Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Zdrav način življenja, alternativna medicina, spa & wellnes Nov topic Pošlji odgovor
     Zdravi sklepi o zdravem prehranjevanju
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Ales
     januar 25 2011 20:00   


    Evo dr. Ray Kurzwll, eden vodilnih futurologov, ki razmišla o semri tega da bomo uspešno upočasnili staranje, kar dokazuje tudi s svojim zgledom, je zapisal o prehrani sledeče.

    " Za svoje zdravje naravnost obsedeno skrbi že od 35. leta, ko so zdravniki odkrili, da ima diabetes 2. Temeljito je preštudiral vse, kar je bilo na voljo o tej bolezni, potem pa se je odločil, da se bo diabetesa lotil po svoje: biokemijo svojega organizma je reprogramiral s prehrano, telesnimi vajami in kopico raznih vitaminskih dodatkov. »Že več kot dvajset let v mojih izvidih ni sledu o diabetesu. Prepričan sem, da bi se spet pojavil, če bi prenehal izvajati program. Testiranja delovanja mojih organov kažejo, da mi je uspelo upočasniti staranje, tako da sem se v zadnjih dvajsetih letih postaral približno za dve leti, od 40 na 42 let, kolikor se tudi počutim star,« je povedal 62-letni futurolog v pogovoru za New Scientist. Telo si čisti s pitjem vsaj desetih kozarcev visoko alkalne vode, ki odstranjuje »zakisane« odpadke iz telesa in zmanjša verjetnost za nastanek določenih bolezni. Vmes pije zeleni čaj. Vsak teden mu vbrizgajo v kri vitamine in razne kemijske učinkovine, ki upočasnjujejo staranje. Poleg krvne slike nenehno preverja kapaciteto pljuč, delovanje čutil, spomina itd."


    Quote
    A
     februar 21 2011 10:29   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Lep pozdrav vsem,



    Ker sem letošnje leto posvetil zdravju in tudi sam začel bolj upoštevati svoje znanje in izkušnje na tem področju,

    vam za začetek posredujem nekaj priporočil za zdravo življenje, ki so nastali tekom teh 15 let življenja z zavedanjem,

    da je naravna sadna, zelenjavna in z nekaj oreščki prehrana, ki ohranja zdravje in vitalnost

    in da je narava tista, ki zasluži vso našo pozornost.

    Je pa to stvar posameznika, kako se odloči. Če se vam bo zdelo primerno, lahko ta priporočila pošljete dalje.





    Nekaj priporočil za zdravo življenje



    - spoštuj naravo in naravne zakone

    - ljubi da boš ljubljen, spoštuj da boš spoštovan

    - vedno misli pozitivno in na stvari glej s pozitivne strani

    - poštenje, pravičnost, prijaznost naj bodo tvoji osnovni motivi

    - beri knjige in se izobražuj iz tematike o naravi

    - naravnemu življenju se posveti celostno, tako na vrtu kot v stanovanju

    - uživaj le naravno pridelano ekološko čisto hrano

    - pri pridelavi hrane ne uporabljaj nobenih kemičnih škropiv ali gnojil

    - uživaj veliko sadja, nekaj zelenjave in malo oreščkov, ostalega se izogibaj

    - ne uživaj mesa in drugih izdelkov živalskega izvora

    - uživaj čimmanj toplotno obdelane hrane

    - čim več se gibaj, toda ne pretiravaj in čim več se zadržuj v naravi

    - izogibaj se stresu in dobro premaguj težave

    - ne pretiravaj pri nobeni stvari

    - prosti čas posveti družini in vzdržuj dobre odnose

    - ustvarjaj in se veseli uspehov



    Če bi ljudje spoštovali teh nekaj priporočil, ne bi potrebovali ne zdravil, ne toliko zdravnikov,

    živeli bi srečno in zadovoljno, lahko bi dočakali kvalitetno pozno starost.

    Starejši ne bi bili breme mlajšim temveč vzor v življenju.

    Vsi bi potrebovali veliko manj, kot sedaj mislimo, da potrebujemo.

    Narava bi lažje obnavljala svoje zaloge in nudila zatočišče za vse njene prebivalce.



    s spoštovanjem do življenja

    Miran


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 08 2012 10:51   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Zdravo

    Zadnjih nekaj mesecev me je jezilo rahlo vnetje v grlu oz požiralniku, sprobal sem full enih stvari od telovadbe dalje, najrazličnejše hrane, celo tablete, ampak dejstvo je da ni kaj dosti pomagalo.

    Potem sem v iskanju vzroka prišel na eno stvar, ki bi bila lahko zanimiva v širšem pogledu in sicer sem ponavadi zvečer preden sem šel spat naredil mislije s sojinim mlekom in malo jogurta.

    In zadnjič čisto slučajno, ko sem šel s tastom delat v gozd in sva prišla nazaj čisto pregreta, sem spil nekaj decilitrov hladne vode in evo, takoj reakcija.

    To mi je dalo mislit, da je vnetje lahko povezano z uživanjem hladne hrane iz hladilnika.

    Odkar sem to opustil so se težave začele opazno zmanjševat.

    Še to danes sem za štos preveril temperaturo hrane v hladilniku, mi mamo nastavljeno na 4 do 5, kar v stopinjah pomeni 10c.

    Zjutraj sem si zaželel mislije in za štos sem testiral koliko časa potrebuje hrana iz hladilnika, da se ogreje.
    In rezultat, v šalčki z misliji in mrzlim sojinim mlekom ter jogurtom je iz 10 v sorazmerno kratkem času poskolčilo na 13,6, to pripisujem temperaturi skodelice in mislijev.
    Ampak da je skočilo na še sprejemljivih 17,6 je trajalo cele pol ure. Halo ???

    Pa še 17 stopin je ravno tista minimalna temperatura, še bolje bi bila sobna temperatura okrog 20c.

    Torej pred obrokom je dobro hrano vzeti iz hladilnika vsaj pol ure prej.

    Problem je še toliko večji, ker berem zadnje čase full enih stvari o pojačaju želodčnih obolenj in kar nekaj zdravnikov, priporoča, da v primeru želodčnih težav, ki se bližajo rang 50% populacije in pazo to, za njimi obolevajo tudi 2 do 3 letni otroci, ne jemo hrane iz hladilnika in se izogibamo pijtju mrzle tekočino.

    Sploh je pomoje to problem še pri nas, ki veliko presedimo saj je želodec skrčen in potem ta masa ostaja dolgo na enem mestu in se temperaturno prehajanje ne dogaja, kot bi se lahko.

    Glede mrzle hrane, so še posebej zoperni jogurti, ki imajo veliko gostoto in hlad počasi oddajajo v okolico. Podobno je tudi s smutiji.

    V sparu, ko peljem kdaj družino potem na kaj "zdravega" če smo slučajno malo lačni, dobimo ponavadi ledeno mrzle in težavo že kar nekaj časa rešujemo tako, da naročimo smutije in prosimo, da nas počakajo da primo nazaj iz nakupov.
    Je malce bolje samo glede na to da je tam temperatura pomoje okrog 5c potem naše pol ure to ogreje na še vedno zelo hladnih 10c.

    Torej si z tem ko poješ nekaj "zdraveg" dejansko sesuješ lahko želodec in nato tudi črevesje, ta pa je eden od temeljev imunskega sistema.

    Torej zlato pravilo preden ješ hrano iz hladilnika jo pusti zunaj vsaj pol ure.

    Sladoled je varjljivo boljši, ker se površina, ki jo obliznemo hitreje segreva in je količina zaužiteva majhna. To je v teriji, v praksi pa ni nič drugače kot s smutiji, s tem da je ena kepica 2 do3 x manj kot 2 dcl smutija. Če pa pobašemo pol litra pa smo na dobri poti, da si sesujemo črevesno floro, vsaj po izkušnjah Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: raw
     maj 08 2012 12:21   


    zakaj pa si ne smutije sam delaš in piješ sveže

    rešitev je živa hrana

    http://sirovahrana.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=408


    Quote
    Gost: raw
     maj 09 2012 06:16   


    že en zeleni smuti na dan spremeni veliko !

    Zaradi neverjetnih, pozitivnih učinkov zelenih kašastih sokov, popularnih green smoothijev, na telo, čustva, um in duha, vam predlagamo, da spijete vsak dan enega.

    Omenili smo eksperiment, ki so ga v sodelovanju z zdravniki alopatske medicine izvedli v ZDA. Ljudje različnih ras, verskih prepričanj, družbenih slojev in starosti so se namreč odločili, da bodo 30 dni enkrat dnevno ob isti uri zaužili 7–8 dcl zelenega kašastega soka, GREEN SMOOTHIEJA. Pri tem jim ni bilo treba spreminjati navad


    Ne verjamete? - Berite naprej!
    http://www.sensa.si/preobrazba/nasveti/1-green-smothie-na-dan/


    Quote
    A
     maj 09 2012 07:01   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Ja se strinjam, doma itak smutije delamo ssvežega sadja al pa sveže sokove s sokovnikom.

    Sam včasih si sred zime zaželiš jagodnega pol pa ni druge, k po zamrznjene jagodke in njam Wink

    Hvala za linke, bom večkrat pomislil še na green smutije.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 2,42 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 09:26

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,81 seconds