecnik.si/bolecine-v-vratni-hrbtenici.html

    v drugem viru zgoraj je dobra ponazoritev vzrokov, razvoja in posledic radikulopatije. Besedilo sicer prvenstveno govori o vratni hrbtenici, ampak pojasnila veljajo tudi za lumboishialgijo - išijas. Prvi vir pa preprosto razloži kaj vključuje običajno poimenovanje 'išijas'.

    V nadaljevanju sem zbral nekaj možnih relevantnih zdravilnih številčnih nizov po dr. Grabovoju. Glede na vzročno multišpecialistično ozadje je 'išijas' lahko eno od diagnostično najbolj raznolikih in zahtevnih bolezenskih stanj. Z arahnitisom tako pokrijemo eno od možnih post revmatskih stanj prizadetosti centralnega živčnega sistema, z radikulopatijo pa možne posledice na perifernem živčnem sistemu.

    Drugi članek ponazarja tudi nadaljne stopnje razvoja prizadetosti živcev, ki se kaže lahko v mielopatiji. Skrajne posledice nezdravljenega revmatskega vnetja na gibalnem aparatu pa so ankiloza in otrdelost sklepov.

    ANKILOZIRAJOČI SPONDILITIS (BECHTEREW) 4.891.201
    RADIKULOPATIJA 5481321
    POLIRADIKULONEVROPATIJA 4548128
    MIELITIS 4891543
    MIELOPATIJA 51843219
    OTRDELOST SKLEPOV 8144855
    ANKILOZA 1848522

    Spričo česte prikrajšanosti pacientov za ustrezne diagnoze nam lahko malo za šalo, malo zares pomaga razlaga sanj in videnj. Mrzel lot ene nogice čipa bi v sanjah pomenil radikulopatijo, večih nogic pa poliradikulopatijo. V nepredirno temo zavita hrbtenica v katero se spuščajo rdeče primesi pa bi pomenilo naprimer spondilozno revmatsko vnetje.


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 29,13 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 03:37

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2019 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 30,74 seconds