Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  

Rubrike  

Zanimivo  

Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.

Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.

Ne spreglejte  

Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 05-jun
  • Predstava Zgodba o Lipici

• sobota 06-jun
  • Kraljevska ponudba knjig, zgoščenk, izdelkov

• nedelja 07-jun
  • Mesto bere ... zgodbe iz Avstralije in Oceanije (2019-2020)

• ponedeljek 08-jun
  • E-knjige Biblos za vse!

• torek 09-jun
  • Likovna delavnica z naslovom DREVO

• sreda 10-jun
  • 30.000 brezplačnih filmov na MKLJ Kanopy

•   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu

Spisek forumov > Skupnost > Dobre prakse in dobre ideje Nov topic Pošlji odgovor
     izvor knjig o Anastaziji skozi oči Elene Tonetti
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Atos
     julij 17 2011 11:20   
    Forum Sonček
    Sonček

Status: neprijavljen

Registriran: 07/16/11

Vsaki gradbenik začne v pesku, ko je star 2 leti. Ko je zrel za kaj več, pa začne zbijati deske : )

Verjamem, da je Megre vse svoje pisanje kot tako dejansko doživljal in vanj verjel. Potem je malo odrasel in videl, da je napisal tudi veliko neumnosti. Nikjer še nisem videl "intervjuja" ali karkoli dejansko objavljenega, kjer bi on sam trdil, da je Anastazija fiktiven lik ali da on sam ne živi na rodovnem posestvu.

Ljudje, ki od tistega, nad čemer se navdušijo, niso sposobni imeti niti malo kritične distance in verjamejo vse od prve do zadnje črke pa bi sicer tako hodili v cerkev ali se vpisali pri kakršni drugi avoriteti, ni bolje zanje da vsaj brskajo po zemlji in sanjarijo o gobjih letičih krožnikih?

Teorije ne vsebujejo zveneče cedre nobene, so le avtobiografija s poenostavljenimi zgodbami o drugačni sliki sveta, kot smo je navajeni iz šolskih učbenikov. Če katere koli knjige vzameš dobesedno in za svete, si vsekakor fanatik. Enako je z vsemi temi intervjuji...

Dovolj računalnika, lepo nedeljo!

Atos
     julij 17 2011 11:23   
    Forum Sonček
    Sonček

Registriran: 07/16/11

Vsaki gradbenik začne v pesku, ko je star 2 leti. Ko je zrel za kaj več, pa začne zbijati deske : )

Verjamem, da je Megre vse svoje pisanje kot tako dejansko doživljal in vanj verjel. Potem je malo odrasel in videl, da je napisal tudi veliko neumnosti. Nikjer še nisem videl "intervjuja" ali karkoli dejansko objavljenega, kjer bi on sam trdil, da je Anastazija fiktiven lik ali da on sam ne živi na rodovnem posestvu.

Ljudje, ki od tistega, nad čemer se navdušijo, niso sposobni imeti niti malo kritične distance in verjamejo vse od prve do zadnje črke pa bi sicer tako hodili v cerkev ali se vpisali pri kakršni drugi avoriteti, ni bolje zanje da vsaj brskajo po zemlji in sanjarijo o gobjih letičih krožnikih?

Teorije ne vsebujejo zveneče cedre nobene, so le avtobiografija s poenostavljenimi zgodbami o drugačni sliki sveta, kot smo je navajeni iz šolskih učbenikov. Če katere koli knjige vzameš dobesedno in za svete, si vsekakor fanatik. Enako je z vsemi temi intervjuji...

Dovolj računalnika, lepo nedeljo!

hetLicht
     julij 17 2011 11:34   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

Registriran: 02/22/07

Violeta, res hvala za tvoje informacije. Sama sem prebrala samo dve knjigi, ker so me resnično zanimale, saj sem tudi sama iskala možne načine `alternativnega življenja´. Vendar sem ugotovila, da knjige ne `svetujejo´ zgolj tega- torej vračanje k naravi, ampak so polne takšnih in drugačnih polresnic (pa ne mislim zgolj na predeče dinozavre, bolj na zgodovinske informacije, ki so roko na srce, absurdne), ki imajo še kako velik vpliv na človekovo podzavest, od koder oblikujejo obnašanje in delovanje posameznika.
    Atos, praviš, da naj bi te knjige apelirale predvsem na srce. Toda človek je celostno bitje, s svojim fizičnim, čustvenim in razumskim delom vred. Torej resnično dobro delo oz. knjiga mora nagovarjati tako čustva, kot tudi razum in še kaj globljega zraven. Če nagovarja le čustva ali razum je zgolj polovičarsko. Zato je jasno, da te znanstvena dela ne ganejo, tako kot npr. dotične knjige. Če delo nagovarja zgolj čustva, potem se človek ob branju nahaja zgolj v svetu fantazij, ki te vsekakor lahko navdihujejo, vendar te ne pripeljejo daleč. Poleg navdihnjenih čustev je potreben tudi razum, da stvari sploh lahko temeljito uresničiš. Daleč so še časi, ko razuma in čustev ne bomo več potrebovali.
    Drugače pa se v glavnem strinjam s tvojimi besedami. Dodala bi le še to, da se lahko zgodi tudi obratno temu, kar ti pišeš, namreč, da te informacije, ki spodbijajo verodostojnost knjig, lahko odvrnejo ljudi od vračanja k naravi, kar je pozitivno. Torej, da lahko naredijo veliko škode. No, vsi sistemi določenega načina razmišljanja, idej in vizij, nosijo tudi možnost, da človeka zasužnijo. In to se dogaja, zeloooo pogosto. Torej tudi knjige o Anastaziji imajo tako pozitiven, kot tudi negativen učinek in prav je, da sta obelodanjena oba.

Violeta
     julij 17 2011 11:39   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 04/29/06

Atos, za iformacijo, osnovna ideja "megre" sedaj... - rodovne posesti z "1 hektarom zemlje" na družino... itd. ne vem koliko njegovih knjig si prebral, vendar očitno ni vseh.

>>le avtobiografija s poenostavljenimi zgodbami o drugačni sliki sveta<<
    Avtobiografija koga?

s čim se popolnoma strinjam - dovolj je za danes.

Lep dan :-)

Violeta
     julij 17 2011 12:07   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

Registriran: 04/29/06

Mateja - Sonček si :-)

Atos lepo pozdravi Portosa, Aramisa ter D´Ártagnana, sem se malo razgledala Levo Desno in mi je marsikatera stvar v tvojih komentarjih oz. namen tvojega komentiranja postal bolj pregleden.

vse dobro.

hetLicht
     julij 17 2011 13:46   
    Forum Ozvezdje
    Ozvezdje

Registriran: 02/22/07

:-), lep dan

Sedna
     avgust 26 2013 09:04   
    Forum Sonček
    Sonček

Registriran: 08/26/13

OOO, ful nas je že prebralo knjige Smile

Knjiga je taka PRAVLJICA, v njej pa je TAKA resnica!

Knjiga mi je odgovorila na vsa vprašanja, ki sem si jih že leta zastavljala v zvezi našega obstoja, namena, nastanka...
    ...sožitja z energijo vesolja (žal imam probleme pri besedi BOG-ne morem je sprejeti, ker me asociira na VERO-RELIGIJO, v kar pa ne morem verjeti, ker je absurdno)-ljubša mi je beseda VESOLJNA ENERGIJA

Dejansko je knjiga TAKO logična, da mi je na čase, ko kaj berem že kar smešno, v kaki zablodi živimo.

Verjamem, da smo ljudje sposobni več, kot si mislimo/vemo in verjamemo. Naša misel in volja delata čudeže. Če vsak pri sebi razmisli kdaj se mu je v življenju kaj zgodilo-in zakaj, in na to pogleda REALNO, potem je resnica ŠOKANTNA!

Všeč mi je, da imamo doma svoj vrt in sadovnjak, da kupimo kakšno sadje in zelenjavo le minimalno čez zimo, ko zmanjka vloženega-kar delamo že LETA, še pred to knjigo-ker je LOGIČNO!
    Ta trgovinska hrana se mi pa vedno bolj postavlja po robu, morda bom nekoč celo sama postala presnojedka, vendar na "vesoljski-naravni" način... čeprav dvomim, ko sem pa taki "mesojedec" -žal je tako, sem iskrena, piščančjim prsim bi se težko odpovedala...

Če je Megre zgolj pisatelj in nam piše pravljico-pa kaj; v vsaki pravljici je resnica in nauk.
    Če si je vse izmislil, potem-kapo dol, človek je GENIJ! Veliko bolj realno pa se mi zdi, da je vse resnica... in to me vedno znova šokira, saj nočem biti biorobot- biti hočem ČLOVEK!

Pa lep dan še naprej!

Forum generiran v : 34,04 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor

Časovni okvir je CEST. Ura je 04:35

Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste